WASZA SCENA MUZYCZNA

Paweł Lisek - "Pierwszy Raz" - PREMIERA

Paweł Lisek nie zwalnia tempa i wydaje kolejny utwór pt. „Pierwszy Raz”. Co prawda poprzedni utwór „Bądź kim chcesz” nadal znajduje się na listach przebojów m.in. Radio Wnet czy Muzykoholicy to artysta postanowił zaprezentować kolejną piosenkę. Premiera miała miejsce 5 września na wszystkich platformach oraz YouTube. Utwór jest zachowany w stylistyce w pop, a za jego powstanie odpowiadają znakomite osoby (muzyka-Bartosz Hoppe, Piotr Klimek, tekst-Bartosz Hoppe, mix/master-Adrian Trepka).
 
W „Pierwszy raz” artysta opowiada o tęsknocie za emocjami, których doświadczył  każdy z nas. Wracamy do nich czasem z uśmiechem i nostalgią, innym razem ze smutkiem i tęsknotą. Artysta w utworze dotyka uczuć takich jak pierwsze spotkanie, zachwyt, zapach czy zauroczenie. Wszystkie te momenty zdarzają się raz i nie można ich powtórzyć lub odtworzyć. Każde kolejne są zupełnie inne, co nie znaczy, że mniej piękne.  To podróż do pięknych chwil, które każdy z nas nosi w swoim sercu.

Piosenki z misją i przesłaniem.

Zanim opowiemy więcej o naszych odczuciach po wysłuchaniu najnowszego singla Pawła, przypomnimy o jego poprzednich piosenkach. Tak się składa, że mieliśmy przyjemność zrecenzować je na łamach naszego portalu. 

Zaczniemy od „Bądź kim chcesz”. To utwór wyjątkowy, który czekał długi czas w szufladzie. Musiał dojrzeć… Szczególnie tekst, który napisał wokalista bardzo dawno temu. Tak naprawdę teraz nabrał wyjątkowe znaczenie. Czasy, w których żyjemy, są dynamiczne i intensywne. Świat mówi co mamy robić, jacy mamy być i czasami nie zastanawiamy się, czy tego chcemy. Biegniemy i uczestniczymy w tym. Tak po prostu. Warto się zatrzymać i zastanowić czy identyfikujemy się z tym i zgadzamy,  czy mamy „maskę”, którą czasami nieświadomie założyliśmy i pędzimy do przodu bezwiednie. To utwór o walce z samym sobą.

Inny utwór, który serdecznie Wam polecamy to „Mamy Kilka Szans”. Paweł chce w nim przekazać, że wszystko w naszym życiu zależy od nas. Jak chcemy i jak możemy postrzegać ludzi, sytuacje i świat. Wciąż próbujemy i czasem te próby są gorsze, a czasem lepsze. Człowiek jest niesamowitym kreatorem i nie ma rzeczy niemożliwych.

Wspomniane piosenki cechuje wiele wspólnych cech. Są to utwory nietuzinkowe pod względem muzycznym, profesjonalnie wyprodukowane, lekkie, przyjemne, ciepłe, ale zawsze z ważną treścią. Artysta ma wiele mądrych myśli do przekazania i opowiedzenia. Umiejętnie zawiera to przesłanie w swoich singlach. 

Dobrze, że w dzisiejszych czasach powstają tak wartościowe piosenki.

O Pawle pisaliśmy już szerzej tutaj.  Jego najnowszy singiel potwierdza, w jakim kierunku podąża artysta. Wokalista śpiewa piosenki ważne dla słuchacza, z cząstką wspomnień. To sentymentalne i poruszające piosenki, które długo zostają z nami. To także mądre, szczere i prawdziwe kompozycje. Taki jest także singiel „Pierwszy raz”. Muzycznie i wokalnie piosenka nawiązuje do twórczości i wrażliwości takich artystów jak zespół PIN, Kuba Badach, Mietek Szcześniak. Zwłaszcza kojarzy nam się tutaj osoba Andrzeja Lamperta. Bardzo podobny styl śpiewania i budowania emocji. Smaku całości dodaje tym razem solówka gitarowa w stylu ballad takich tuzów jak Lady Pank czy De Mono. To kawałek radiowy, przyjemny dla ucha, który umili Wam dzień i przywróci wspomnienia. 

Zapraszamy Was na social media artysty.

Zachęcamy Was do wspierania Pawła i śledzenia jego muzycznej kariery. Wsłuchajcie się w sedno tekstów, które śpiewa w swoich piosenkach. Znajdźcie czas na jego muzykę, a będzie to z pewnością miłe przeżycie i doznanie. Tymczasem serdecznie zapraszamy Was do obserwowania social media Pawła. Tutaj znajdziecie jego piosenki. Zerknijcie także na oficjalny Fanpage oraz Instagram tego utalentowanego wokalisty. Kibicujemy i trzymamy kciuki za kolejne artystyczne sukcesy 🙂

Wasza Scena Muzyczna.