WASZA SCENA MUZYCZNA

Paweł Lisek - "Mamy kilka szans" - RECENZJA

Dziś mamy przyjemność przedstawić najnowszy utwór Pawła Liska„Mamy kilka szans”. Kompozytorem muzyki jest Bartosz Hoppe, autorem tekstu są Paweł Lisek i Bartosz Hoppe. Oficjalna premiera piosenki odbyła się w piątek 18 marca 2022. Najnowszy singiel Pawła to kawałek, w którym wokalista chce pokazać, że wszystko zależy od nas samych. Jak chcemy i jak możemy postrzegać ludzi, sytuacje i świat. Wciąż próbujemy i czasem te próby są gorsze a czasem lepsze. Najważniejsze przesłanie, które wynika z tej kompozycji, jest następujące: „człowiek jest niesamowitym kreatorem i nie ma rzeczy niemożliwych!”

Paweł Lisek to artysta bardzo wszechstronny. Więcej o nim mogliście już przeczytać na łamach naszego portalu-TUTAJ. Teraz czas na recenzję piosenki, którą wiele razy przesłuchaliśmy, by jak najlepiej oddać nasze odczucia. Zapraszamy! 🙂 

Przyjemny, szczery kawałek.

„Mamy kilka szans” to spokojna ballada, przepełniona uczuciami i prawdą. Głos wokalisty w piosence jest otoczony właśnie taką prawdziwą aurą, która przytula słuchacza. Jeśli lubicie solową stylistykę takich artystów jak Andrzej Piaseczny, Kuba Badach, Łukasz Łyczkowski, czy Mietek Szcześniak to najnowsza muzyczna propozycja Pawła przypadnie Wam do gustu. Barwę głosu wokalisty świetnie uzupełnia oszczędny i nie przesadzony aranż utworu. Piękne, „grzeczne” pianino, delikatne brzmienie perkusji i klawiszy. Daje to efekt pewnego rodzaju „rozmowy” z artystą, która powstaje przy odsłuchu utworu. Na pierwszym planie jest wokal, treść i przekaz. To z pewnością udało się osiągnąć duetowi Lisek i Hoppe. 

"Doceniajmy, to co mamy!" - ważny przekaz piosenki.

Każdy z nas chce odnosić sukcesy i „sięgać gwiazd”. W tej drodze często zapominamy o rzeczach małych, drobnych, równie istotnych, które wpływają na to, co osiągniemy w życiu. Paweł przypomina, żeby doceniać, to co mamy w życiu i pamiętać, że tak naprawdę, wszystko jest w naszych „rękach” i zależy od nas samych. Dlatego jedną z największych wartości singla „Mamy kilka szans” jest tekst utworu, który przekonuje, dostarcza wielu emocji i zachęca do przemyśleń. Nie często dziś „rodzą się” piosenki mądre z istotnym dla słuchacza przekazem. Tym razem udało się i otrzymaliśmy kawałek zbudowany na doświadczeniu życiowym, które przez muzykę starają się przekazać nam Paweł i Bartosz. Brawo! 

Less is more.

Najnowszy singiel Pawła Liska wpisuje się w ramy „Less is more”. Jednym zdaniem mówiąc: „Nie ma potrzeby krzyczeć, by Cię usłyszeli”. Największą siłą piosenki jest spokój jaki jest w niej zawarty. Paweł jest w swoim świecie, śpiewa o rzeczach, które są dla niego ważne i tworzy muzykę po swojemu. Czasami mniej, znaczy więcej. Z jednej strony „Mamy kilka szans” udowadnia, że prostymi środkami można zbudować istotny dla obiorców utwór, z drugiej udowadnia, że można stworzyć coś więcej niż tylko radiowy singiel (bo do takich ram wpisuje się MKSZ), bazując na lekkiej, stonowanej kompozycji i ciekawej barwie głosu. Dzięki temu otrzymaliśmy singiel, który słucha się z ogromną przyjemnością i który serdecznie Wam polecamy! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna