WASZA SCENA MUZYCZNA

XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “FUMA”

Mówią, że trzynastka to pechowa liczba, a przecież Janusz Kondratowicz napisał, że „trzynastego nawet w grudniu jest wiosna” dlatego, pomimo trudnych ścieżek… ogłaszamy regulamin XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA.

Zachęcamy do wzięcia w nim udziału! Śpiewajmy i słuchajmy!

Festiwal od kilku lat to dwa osobne konkursy – dla dzieci i młodzieży – FUMKA I FUMA.

Najstarszych zachęcamy do sięgnięcia po repertuar Anny German. To wymagające utwory, ale z doświadczenia dwunastu edycji Festiwalu wiem, że nie satysfakcjonują Was proste, muzyczne ścieżki.

„W piosenkach najważniejsze jest to, że są podobne do historii. Nic nie znaczą, jeśli nie słuchają ich ludzie” / Neil Gaiman z „Chłopaki Anasiego”.

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie piosenki. Festiwal podzielony jest na dwa odrębnie oceniane konkursy – dla dzieci (roczniki 2009-2015) oraz dla młodzieży (1997-2008).

Uczestnikami konkursu mogą być soliści oraz grupy wokalne do 5 osób.

Wykonawcy przygotowują dwie piosenki, w tym jedną obowiązkowo z repertuaru Młodzi artyści śpiewają (płytę można nabyć wpłacając cegiełkę na rzecz Fundacji).

Zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2022 roku wyłącznie przez formularz elektroniczny na stronie Organizatora: Zgłoszenie.

Szczegóły konkursu tutaj! 

Koncerty konkursowe: 27 maja, koncert galowy: 28 maja. O zakwalifikowaniu się do koncertu konkursowego uczestnicy zostaną powiadomieni przez Organizatora mailem.
Udział w koncercie konkursowym wiąże się z obowiązkiem wpłaty 200 zł tytułem akredytacji – organizator zapewnia nocleg i wyżywienie dla jednej osoby.

Organizator:
Zielonogórski Ośrodek Kultury
ul. Festiwalowa 3
65-520 Zielona Góra

Źródło: https://zok.com.pl/