WASZA SCENA MUZYCZNA

Miuosh x Zespół Śląsk - Box: Pieśni Współczesne (Live At Cavatina Hall) - PREMIERA

Raz na milion lat dochodzi do zderzenia, swoistego błędu. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.

Ten album to ten moment – raz na milion lat.

Miuosh X Zespół Śląsk – „Pieśni współczesne” to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominającymi o szacunku dla tradycji.

„Pieśni współczesne” na żywo łamią standardy koncertów, do których jesteśmy przyzwyczajeni – swoisty spektakl muzyczny, przearanżowane utwory, goście specjalni i niespotykana oprawa to tego, czego możemy się spodziewać po tym projekcie w wersji live.

27/05/2022 na rynek trafi album z rejestracją tego przedsięwzięcia. Wydawnictwo Miuosh X Zespół Śląsk – „Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” jako kolejny element tej niepowtarzalnej układanki muzycznej oprócz muzyki będzie zawierać zapis video koncertów, które odbędą się w nowo otwartej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku-Białej.