WASZA SCENA MUZYCZNA

Snakedoctors - "Joy Free Bowl" - PREMIERA

„Joy Free Bowl” to drugi album gdańskiej formacji Snakedoctors.
Część z zawartych na niej utworów nagrana została w trakcie tych samych sesji, w trakcie których zarejestrowano piosenki z pierwszej płyty zespołu. Znalazły się na niej różnorodne utwory od post punkowych „Pierogi” i „Dziwny kraj”, new wave’owego „Cecil Has Changed” czy mocniejszego „Fallin’ Down”.

Single promujące płytę grane bywają przez zagraniczne stacje radiowe a otwierający płytę „A Song” znalazł się nawet na szczycie jednej z radiowych list przebojów indie w UK. Od maja zeszłego roku członkom zespołu udało się nagrać materiał również na kolejną płytę, która czeka na swoją premierę.

Grupę tworzy znająca się od lat czwórka przyjaciół, jeden z nich grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w Stanach. Nie stawiają sobie żadnych celów związanych z muzyką gdyż już teraz robią to co sprawia im wielką frajdę. Jak w przypadku pierwszej płyty piosenki zmiksowane były w Abbey Road Studios i The Lip Studio w Los Angeles a mastering wykonano w Metropolis Studios w Londynie.
Muzycy chwalą sobie bardzo współpracę ze swoja wytwórnią Case-Studio. Nie mogą również doczekać się koncertów które będą możliwe gdyż złagodzone zostały rygory związane z pandemią. Ukazało się sporo recenzji płyt 'Snakedoctors’ na blogach oraz magazynach muzycznych w Holandii, Niemczech, UK, Serbii, Brazylii, US oraz oczywiście w Polsce. wywiady z zespołem znalazły się na stronach stacji radiowych w UK, USA.

Muzycy SNAKEDOCTORS:
Wojciech Wypych (wokal, gitara),
Jarosław Szybowski (bass),
Jacek Karnat (keyboard, wokal)
Robert Porażka (perkusja).

Zespół powstał w 2020 roku i stworzyła go czwórka przyjaciół.
Grają dlatego, że granie muzyki sprawia im przyjemność.
Główne wpływy muzyczne:
Grunge, new wave i country hill blues.