WASZA SCENA MUZYCZNA

Agata Kuśmierczyk - Głos Października 2021!

Poznajcie nowy „Głos Miesiąca”! W październikowej edycji naszego konkursu dla wokalistów ilość zgłoszeń przerosła wszelkie oczekiwania, a poziom był jak zwykle wysoki. Tym razem juror naszego konkursu, właściciel portalu, muzyk i kompozytor-Kamil Koksa nie miał wątpliwości i wybrał „Głosem Miesiąca” (edycja: październik), wokalistkę obdarzoną wyjątkowym talentem wokalnym! 

Wyróżniona została Agata Kuśmierczyk-wokalistka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Na co dzień śpiewa w zespole Sound’n’Grace. Agata to studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego na kierunku wokalistyka jazzowa. Od 3 lat współpracuje z dziećmi i dorosłymi. Trenuje ich głosy i dba o ich odpowiedni rozwój muzyczny. Uczestniczy także w wielu kursach, dotyczących wokalistyki. Jako wokalistka wspierała wokalnie wiele gwiazd sceny muzycznej: Natalię Kukulską, Sylwię Grzeszczak, Cleo, Dr. Albana, Viki Gabor, Mietka Szcześniaka, Mroza, Krystynę Prońko, Alicję Majewską, Krzysztofa Cugowskiego, Dawida Kwiatkowskiego, Kubę Szmajkowskiego, Grubsona. 

Robi wrażenie! Prawda? Ale to nie wszystko! Agata to nie tylko piękny głos, który przenosi nas w świat pełen uczuć i wrażliwości, to także charyzmatyczna osobowość na scenie i poza nią. To cudowne, że możemy przedstawić Wam bliżej personę stworzoną do śpiewania, pełną pasji! 

Agata to założycielka warsztatu muzycznego.

Laureatka naszego konkursu to założycielka Warsztatu Muzycznego (więcej o nim dowiecie się tutaj). Agata stworzyła miejsce, w którym nauczyciele to praktykujący muzycy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie sceniczne oraz pedagogiczne. To wyjątkowa przestrzeń, której celem jest znalezienie nici porozumienia, między uczniem a nauczycielem. Warsztat Muzyczny skupia pasjonatów a ich celem, oprócz przekazania wiedzy teoretycznej, jest również rozbudzenie kreatywności, pasji oraz zamiłowania do muzyki.

Kreatywna i profesjonalna.

Agata to wokalistka otwarta i pomysłowa, mająca swój własny oryginalny styl. Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy utwór, który zgłosiła do naszego konkursu pod tytułem „To co w środku” (piosenka wykonana w duecie z Łukasz Wolski) wzruszyliśmy się i mieliśmy ciarki! To cudowna autorska piosenka wokalistki, którą musicie „przeżyć”. Brzmienie piosenki pozwala uwolnić myśli. Tekst utworu bardzo przykuwa uwagę i to duet, którego chce się słuchać bez końca. Takie „dzieła” muzyczne zostają na długo w pamięci. Sami artyści tak opisują „To co w środku”: „To bezgłośny dialog, który często toczy się między dwojgiem bliskich sobie osób. To ich niewypowiedziane refleksje, myśli i żale do siebie nawzajem. Czasem myślimy, że druga osoba rozumie nasze zachowanie i niewerbalny przekaz, a w rzeczywistości dzieje się zupełnie na odwrót”. Polecamy Wam posłuchać ten utwór z bliską osobą. Coś pięknego! 

Uzależnicie się od słuchania!

Jak śpiewa Agata? Możecie przekonać się o tym z filmów zamieszczonych w tym artykule. My ze swojej strony skomentujemy to jednym słowem: zjawiskowo! To wokalistka mocno stąpająca po scenie, wiedząca jak przekazać emocje w śpiewie, o mocnej, soulowej, przykuwającej uwagę barwie, dbająca o szczegóły i detale, sumiennie rozwijająca swój warsztat wokalny. Uwielbiamy opowiadać Wam o osobach z pasją, to właśnie taka osoba! Serdecznie zapraszamy Was na oficjalny kanał Agaty na YouTube, to była wielka przyjemność „spotkać się” z Twoim talentem! Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w życiu prywatnym i artystycznym! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna.