WASZA SCENA MUZYCZNA

Vtech Baranowski - Życie się zaczyna - RECENZJA.

Witoldzie Baranowskim (Vtech) więcej pisaliśmy już na łamach naszego portalu (tutaj link). Dzisiaj bliżej przyjrzymy się jego debiutowi pod tytułem: „Życie się zaczyna”. Singiel i teledysk do niego tutaj. W marcu 2020 jak w Polsce rozpoczęła się pandemia i wszystkich nas zamknęli w domach, Witek usiadł z gitarą, kartką i długopisem i zaczął tworzyć swoją autorską piosenkę. Pierwotnie nie zakładał, że utwór będzie nawiązywał do jego własnego ślubu. Jednak czym bardziej zbliżał się do tego ważnego dnia, pomyślał, że będzie to świetny prezent dla ukochanej. Domowymi metodami, przy pomocy producenta i gitarzysty Arka Grochowskiego, powstała wersja studyjna kawałka. Pierwsza premiera piosenki na żywo z towarzyszeniem zespołu TerazLive miała miejsce na weselu pary. Zaskoczenie gości było ogromne. Wszyscy się spodziewali, że muzyk coś zaśpiewa podczas uroczystości, ale nikt nie przypuszczał, że będzie to kawałek autorski. Miesiąc po ślubie odbyła się premiera klipu, który artysta podjął się sam zmontować. 

Piosenka ważna dla twórcy i odbiorcy.

Artyści często piszą utwory pod wpływem impulsu, spontanicznie. Jednak powód powstania piosenki „Życie się zaczyna”, mimo że powstała niespodziewanie, jest bardzo ważny. Vtech postanowił przekazać swoje uczucia w postaci wyjątkowej, poprzez autorską piosenkę. Tekst jest bardzo osobisty i wyjątkowy. Wokalista śpiewa w utworze: „Życie składa się z samych małych szczęść” i właśnie taką naturalną radością przepełniona jest ta piosenka. To prawdziwy, szczery kawałek, który świetnie sprawdzi się na wielu przyjęciach i uroczystościach, który warto zadedykować bliskiej osobie. Świetnie sprawdzi się także na „pierwszy taniec”

Muzycznie jest gitarowo i pop-rockowo.

Singiel Witka to kawałek lekki i przyjemny, który „płynie”. Słychać w nim inspiracje muzyka, jak np. zespół IRA. Ale nie tylko… My słyszymy tutaj podobieństwo do wielu zespołów z początku lat 2000′ jak Ich Troje, RH+, Szymon Wydra, Doda czy piosenki Video. Jeśli cenicie tych artystów i darzycie ich sentymentem, singiel „Życie się zaczyna” zdecydowanie powinien przypaść Wam do gustu. Jest to muzyka z pogranicza gatunków pop i rock. Nie brakuje przestrzennego brzmienia gitar i ciekawej solówki (właśnie mocno nawiązującej do niektórych utworów grupy RH+). Piosenka ma w sobie więc znamiona hitu i przy odpowiedniej promocji jest w stanie trafić na wiele list przebojów. To kawałek, którego po prostu dobrze się słucha. Wokalista ma ciekawą barwę i lepiej sprawdza się w mocniejszych brzmieniach rockowych, z których czuć, że się wywodzi. 

Tekst, w który warto się wsłuchać.

Vtech to wokalista pełen uczuć i wrażliwości. Słychać to w jego singlu. Mówi wprost o tym co myśli i czuje. Jest jednak w jego tekstach szczypta bajkowości i magii. W piosence śpiewa, że: „Tak naprawdę życie dopiero się zaczyna”, wydaje się, że także artystycznie. Bo choć artysta ma już ciekawą historię i przeszłość związaną ze sceną, ten singiel to dobry krok w przyszłość. Nie łatwo jest „Zbudować świat od nowa” (tak śpiewa w piosence Witek), jednak ze strony branżowej, w byciu artystą chodzi właśnie o to, by ciągle „budować” i tworzyć 🙂  

Vtech lubi rocka!

Ta rockowa droga, gdzie wokalnie można pozwolić sobie na pewną dozę otwartości w śpiewaniu i jednocześnie wolności to dobry i słuszny kierunek dla tego artysty. „Życie się zaczyna” pozwala wierzyć w to, że to dopiero początek ciekawych piosenek, które on stworzy. Polecamy przyglądać się Wam dalszej karierze tego wokalisty i śledzić jego kanał na YouTube dostępny tutaj. Tymczasem zostawiamy Was z singlem, który polecamy zadedykować bliskiej osobie, nie tylko z tak ważnego powodu jak „ślub”. To utwór, który pomoże Wam „przeprosić” czy „wzruszyć”. Dziękujemy z tę piosenkę i czekamy z niecierpliwością na kolejne Witku! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna.