WASZA SCENA MUZYCZNA

Ciekawi, nowi artyści w 2022 roku część 1.

Budjerah

Budjerah Slabb, znana jako Budjerah, to aborygeńska piosenkarka i autorka tekstów z Fingal Head w Nowej Południowej Walii . Jest człowiekiem z Coodjinburra z narodu Bundjalung.

Jego debiutancki singiel „Missing You” został wydany w październiku 2020 roku. Budjerah wykonał utwór na żywo dla australijskiego programu muzycznego The Sound 6 grudnia 2020 roku.

CATHY JAIN

Urodzona w Salford 17-latka, ale wychowana w Chinach i Australii. Wróciła do Wielkiej Brytanii 4 lata temu, jej muzyka odzwierciedla również jej międzynarodowe doświadczenie. Pisze i nagrywa ze swojego domu w Cheshire we współpracy z producentami w tak egzotycznych i odległych miejscach, jak Goa, Montreal, Paryż i Guildford.

Bree Runway

Brenda Wireko Mensah (ur. 18 listopada 1992), znana zawodowo jako Bree Runway, jest angielską raperką, piosenkarką i autorką tekstów. Podpisała kontrakt z wytwórnią EMI Records w 2018 roku, a następnie wydała swoją pierwszą komercyjną EP-kę Be Runway (2019), a następnie debiutancki mixtape 2000 i 4Eva (2020), z którego pochodzi singiel „ATM” z udziałem Missy Elliott. Runway zdobyła nagrodę za najlepszy nowy występ międzynarodowy na BET Awards i była nominowana do nagrody Brit Award 2022 dla nagrody Rising Star.

Blu DeTiger

Blu DeTiger to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, basistka, producent muzyczny i DJ-ka, mieszkająca w Nowym Jorku.

Barkaa

Barkaa (ur. 1995) dokł. Chloe Quayle, w dzieciństwie mieszkała na zachodnich przedmieściach Sydney, Merrylands , gdzie była znana z wykonywania rapu w szkole średniej. Brała udział w konkursach rapowych w Blacktown. Jej pseudonim artystyczny wziął się od słowa Barkindji oznaczającego Rzekę Darling. Jej muzyka odzwierciedla jej doświadczenia związane z więzieniem, aborcją i uzależnieniem.

Ayra Starr

Oyinkansola Sarah Aderibigbe  (ur. 14 czerwca 2002 r.), zawodowo znana jako  Ayra Starr, to nigeryjska piosenkarka, autorka tekstów i modelka. Urodzona w Kotonu, Ayra Starr rozpoczęła karierę modową w wieku 16 lat w firmie Quove Model Management, zanim zdecydowała się zająć muzyką. Po nagraniu kilku piosenek popularnych artystów na  Instagramie opublikowała swoją pierwszą oryginalną piosenkę na swojej stronie w grudniu 2019 r. To zwróciło na nią uwagę dyrektora wytwórni  Dona Jazzy’ego i doprowadziło do podpisania kontraktu z Mavin Records.

ArrDee

Riley Davies (ur. 17 września 2002 r.), zawodowo znany jako ArrDee , to brytyjski raper. Jego debiutancki mixtape, Pier Pressure, ukazał się 18 marca 2022 roku.

Amaarae

Ama Serwah Genfi (ur. 4 lipca 1994), znana zawodowo jako Amaarae, to ghańska piosenkarka, autorka tekstów, producentka. Po nawiązaniu współpracy z lokalnymi artystami i wydaniu kilku singli nie będących albumami, w 2017 roku wydała swoją debiutancką EP-kę z 6 utworami, Passionfruit Summers. W 2020 roku Amaarae wydała piosenkę „Sad Girlz Luv Money” z udziałem Moliy na jej debiutanckim albumie The Angel You Don’t Know . W 2021 roku piosenka została zremiksowana i stała się popularną piosenką w mediach społecznościowych, platformach streamingowych i na listach przebojów na całym świecie.