WASZA SCENA MUZYCZNA

Paweł Bryniak - Głos Lipca 2022!

Co miesiąc słucham Waszych nagrań. Często cudownych, wyjątkowych, oryginalnych, na wysokim poziomie technicznym. Jednak jak wskazuje nazwa naszego konkursu, najważniejszy jest głos. Paweł Bryniak nasz najnowszy GŁOS MIESIĄCA to piękny głos, lekki, przyjemny, ciepły. To też człowiek o niespotykanej wrażliwości artystycznej, oddający serce w swój śpiew. Dlatego to właśnie o nim dziś szerzej opowiemy na łamach naszego portalu. Do grona GŁOSÓW MIESIĄCA na przestrzeni ostatnich 2 lat należą wokaliści przez duże „W”. Są to kolorowe osobowości i wspaniałe głosy. To wokaliści osiągający sukcesy na arenie międzynarodowej i nie tylko, koncertujący, nagrywający swoje albumy autorskie, zdobywający nagrody w prestiżowych konkursach i festiwalach. Nie mamy wątpliwości, że Paweł pójdzie w ich ślady, już dziś reprezentując wysoki poziom umiejętności i ogromną kulturę śpiewania.

Zapraszam do lektury! 🙂

Kamil Koksa, właściciel portalu Wasza Scena Muzyczna

Nasz nowy GŁOS MIESIĄCA pochodzi z muzykalnej rodziny.

Paweł Bryniak ma 25 lat. Urodził się i wychował w małej miejscowości Łososina Dolna w bardzo muzykalnej rodzinie. Jego tata Sławomir jest muzykiem. Gra na trąbce, kontrabasie, gitarze oraz śpiewa. Komponuje również ludową muzykę Lachów Sądeckich (tradycyjna muzyka regionu Sądecczyzny).  Natomiast brat Pawła, Wojciech gra na klarnecie oraz saksofonie. Wokalista jest bardzo dumny ze swoich korzeni i z dumą opowiada o najbliższych.

„Tata wraz z mamą Elżbietą prowadzą Zespół Regionalny Jakubkowianie, w którym to w wieku 6 lat zacząłem stawiać swoje pierwsze kroki na scenie (trwało to ok. 15-16 lat). Przez lata dorastając i występując w regionalnym zespole odkryłem, że scena jest miejscem dla mnie!”.

Jak widać, muzyka w życiu Pawła istnieje od zawsze, a rodzinne tradycje i sukcesy najbliższych, nauczyły go także pracowitości, szacunku i pokory artystycznej. 

Pierwszy mentor i poszukiwanie drogi artystycznej.

Paweł w rozmowie z nami wyznaje: „Moją pasję do śpiewania zauważyła również nauczyciel muzyki mgr Małgorzata Wygoda, która już w szkole podstawowej zabierała mnie na pierwsze konkursy wokalne, w których osiągałem większe i mniejsze sukcesy. Była moim pierwszym mentorem, który wprowadził mnie w świat wokalistyki. Przez kolejne lata aż do ukończenia technikum w moim życiu przewijały się różne etapy związane z grą na instrumentach: skrzypce, kontrabas, gitara, trąbka i obój, niestety żaden z nich nie dawał mi tyle szczęścia co śpiew i tak jak on nie zagościł w moim życiu na dłużej”.

Profesjonalny rozwój muzyczny.

Po ukończeniu Technikum Ekonomicznego w Czchowie wokalista zaczął myśleć o swojej przyszłości związanej z  muzyką. 

„Przyszedł czas na to, by poważnie pomyśleć o swojej przyszłości i o tym, co tak naprawdę chciałbym robić w życiu. Postanowiłem dalej rozwijać się muzycznie. Podjąłem naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Tam pod okiem prof. dr hab. Macieja Gallasa, kształciłem swój głos, śpiewając klasykę, (oczywiście nigdy nie zrezygnowałem z rozrywki). W roku 2020 dostałem się również na studia wyższe, na Akademię Muzyczną w Krakowie, kontynuując naukę u mojego profesora. W 2021 z 5 z wokalu ukończyłem szkołę muzyczną, a obecnie jestem na 3 roku studiów”.

na zdjęciu Paweł z mamą, tatą i bratem

Możecie go usłyszeć w Krakowie!

Występy Pawła można oglądać na żywo w Krakowie (informacje o nich często pojawiają się na profilu wokalisty na Facebooku oraz na jego Instagramie). Utalentowany wokalista stara się również uczestniczyć w różnych konkursach. Prowadzi swój kanał na YouTubie oraz profil na TikToku, do których odwiedzin zachęcamy Was serdecznie!

Oprócz ciągłego rozwoju artystycznego i zdobywania doświadczenia Paweł jest właśnie na etapie selekcji swojej pracy twórczej. Artysta zaczął zbierać swoje teksty, które sam pisze i obecnie poszukuje osoby lub studia chętnego do współpracy przy tworzeniu jego autorskich utworów. Mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy autorskie piosenki Pawła, w których opowie nam swoje „historie” i przekaże emocje. Nie możemy się doczekać! 🙂 

Wokalista z pasją!

Czasami słuchasz głosu i czujesz szczerość, prawdę i emocje. Po prostu. Nie musisz patrzeć. Zamykasz oczy i przeżywasz. Tak było w przypadku Pawła. Jego „doły” przekonują, wzruszają. Ten wokalista posiada bardzo dobry głos i wraz ze swoją wrażliwością prezentuje nam wyjątkowo „smaczne” covery, zaśpiewane po swojemu, z dużym skupieniem. Barwa głosu Pawła bardzo dobrze brzmi w wolnych, lekkich balladach, nasyconych mollowym klimatem. Ponadto świetnie prezentuje się z akompaniamentem fortepianu. Kiedy głos Pawła jest na wierzchu, nie potrzeba nic więcej, żadnych „przypraw”. Słyszysz wokal i czujesz się spokojnie, jako słuchacz, a jednocześnie wpadasz w magiczny świat muzyki. Tego właśnie doznałem, słuchając wykonań Pawła. Chapeau Bas! 

Dziękuję, życząc Ci wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów! 🙂

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna