WASZA SCENA MUZYCZNA

Domi & JD Beck - "Not Tight" - PREMIERA

Domi & JD Beck wydają długo wyczekiwany debiutancki album zatytułowany „Not Tight”, w nowej wytwórni Andersona .Paaka – Apeshit we współpracy z Blue Note Records. Lista gości specjalnych, którzy znaleźli się na albumie jest długa. Poza Paakiem są to: Snoop Dogg, Busta Rhymes, Herbie Hancock, Thundercat, Mac DeMarco oraz Kurt Rosenwinkel.

Wraz z zapowiedzią albumu Domi & JD Beck, ukazał się również nowy singiel „Whatup”, porywający  utwór, który jest przykładem ich wyjątkowego brzmienia.

Wiosną Domi & JD Beck wydali swój debiutancki singiel „Smile”, który od premiery był już streamowany ponad 2 miliony razy. Piosenka ukazała się wraz z niezwykłym teledyskiem wyreżyserowanym przez .Paaka z udziałem Domi & JD Beck oraz Maca DeMarco, który gra w nim postać starzejącej się legendy jazzu, która straciła słuch.

Do tej pory, jeśli ktoś chciał dowiedzieć się czegokolwiek o Domi & JD Beck – najgorętszym duecie jazzowym w Internecie – musiał odwiedzić ich stronę internetową, kliknąć w szczura grającego na saksofonie i przeczytać historię o 12-letniej fizyk (Domi Louna) oraz 6-letnim badaczu owiec (JD Beck). Teraz czas to skorygować. „Moją filozofią jest nie brać życia zbyt poważnie” – mówi Domi Louna, czyli Domitille Degalle. To dzięki temu ona i JD Beck potrafią tworzyć swój własny, tętniący życiem świat, który pozwalają eksplorować swoim słuchaczom.

Nieco więcej ujawniają na swoich profilach na Instagramie, poprzez klipy z jamów, gdzie JD Beck gra na prostym zestawie perkusyjnym a Domi Louna na klawiszach MIDI.

Domi uwielbia dźwięki, które przywołują jazzową fuzję z lat 70. i barwne fragmenty ścieżek dźwiękowych Pokémonów z 2000 roku, podczas gdy DJ Beck nadaje swojemu werblowi elektronicznie brzmienie, migrując między IDM (Intelligent Dance Music) i pochodzącym ze wschodniego wybrzeża stylu – boom bap. Perkusja czasem umieszczana jest w łazience, a czasem zestaw wytłumiony jest preclami ułożonymi na hi-hatach lub papierem toaletowym rzuconym na werbel. Ich muzyka jest pełna humoru, lecz nie brakuje jej pięknych, rozbudowanych harmonii i wielowymiarowej rytmicznej zmienności.

Współpraca zaczęła się dość wyjątkowo. Domi Louna była nastoletnią protegowaną Konserwatorium Paryskiego studiującą w Berklee. Cztery lata od niej młodszy DJ, który od czasu szkoły podstawowej koncertował w swoim rodzinnym mieście Dallas, zaczynał od występów z zespołem producenta Jah-Borna. W 2018 rokuDomi i DJ zostali zaproszeni do dołączenia do zespołu występującego na targach National Association of Music Merchants (NAMM), gdzie grali w sali otoczonej chaotycznym hałasem instrumentalnych demówek. „Było tak źle, że nic nie słyszeliśmy” – śmieje się JD. Ich niepewne, przenikające się efekty dźwiękowe zmieniły się w wyjątkowy jam, który zainspirował oboje do wspólnej pracy.

Na swojej muzycznej drodze Domi & JD Beck napotkali między innymi Herbiego Hancocka, Thundercata, Arianę Grande, Maca DeMarco, czy Ericę André. Współtworzyli także „Skate” z nagrodzonego Grammy albumu Paaka z Bruno Marsem jako Silk Sonic. Duet nadal nie może uwierzyć w nagłą erupcję ich muzycznej kariery. Kiedy DJ sugeruje, że ludzie mogą znienawidzić ich album, Domi Louna zapewnia, że wtedy okazałoby się, że to z ludźmi jest coś nie tak