WASZA SCENA MUZYCZNA

Justyna Panfilewicz - Głos Grudnia 2021!

Rok 2021 był wyjątkowy dla naszego portalu. Dzięki inicjatywie „Głos Miesiąca” poznaliśmy cudownych wokalistów i wokalistki, o których mogliśmy opowiedzieć Wam na łamach naszego portalu. Grudniowa edycja to „wisienka na torcie” naszego muzycznego projektu! 

W ostatnim miesiącu roku 2021 postanowiliśmy nagrodzić Justynę Panfilewicz. To artystka o ogromnym doświadczeniu. W jej głosie słychać coś charakterystycznego dla wielkich wokalistów. Justyna dba o mądry rozwój swojej kariery i dzisiaj przedstawimy Wam nie tylko wspaniałą i utalentowaną wokalistkę, ale także osobę rozważną i bogatą w wiedzę o śpiewie. 

Justyna to wokalistka z ciekawym CV i otwartym umysłem.

Justyna „Jazzta” Panfilewicz od 2009 roku jest magistrem w zakresie edukacji artystycznej (Wydział Nauk o Wychowaniu / Uniwersytet Łódzki), od 2012 roku wykładowcą w klasie wokalnej „Wrocławskich Warsztatów Muzycznych”Wojtka Pilichowskiego, od 2014 roku wykładowcą w klasie wokalnej „Warsztatów w Muzycznej Owczarni” oraz od 2016 roku trenerem wokalnym łódzkiej szkoły „School of Music”. Ta wokalistka to świetny przykład tego, jak osiągnąć sukces i spełnienie artystyczne. Odpowiedź jest następująca: systematyczność, ciągły rozwój wokalny, doskonalenie i zbieranie doświadczenia. „Jazzta” to przykład pracusia podejmującego właściwe artystyczne wybory. Dzięki temu osiąga nie tylko sukcesy jako wokalistka, ale także jako trener i nauczyciel, dzieląc się swoją bezcenną wiedzą. 

Wokalistka swoją poważną artystyczną podróż zaczęła w 1997 roku, kiedy miała swój sceniczny debiut. W 2004 roku zaczęła tworzyć swoją własną muzykę. Wtedy także rozpoczęła się jej przygoda z piosenką poetycką. Jest laureatką wielu prestiżowych, ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. 

Nie tylko muzyka poetycka gra w sercu Justyny. Od 2008 roku wraz z Tomaszem Pawłem Orłowskim, wokalistka zainicjowała powstanie projektu HUKzHUT z pogranicza takich gatunków jak rock, metal czy progressive. 

Występy w najważniejszych polskich programach muzycznych i sukcesy wokalne.

Justyna z powodzeniem brała udział w wielu programach muzycznych. W 2011 roku uczestniczyła w 1 edycji „BITWY NA GŁOSY” – drużyna Michała Wiśniewskiego (TVP2). Po programie podjęła współpracę z zespołem ICH TROJE. Następnie w 2013 roku po odejściu z zespołu, pojawiła się w drugiej edycji muzycznego show „THE VOICE OF POLAND”. Trafiła do drużyny Patrycji Markowskiej i dotarła do ćwierćfinału. Po udziale w programie rozpoczęła pracę nad solowym materiałem autorskim utrzymanym w stylistyce pop-rock. Utalentowana wokalistka brała udział także w festiwalach telewizyjnych: Sopot TOPTrendy Festiwal (2012), oraz dwukrotnie KFPP Opole (2015, 2016). Udział w tych wszystkich wydarzeniach przyczynił się do wzrostu popularności artystki. Justyna oprócz wyjątkowej barwy głosu, posiada charyzmę, styl i klasę sceniczną. Wokalistka była także stałym gościem popularnych programów TV, jak np. „Pytanie na śniadanie”, „Świat się kręci” czy „Wielkie Test TVP”. Jazzta brała udział także w cyklu koncertów STUDIA PIOSENKI TEATRU POLSKIEGO RADIA emitowanych na antenie programu 1. 

