WASZA SCENA MUZYCZNA

Kenny G - New Standards - PREMIERA

Światowej sławy zdobywca Grammy, saksofonista Kenny G, wydał swój pierwszy od sześciu lat album zatytułowany New Standards. Płyta wydana nakładem Concord Records ukazała się już 3 grudnia. Dwupłytowe wydanie winylowe, będzie dostępne w sprzedaży od 11 lutego 2022 r. Nowy album to 11-utworowa kolekcja oryginalnych kompozycji inspirowanych balladami jazzowymi z lat 50-tych i 60-tych. Posłuchaj pierwszego singla „Emeline”. 

„Przy tym albumie próbowałem odtworzyć to charakterystyczne „brzmienie”, ale zrobić to po swojemu, co oznaczało, że musiałem sam komponować piosenki. Postanowiłem więc napisać i wykonywać utwory, które oddadzą „serce i duszę” uwielbianych standardów jazzowych, a następnie nagrać je „po mojemu”. To była cudowna (i żmudna) praca. Jestem bardzo dumny z efektu końcowego”.

Album New Standards będzie promowała trasa koncertowa „The Miracles Holiday & Hits Tour 2021”, której inauguracja nastąpi 2 grudnia w Waukegan w stanie Illinois w Genesee Theatre. Legendę jazzowej sceny będzie można także usłyszeć w Nashville, St. Louis, Detroit i Bostonie.

Kenny G to wielokrotnie nagradzany saksofonista, współczesny instrumentalista sprzedający obecnie najwięcej płyt i jeden z najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów. Artysta ma na swoim koncie ponad 75 milionów płyt i 1,5 miliarda odtworzeń. W swojej prawie 50-letniej karierze zgromadził oszałamiającą liczbę 24 nominacji do różnych nagród, a także nagrody Grammy Award, American Music Award, NAACP Award i dwie nagrody Train Music Awards. Dzięki najlepiej sprzedającym się albumom studyjnym takim jak DuotonesSilhouetteBreathlessMiracles: The Holiday AlbumHeart and Soul and Brazilian Nights, Kenny utrzymuje poziom twórczej doskonałości gruntowany przez dziesięciolecia bezprecedensowego sukcesu komercyjnego.