WASZA SCENA MUZYCZNA

#4 Praca dla Wokalistów

W tej serii artykułów znajdziecie topowe projekty dla wokalistów realizowane na całym świecie. Są to ogłoszenia skierowane do profesjonalnych wokalistów, chcących realizować się na arenie międzynarodowej i spełniających się zawodowo na najwyższym poziomie!

Zapraszam Was do czwartej części serii. 

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny portalu Wasza Scena Muzyczna

Narodowa Opera i Balet Holenderska Opera Narodowa Studio - Przesłuchania na Wokalistów

Program studia jest przeznaczony dla śpiewaków. Wszyscy będą zatrudnieni na pełny etat jako pracownicy etatowi Holenderskiej Opery Narodowej na okres do dwóch lat. Młodzi artyści zostaną zanurzeni w życiu zawodowym firmy i będą pod opieką międzynarodowych trenerów i dyrektorów w każdym aspekcie ich rozwoju kariery w indywidualnie skrojonym programie.

Przesłuchania wokalistów:
Zgłoszenia wokalistów na przesłuchania na sezon 2023-2024 są już otwarte. Przesłuchania odbędą się w Amsterdamie w Holenderskiej Operze Narodowej w tygodniu od 12 grudnia 2022 roku. Limit wiekowy to 32 lata. Termin: wnioski należy składać najpóźniej do 13 listopada 2022 roku. Zgłoszenia są sprawdzane przez cały okres składania wniosków, więc zachęcamy do składania wniosków przed tą datą.

Formularz zgłoszeniowy/Szczegóły TUTAJ

Przesłuchania Międzynarodowej Akademii Operowej (IOA) 2023 - 2025

IOA wyrusza w trasę po Europie na przesłuchania w kolejnym dwuletnim cyklu: październik 2023-lipiec 2025!
Poszukują nowej generacji śpiewaków IOA (wszystkie typy głosów) i pianistów. Rezydenci spoza Europy mogą składać wnioski za pośrednictwem wideo.

Od 22 lat Międzynarodowa Akademia Operowa (IOA) w Gandawie w Belgii oferuje śpiewakom i pianistom z całego świata specjalistyczny program w pełnym wymiarze godzin, przygotowujący ich do przyszłej kariery zawodowej jako śpiewacy operowi lub repetytorzy.

Oferują dwa różne opcje przesłuchań:
– przesłuchanie na żywo w jednej z naszych lokalizacji przesłuchań na żywo.
Aby zobaczyć wszystkie lokalizacje i daty, a także terminy składania wniosków kliknij tutaj.
– Przesłuchanie wideo dla kandydatów mieszkających poza Europą.
Można aplikować przez ten link do 13 lutego 2023.

Wybrani kandydaci mogą uczestniczyć w kursach, kursach mistrzowskich, koncertach i produkcjach (w tym jeden w pełni wyreżyserowany spektakl). 

Prowadzenie klasy mistrzowskiej z profesorem Rüdigerem Bohnem | BERLIN

Zapraszamy do udziału w kolejnym Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim Dyrygentury Orkiestrowej z Maestro Rüdigerem Bohnem i PHILHARMONISCHES KAMMERORCHESTER BERLIN, który odbędzie się w BERLINIE, w tyglu kultury i sztuki na świecie.

Organizatorzy oferują niezastąpiony PODIUM TIME z orkiestrą i Maestro BOHN, a także nagrane koncerty finałowe.

Aby aplikować prosimy o przesłanie CV na adres conducting@philharmonie.com.

Rüdiger BOHN jest światowej sławy dyrygentem i profesorem dyrygentury na Uniwersytecie Roberta Schumanna w Düsseldorfie. Od 2003 roku pełni również funkcję Dyrektora Muzycznego Europejskiej Pracowni Muzyki Współczesnej EWCM, z którą co roku występuje na Festiwalu Warszawska Jesień, a szczególnie w 2017 roku został uhonorowany za zasługi dla m.st. Warszawy .

Zgłoszenia do 01. 12. 2022 roku. 

Szkoła Muzyczna Chetham - Poszukiwany Korepetytor wokalny

Chetham’s School of Music poszukuje specjalistycznego nauczyciela śpiewu z szerokim zakresem doświadczenia w nauczaniu na najwyższym poziomie. Pracując jako część cenionego zespołu nauczania śpiewu w największej brytyjskiej specjalistycznej szkole muzycznej, kandydaci będą zaangażowani w edukację i rozwój wyjątkowo utalentowanych młodych ludzi w wieku od 8 do 18 lat. Chetham’s to magiczne i tętniące życiem miejsce do pracy, które będzie szczególnie interesujące dla kandydatów, którzy mają empatię i pasję do sztuki.
Praca
• Początkowo przewidywane godziny; ok.5 godzin tygodniowo (tylko semestr, 28-30 tygodni rocznie).
• Ta rola będzie początkowo wykonywana na podstawie rocznej umowy na czas określony, ale z możliwością zwiększenia liczby godzin i późniejszego przedłużenia umowy.
• Niezbędne jest wysokie doświadczenie pedagogiczne w połączeniu z rozległym doświadczeniem w nauczaniu wszystkich rodzajów głosu (w tym coaching uczniów przechodzących „zmianę wokalną”). Doświadczenie sceniczne i wykonawcze w ramach repertuaru operowego i koncertu solowego/Pożądany jest również repertuar recitalowy.
Organizator oferuje:
• Stawka godzinowa zależna od doświadczenia
• Korzyści, w tym: – Darmowe lunche, siłownia na miejscu, bezpłatne zajęcia jogi i fitness oraz darmowe bilety na koncerty.


Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ. 

Data zamknięcia przyjmowania zgłoszeń: 10 października 2022

Akademia M.int w Hongkongu - Pełnoetatowy instruktor głosu

Akademia M.int dąży do budowania zintegrowanej społeczności muzycznej, która kultywuje pasję, talent i doskonałość. Inspirujący instruktorzy M.int, wszyscy rekrutowani wyłącznie z najlepszych międzynarodowych konserwatoriów muzycznych, dostarczają indywidualne programy każdemu uczniowi, szkoląc ich, aby stali się znakomitymi i wszechstronnymi muzykami, jednocześnie utrzymując wysoki poziom zaangażowania i ciesząc się procesem tworzenia muzyki!

Praca w M.int Academy zapewnia środowisko, w którym edukatorzy muzyczni mają swobodę wyboru własnych metod nauczania, a także testują, doskonalą i rozwijają własne! Zachęcamy wszystkich instruktorów do współpracy, w ramach której każdy członek personelu, nowy lub stary, może przejąć ster nad projektami, które chcą wprowadzić do szkolnego programu nauczania.

Zapewniają wizy pracownicze i konkurencyjne pakiety (wynagrodzenie i świadczenia) wszystkim kandydatom, z możliwością rozwoju osobistego i zawodowego.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Akademii M.int, prześlij swoje CV i szczegółowy list motywacyjny na adres hr@mintacademyhk.com. 

Strona internatowa organizatora TUTAJ.