WASZA SCENA MUZYCZNA

#2 Międzynarodowe Konkursy Wokalne i Muzyczne!

Oto kolejna część artykułów, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Zapraszamy do drugiego artykułu z serii! Jest to lista zaprzyjaźnionych i ciekawych konkursów, które Wam polecamy i zachęcamy Was do udziału! To wyjątkowe wydarzenia dla profesjonalnych wokalistów, najczęściej biegle władających językiem obcym, patrzących w przyszłość pod kątem bycia na scenie i realizacji zawodowej. Ale to także furtka dla bardziej amatorskich wokalistów, aktywnych wokalnie czy instrumentalnie, chcących spróbować swoich sił poza Polską. Międzynarodowe projekty są realizowane także u nas, więc czasami trafi się wydarzenie, które być może odbywa się „blisko” Ciebie! Znajdziesz tu listę wydarzeń, które odbędą się w roku 2022 i 2023 roku. Sprawdź się i zadbaj o swój rozwój zawodowy z Waszą Sceną Muzyczną

XXX Międzynarodowy Konkurs Śpiewaków Operowych „IACorradetti”

Konkurs Corradetti jest jednym z najważniejszych konkursów wokalnych we Włoszech i odbędzie się w dniach 5-10 października w Padwie. W konkursie mogą brać udział śpiewacy operowi do 35 lat każdej narodowości. Publicznemu koncertowi finalistów w Teatro G. Verdi w Padwie, połączonemu z ogłoszeniem zwycięzców, towarzyszyć będzie Orkiestra z Padwy i Veneto pod dyrekcją Nicola Simoni. 

Nagrody: 1 nagroda 7.000 € 2. nagroda 5.000 € 3. nagroda 3.000 € Międzynarodowe jury!

 
SZCZEGÓŁY/ZGŁOSZENIA TUTAJ! 

Karol Szymanowski International Music Competition

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w Katowicach to niesamowita okazja dla wybitnych młodych artystów. Szymanowskiego powraca w drugiej edycji w pięciu kategoriach: fortepian, skrzypce, kwartet smyczkowy, głos i kompozycja (konkurs w dyscyplinie kompozytorskiej planowany jest osobno, już na lato 2022). Z pulą nagród w wysokości 300 000 euro, gwiazdorskim jury i inspirującym repertuarem może to być punkt zwrotny w karierze zwycięzców. Tym razem konkurs odbędzie się za dwa lata. Konkurs wykonawczy odbędzie się we wrześniu 2023 roku w inspirującym otoczeniu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Rekrutacja odbędzie się od listopada 2022 do stycznia 2023 roku.
 
TERMIN ZGŁOSZEŃ DO: 31 stycznia 2022

Nagroda Ferdinanda Provesiego 2022

Ten konkurs wokalny jest otwarty dla wszystkich śpiewaków dowolnej narodowości bez ograniczeń wiekowych. Oferowane są koncerty, role i nagrody pieniężne. Konkurs odbędzie się w Sali Głównej „Amarcord Museum Arts Center” w Torricella del Pizzo (Cremona-Włochy) w dniach 30 września i 1 października 2022 roku. „Ferdinando Provesi Prize 2022” jest dedykowana Provesi, pierwszemu nauczycielowi Giuseppe Verdiego.

TERMIN ZGŁOSZEŃ DO: 10 wrzesień 2022

Goodmesh Concours, Arts Unite - Art Unites

O festiwalu: 
Istnieją dwie główne zasady uczestnictwa w Goodmesh Concours: Łączenie muzyki z inną formą sztuki (sztuką wizualną, tańcem, teatrem…) Tworzenie spektaklu opartego na temacie. Temat 2022: „RYBY” Dlaczego ryby? Ryba jest znana jako rzeczownik, czasownik lub metafora i inspiruje na wiele różnych sposobów. 

Cieszymy się, jak tegoroczni zawodnicy będą współpracować i pokazywać swój kunszt i kreatywność. Otrzymasz szansę na wygranie nagród o wartości ponad 25 000 €, w tym możliwości występów na żywo, międzynarodowej ekspozycji prasowej i nagród pieniężnych. Dowiedz się więcej i aplikuj na www.goodmesh.nl!
 
TERMIN ZGŁOSZEŃ DO: 1 października 2022
SZCZEGÓŁY/ZGŁOSZENIA TUTAJ! 

XXI Międzynarodowy Festiwal i XX Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Zapoczątkowany w maju 1985 roku pod nazwą Dni Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu z inicjatywy ówczesnego kierownika Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Heleny Łazarskiej – obecnie profesora zwyczajnego Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Od 2001 roku istnieje jako FESTIWAL I KONKURS SZTUKI WOKALNEJ IM. ADY SARI. Nowy Sącz zawdzięcza Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari Helenie Łazarskiej, oraz Antoniemu Malczakowi, długoletniemu dyrektorowi Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, nazwanymi żartobliwie w prasie ich „rodzicami chrzestnymi”. 
 
SZCZEGÓŁY/ZGŁOSZENIA TUTAJ!