Wokalny kameleon!

Justyna jest bardzo otwartą wokalistką i jej doświadczenie pokazuje, że doskonale odnajduje się w różnych gatunkowo projektach: od muzyki poetyckiej, po metalową. Co ciekawe, słuchając jej śpiewu w tych różnorodnych muzycznie kompozycjach, jej wokal zawsze się sprawdza. To pokazuje nie tylko jej inteligencję i zmysł sceniczny, ale także łatwość współpracy na różnych poziomach energii emocjonalnej, którą przekazuje poprzez muzykę. Od lekkich, czasem szeptem wypowiedzianych muzycznych wierszy, po zadzior i pazur rockowy, który wydaje się być jej ulubionym sposobem przekazu. Jedno jest pewne, to naprawdę oryginalna postać na polskiej scenie muzycznej! 

Dalsza droga artystyczna.

Justyna w 2014 roku nawiązała współpracę z wytwórnią FONOGRAFIKA. Owoce tej współpracy to trzy single: „Chcę więcej” (2014), „Nie zatrzymasz mnie” (2014) oraz „Ciebie chcę” (2015). W 2016 roku ukazał się także singiel „Bad dream”. Wybrane z tych utworów prezentujemy w powyższym artykule. 

"Przełomowy moment" i wygranie SuperDebiutów w Opolu!

12 czerwca 2015 roku Justyna wygrała SuperDebiuty odbywające się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wystąpiła w duecie z Mariuszem Wawrzyńczykiem. Duet zdobył m.in. tytuł Super Debiutu TVP1 „Nagrodę im. Anny Jantar” przyznawaną przez widzów TVP w głosowaniu sms w konkursie Super Debiuty 2015 oraz nagrodę Prezydenta Miasta Opola „KAROLINKA”.

Artysta spełniony=Artysta podejmujący słuszne decyzje.

W wywiadzie dla topguitar.pl Justyna zaprezentowała szerzej swoje spojrzenie na zawód artysty. Jest to silna dziewczyna, która wie, co chce osiągnąć i nie chce iść „szybką” ścieżką kariery. Dba za to o detale i budowanie relacji oraz dobór właściwych ludzi do współpracy. Owocem tego jest jej dobry PR i szacunek, jaki zdobyła, będąc wiele lat aktywna jako wokalistka. Doświadczenie, które nabyła, pozwoliło jej wybierać właściwie. Myślę, że to cecha, której brakuje wielu wokalistom, zwłaszcza tym na początku swojej drogi. BTW to świetny case, do tego, by zrozumieć, że bycie sobą i zdrowy rozsądek są niezbędne, by sprawnie funkcjonować w świecie artystycznym. Poznanie branży od podszewki i kuluarów umożliwia artyście na zdefiniowanie siebie. To bez wątpienia pomogło Justynie na „bycie sobą” w tym biznesie.  Bycie artystą to ciągła „walka” z przeciwnościami losu, ale także z samym sobą. Justyna to przykład zwycięzcy w odniesieniu do tej sytuacji. 

Osobowość, która nie powiedziała ostatniego słowa.

Czego możemy życzyć Justynie? Sądzę, że to przykład wokalistki, która świetnie spełnia się na scenie i poza nią. Więc przede wszystkim dalszej wytrwałości i dążenia do spełniania kolejnych muzycznych marzeń! Jazzta to artystka, która jeszcze nie raz nas zaskoczy. Czekamy więc cierpliwie na Twoje kolejne produkcje, bo wiemy, że warto czekać na wszystko, co stworzysz. Jak mawiają, na wyjątkowe… potrzeba czasu. Tymczasem Was serdecznie zapraszamy pod kilka adresów. Tutaj łapcie oficjalną stronę www Artystki, tutaj łapcie jej Fanpage, a tutaj jej oficjalny kanał na YouTube

Justyno, życzymy Ci sukcesów także poza Polską. Czeka na Ciebie świat! Uściski! 🙂 

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna.