WASZA SCENA MUZYCZNA

Najlepsze mikrofony wokalne 2022 na scenę i do studia.

Mikrofony wokalne są niezbędne zarówno do nagrywania, jak i występów na żywo. Ta lista zawiera doskonały wybór dla wszystkich stylów i budżetów.

Jednym z najlepszych wyborów jest Shure SM7B, jest to jeden z najlepszych i najbardziej preferowanych wysokiej klasy dynamicznych mikrofonów wokalnych na rynku z doskonałą jakością dźwięku, niskim poziomem szumów i wszechstronnością brzmieniową.

Jeśli szukasz bardziej ekonomicznej opcji, sugerujemy zapoznanie się z Audio-Technica AT2020, mikrofonem pojemnościowym o charakterystyce kardioidalnej, charakteryzującym się doskonałym stosunkiem ceny do jakości i szerokim zakresem dynamiki dla każdego rodzaju nagrań wokalnych.

Shure SM7B

Standardowy w branży mikrofon dynamiczny z płynnym, naturalnym dźwiękiem wokalu, idealny dla podcasterów, streamerów, wokalistów. Shure SM7B to jeden z najpopularniejszych mikrofonów wokalnych na rynku. Wielu znanych artystów szeroko używa tego jednokierunkowego mikrofonu kardioidalnego do różnych celów. Joe Rogan użył go do swoich podcastów, a Michael Jackson użył go do ścieżek wokalnych Thrillera. 

Dynamiczny mikrofon błyszczy swoją wszechstronnością brzmieniową i wysoką jakością dźwięku, dzięki czemu idealnie nadaje się do nagrywania wokalu, podcastów i lektorów. Jest szeroko stosowany przez śpiewaków rockowych i hip-hopowych, a także lektorów. Ma dobrze zaokrąglony dźwięk z wyraźnym wysokim i ciepłym basem. Mikrofon ma wysokiej jakości, wytrzymałą konstrukcję, ale jest nieporęczny, więc potrzebujesz mocnego statywu. Co więcej, jest to cichy mikrofon o bardzo niskim poziomie wyjściowym, więc lepiej jest używać go z przedwzmacniaczem lub wzmacniaczem o wysokim wzmocnieniu, aby uzyskać jak najwięcej z urządzenia. Jest to jeden z najlepszych mikrofonów wokalnych na rynku do wielu różnych zastosowań, takich jak nadawanie, nagrywanie głosu lub podcasting.

NAJTANIEJ KUPISZ TEN MIKROFON TUTAJ! POLECAMY! 

Audio-Technica AT2020

Audio-Technica AT2020 to wszechstronny i dobrej jakości pojemnościowy mikrofon studyjny w zaskakująco przystępnej cenie. Jest to świetny mikrofon do użytku w domowych studiach do wszelkich zastosowań, takich jak nagrywanie głosu lub gitary akustycznej.

AT2020 charakteryzuje się dobrą jakością dźwięku z szerokim zakresem dynamiki, zapewniając czysty i zdefiniowany dźwięk. Co więcej, ma solidną metalową konstrukcję, która jest świetna w tej cenie. Jest również wyposażony w podstawowy uchwyt do statywu i pokrowiec na mikrofon.

Poziom szumów mikrofonu jest stosunkowo wysoki, co jest jedynym rozczarowaniem. Ponieważ jest to mikrofon pojemnościowy o dużej membranie, nie jest używany do występów na żywo, ale tylko w studiach i cichych środowiskach.

Krótko mówiąc, Audio-Technica AT2020 to dobrej jakości mikrofon pojemnościowy za tę cenę. Możesz go używać w domowych studiach do nagrywania wokalu lub nagrywania instrumentów, aby uzyskać czysty i zdefiniowany dźwięk.

NAJTANIEJ KUPISZ TEN MIKROFON TUTAJ! POLECAMY! 

AKG Pro Audio C414 XLII

AKG Pro Audio C414 XLII to profesjonalny, wysokiej klasy mikrofon pojemnościowy, zaprojektowany tak, aby był bardzo wszechstronny do wszelkiego rodzaju nagrań wokalnych. Mikrofon może być używany w dziewięciu różnych trybach odbioru: Omni, szerokokardioidalny, kardioidalny, hiperkardioidalny, ósemkowy i cztery inne tryby hybrydowe. Co więcej, wbudowane elementy sterujące filtrem dolnoprzepustowym i tłumieniem jeszcze bardziej zwiększają wszechstronność mikrofonu.

Dzięki zakresowi częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz i bogatej konstrukcji, C414 XLII jest doskonałym wszechstronnym mikrofonem do wokalu, gitary, perkusji lub dowolnego rodzaju nagrania, którego potrzebujesz w swoim studio. Ma bardzo niski poziom szumów własnych, co jest kolejnym wielkim plusem urządzenia. Ten mikrofon jest jednym z najczęściej używanych urządzeń w historii muzyki. Ponieważ jest to wysokiej klasy produkt profesjonalny, jest to mikrofon drogi. Ponadto, ze względu na wiele różnych elementów sterujących, nie jest to mikrofon przyjazny dla początkujących; zamiast tego jest bardziej skierowany do doświadczonych użytkowników.

AKG Pro Audio C414 XLII to jeden z najwyższej jakości i najbardziej wszechstronnych mikrofonów pojemnościowych dostępnych obecnie na rynku. To świetna inwestycja do każdego zastosowania w studio.

NAJTANIEJ KUPISZ TEN MIKROFON TUTAJ! POLECAMY! 

Shure SM58

Shure SM58 jest bez wątpienia najpopularniejszym mikrofonem dynamicznym na świecie do występów wokalnych na żywo. Od Paula McCartneya po Led Zeppelin, niezliczeni muzycy używali tego mikrofonu na scenie dzięki wysokiej jakości, spójnemu brzmieniu.

Dynamiczny mikrofon z kardioidalnym wzorem odbioru jest idealny do wszelkiego rodzaju występów wokalnych na żywo dzięki doskonałemu skupieniu średnich tonów, a ponadto ma bardzo wytrzymałą konstrukcję. Mikrofon przeszedł niezliczone testy bez żadnych problemów, udowadniając, że jest niezwykle wytrzymały. Ponieważ mikrofon jest przeznaczony do wokalu, ma nieco wąski zakres częstotliwości. Nie jest to problem z wokalami, ale z instrumentami lepszym wyborem byłby brat tego mikrofonu Shure SM57. Ponadto, jako mikrofon dynamiczny na scenę, nie jest to czuły mikrofon, co jest zamierzoną funkcją.

Ogólnie rzecz biorąc, Shure SM58 to idealny mikrofon wokalny do użytku na żywo na scenie. Wraz z rozwojem technologii wynaleziono bardziej wszechstronne mikrofony o wyższej wydajności dźwiękowej, ale spójność i niezawodność Shure SM58 nadal sprawiają, że jest to najwyższej klasy mikrofon sceniczny do wokalu.

NAJTANIEJ KUPISZ TEN MIKROFON TUTAJ! POLECAMY! 

Neumann TLM 103

Neumann TLM 103 to profesjonalny mikrofon pojemnościowy kultowej marki Neumann. Ma podobną jakość dźwięku i charakter do legendarnego modelu U87, a jakość Neumanna jest wyczuwalna w całym dźwięku.

TLM 103 działa z obwodami o niskim poziomie szumów i ma szeroki zakres dynamiki, aby wychwycić wszystkie niuanse audio. Brzmienie jest całkiem naturalne, ciepłe z przyjemnym charakterem produktów Neumanna. Chociaż jest drogi, jest uważany za niedrogi mikrofon marki Neumann. Na rynku dostępne są bardziej uniwersalne mikrofony w tej cenie, ponieważ ten działa tylko z jednym wzorcem odbioru i nie ma żadnych dodatkowych elementów sterujących. Jednak pod względem jakości dźwięku Neumann TLM 103 jest jednym z najlepszych mikrofonów w przedziale cenowym.

Krótko mówiąc, jeśli szukasz wysokiej jakości profesjonalnego dźwięku do swoich nagrań wokalnych, Neumann TLM 103 jest mikrofonem trudnym do uszkodzenia.

NAJTANIEJ KUPISZ TEN MIKROFON TUTAJ! POLECAMY! 

Shure MV7

Shure MV7 to wysokiej jakości dynamiczny mikrofon USB Shure do podcastów, lektorów i nagrań wokalnych. Jest podobny do Shure SM7B, ale ma gorszą jakość dźwięku, bardziej przystępną cenę i bardziej przenośną konstrukcję. Największą zaletą tego mikrofonu jest to, że możesz użyć kabla XLR oraz połączenia USB, aby używać go z różnymi projektami podłączonymi do komputera. 

Mikrofon jest dość wszechstronny, a jakość dźwięku jest powyżej średniej w tym przedziale cenowym. Jak w przypadku większości produktów Shure, konstrukcja jest solidna i niezawodna. Ponadto jest wyposażony w aplikację do kontrolowania i maksymalizacji wydajności mikrofonu. Co więcej, ten mikrofon jest dość wszechstronny i może być używany a różnych występach wokalnych i podczas nagrań, jednak nie radzi sobie najlepiej z instrumentami.

NAJTANIEJ KUPISZ TEN MIKROFON TUTAJ! POLECAMY! 

Rode NT1000

Mikrofon pojemnościowy klasy podstawowej do użytku studyjnego z niezawodnością Rode. Rode NT1000 to popularny mikrofon pojemnościowy klasy podstawowej dzięki rozsądnej cenie i jakości dźwięku. Zapewnia płynny, czysty i szczegółowy dźwięk do nagrań studyjnych z niskim poziomem szumów własnych.

Mikrofon pojemnościowy ma charakterystykę kardioidalną, która zapobiega przechwytywaniu szumów otoczenia poza osią. Co więcej, szeroki zakres częstotliwości sprawia, że idealnie nadaje się do nagrywania wielu różnych gatunków, od jazzu po hard rock.

Dzięki wytrzymałej konstrukcji i niezawodności mikrofon ten jest doskonałym wyborem do nagrań amatorskich i półprofesjonalnych.

NAJTANIEJ KUPISZ TEN MIKROFON TUTAJ! POLECAMY!