WASZA SCENA MUZYCZNA

Gabriela Borkowska - zwyciężczyni plebiscytu "Piosenka Roku Publiczności 2021".

Gabrysia Borkowska to piętnastoletnia przasnyszanka. Jej pierwszy autorski utwór pt. „Hejter” zwyciężył w naszym konkursie na „Piosenkę Roku Publiczności 2021” zdobywając aż 1457 głosów. Młoda wokalistka jest autorką tekstu do piosenki, zaś muzykę skomponował Paweł Stawiński. Utwór, jak sama nazwa wskazuje, porusza problematykę wszechobecnego hejtu w mediach społecznościowych. Gabi osobiście nie doświadczyła hejtu, wręcz przeciwnie, jej rówieśnicy byli dla niej bardzo życzliwi i pomocni w jej działaniach. Sporadycznie napotykała na komentarze z krytyką pod swoimi występami zamieszczonymi w sieci. Gabrysia twierdzi, że każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. Powinien jednak robić to kulturalnie, gdyż po drugiej stronie monitora też jest człowiek. Utwór stanowi przesłanie dla innych, aby stawiać opór hejterskim zachowaniom. Czasami wystarczy zablokować komentarze lub wyłączyć Internet. Każdy człowiek lubi miłe wpisy. Niestety ludzie są różni i trzeba mieć tego świadomość. Nie można pozwolić, aby hejt zapanował nad naszym życiem. To piękne przesłanie, z którym „zostawia” nas wokalistka, pozwala nam wierzyć w lepszy świat. Tym bardziej cieszy nas to, że tak szlachetny, mądry utwór mamy okazje nagrodzić i tym samym opowiedzieć Wam więcej o Gabrysi, niezwykle uzdolnionej dziewczynie o wielkim sercu!

Rozwój wokalny i szczególny występ.

Gabrysia na poważnie zajmuje się muzyką 3 lata. Uczęszcza na zajęcia wokalne i uczestniczy w warsztatach i obozach wokalnych. Obecnie naukę śpiewu pobiera u Pana Pawła Stawińskiego, instruktora wokalnego z Akademii Dźwięku w Ciechanowie. W tym roku uczestniczyła w warsztatach wokalnych, jak również polsko-amerykańskim Wokalnym Obozie Przetrwania w Tykocinie. Wśród uczestników były znane osoby z The Voice Kids m. in. Ala Tracz, Natalia Kawalec oraz trenerzy wokalni: Ola Nowak i Adam Czapla. Ogromnym wyróżnieniem dla niej, jak twierdzi, było solowe wykonanie utworu „Say Something” na koncercie – Królewskie śpiewanie Tykocin 2021, które w całości można obejrzeć w Internecie.

Ma dopiero 15 lat, ale bardzo chciałaby dostać rolę w musicalu.

Mimo młodego wieku Gabrysia ma wiele osiągnięć na swoim koncie, dzięki którym zdobywa doświadczenie. Te sukcesy mobilizują ją do działania i dalszej pracy. W 2020 otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka”. To był jej pierwszy festiwal o randze międzynarodowej. W konkursie Ogólnopolskim Piosenki Obcojęzycznej w Kozienicach zajęła II miejsce w 2019r. Covid ograniczył znacznie organizację festiwali. W 2020 roku przeszła wstępne precastingi do programu The Voice Kids. Znalazła się w setce osób wyłonionych z 6 tysięcy zgłoszeń. Zabrakło jej, jak mówi szczęścia, które jest bardzo w tej dziedzinie potrzebne. Doświadczenie to traktuje jednak jako sukces dla jej skromnej osoby. W tym roku Gabriela zakwalifikowała się do finału 6 Festiwalu Danuty Rinn. Niestety ze względu na covid, nałożono kwarantannę i z bólem serca, wokalistka zmuszona była zrezygnować z uczestnictwa w tym prestiżowym festiwalu. Śpiewanie jest dla niej odskocznią od codzienności, wyrażaniem siebie, swoich uczuć i emocji. Przyszłość swoją chciałaby powiązać ze śpiewaniem i muzyką. Gabrysia uczy się gry na ukulele i pianinie. Radość sprawia jej, gdy może dzielić się swoimi emocjami poprzez muzykę, która działa na zmysły. Ma dopiero 15 lat, ale bardzo chciałaby dostać rolę w musicalu. To piękne marzenia i nam pozostaje trzymać kciuki za ich realizacje! 🙂 

Inspiracje muzyczne i czas wolny.

Gabrysia większość czasu poświęca muzyce i nauce. Stara się również pomagać rodzicom w obowiązkach domowych. Uwielbia towarzystwo innych ludzi, dlatego też w wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi. Pływa, jeździ na rowerze, rolkach lub łyżwach, tak, jak większość nastolatków. Z polskich wykonawców inspiruje ją głównie Sanah, zaś z zagranicznych Adele.

Zapraszamy Was na oficjalny kanał Gabrysi na YouTube!

Gabrysia to wspaniała młoda osoba, która może zainspirować do działania. Mimo młodego wieku osiągnęła bardzo dużo, posiada piękną barwę głosu i bez wątpienia czeka ją wiele sukcesów artystycznych. Kibicujemy jej w dalszym rozwoju wokalnym, a Was zachęcamy do odwiedzenia jej oficjalnego kanału na YouTube, gdzie poza singlem „Hejter” usłyszycie wiele wyjątkowych coverów w wykonaniu Gabrysi! 🙂

Wasza Scena Muzyczna.