WASZA SCENA MUZYCZNA

Sylvia Novak - Światła Miast - PREMIERA

Światła miast to nowy singiel Sylvii Novak, który powstał we współpracy z Mikołajem Trybulcem. Opowieść o ghostingu – przelotnych i pozornych relacjach, które według Sylvii są coraz częstszym zjawiskiem. Współautorem tekstu jest TriKu (Tomasz Kulik), z którym Sylvia współpracowała także przy singlu Me gusta. Muzycznie utwór to elektroniczny pop, który idealnie wpisuje się w letni klimat.

Sylvia Novak pierwszy singiel Me gusta wydała w 2020 roku i od tego czasu utwór zyskał na You Tubie 1,2 mln wyświetleń. Następnie ukazało się kolejnych osiem utworów, których przyjęcie pozwoliło Sylvii myśleć o spełnieniu marzenia – nagraniu autorskiej płyty. Singiel Światła miast jest jej pierwszą zapowiedzią, a do jego nagrania Sylvia zaprosiła Mikołaja Trybulca.

Udział Mikołaja, którego bardzo cenię jest spory, bo nie tylko jest producentem całego utworu, ale również wspólnie komponowaliśmy muzykę do tego kawałka. Na pewno nadał piosence „iskrę” elektroniczną, która jest mi bardzo bliska i która pozwala poczuć, że mamy lato. – mówi Sylvia Novak.

Utwór w warstwie słownej jest opowieścią o relacjach, które trwają bardzo krótko i kończą się zanim dwie osoby zdążą się bliżej poznać.

Singiel „Światła miast” mówi o zjawisku ghostingu, które zauważam od pewnego czasu i które mnie porusza. Krótki termin ważności relacji, odchodzenie zamiast próby porozumienia – to coś, co staje się poniekąd normą i co według mnie nie jest dobre. Dlatego postanowiłam się w tej kwestii wypowiedzieć, ale kontrastując niełatwy temat lżejszą melodią. Lubię takie nieoczywiste połączenia, bo dzięki temu melodia sprawia, że na chwilę zapominamy o tym co boli i co nas czasem przerasta. –  dodaje Sylvia.

Do utworu powstał klip do którego choreografię przygotował Tomek Nakielski, z którym Sylvia na co dzień trenuje taniec. Twórcą klipu jest ekipa WOW Pictures, która także pracowała z Sylvią przy klipie Me gusta.