WASZA SCENA MUZYCZNA

Amelia Kuształa – zwyciężczyni konkursu Bitwy Wokalne 6!

Amelia Kuształa – 15-latka w mnóstwem marzeń została zwyciężczynią 6 edycji naszego konkursu BITWY WOKALNE. Amelka w tym roku ukończyła szkołę podstawową w Dobrym Mieście i zaczęła naukę w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. Śpiew i muzyka towarzyszy jej od bardzo wczesnych lat dziecięcych. Po raz pierwszy na scenie stanęła, mając 7 lat, występując w malutkim, 3-osobowym zespole Kolosoczok, od tego czasu wiele się wydarzyło. W ostatnich latach zdobyła wiele nagród w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. W 2022 roku została laureatką stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starosty Powiatu Olsztyńskiego. Ogromnym sukcesem był udział w programie The Voice Kids 5. Amelia swoim głosem i utworem „Electric” w programie przekonała do siebie wszystkich trenerów i odwróciła wszystkie fotele. Utalentowana wokalistka wybrała drużynę Dawida Kwiatkowskiego. Wakacje rozpoczęła z wielkim rozmachem, od wydania singla „Początek”, do którego słowa i muzykę napisał Piotr Sołoducha „Lolek”– lider zespołu Enej.  Od 3 tygodni utwór utrzymuje się na liście przebojów w Polskim Radiu Dzieciom. W niecałe dwa tygodnie odtworzyło go ponad 13 tys. osób a we wrześniu już 18k. Teledysk do tego singla nie powstałby gdyby nie Kojro Managment, który wspomógł młodą artystkę. Poznajcie jedną z najbardziej perspektywicznych wokalistek młodego pokolenia w naszym kraju! 

Praca nad rozwojem wokalnym u boku specjalistów.

Marzenie Amelii o śpiewaniu nie spełniłoby się, gdyby nie ciężka praca nad rozwojem wokalnym u boku nauczycieli. Amelka rozpoczęła właśnie trzeci rok nauki śpiewu w Szkole Patrycji Kunert w Olsztynie, pod okiem samej Patrycji oraz Pawła Piecuch. Ale tego było za mało i Amelia uczęszcza jeszcze do Sylwii Pacholec-Rudol uczącej śpiewu w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście. Zarówno nauczyciele jak samo CKB wspierają Amelię na każdym kroku, za co jest bardzo wdzięczna. Amelia swoim śpiewem stara się przekazać wszystkie emocje związane z przekazem utworu. Scena stanowi dla niej wyzwanie i jest jej częścią. Wchodząc na nią, wstępuje w Amelię nowa energia, charyzma, siła i motywacja, aby zaśpiewać jak najlepiej, całą sobą. Choć słyszy wiele razy pochwały i komplementy na temat swojego śpiewu, osiągnęła również kilka sukcesów w młodym wieku, to nadal pozostaje skromną Amelką. Często śpiewa na imprezach charytatywnych, bo wie, że w taki sposób może pomóc. Jednym z wyzwań muzycznych było zaśpiewanie wokalizą Bacha w aranżacji na gitarę basową przy akompaniamencie wspaniałego artysty Arona Bloom.

Amelia to oryginalna wokalistka z pięknym głosem.

W ostatnim okresie jej kalendarz zaczyna się zapełniać również małymi koncertami, które potrafią trwać nawet godzinę. Jednak nadal czeka na tę, cudowną okazję pokazania się na wielkiej scenie. Ma nadzieję, że ten czas już niedługo nadejdzie. Amelia, udzielając wywiadów, podkreśla, że „Śpiew traktuje jak tlen, bez którego nie potrafiłaby żyć”. Młodziutka artystka nie wyobraża sobie, żeby nie śpiewać (nawet przy zapaleniu gardła – chodzi po domu i nuci). 

Oceniając dziewiątkę finalistów konkursu „Bitwy Wokalne 6” natknąłem się na osobę wyjątkową, którą postanowiłem wyróżnić. Amelka poza silnym i pełnym uczuć głosem posiada również charyzmę sceniczną. Podczas jej występów dzieje się magia, potrafi wpływać na słuchacza, śpiewa całym sercem. Jest oryginalna, mimo młodego wieku ma swój własny styl artystyczny i image. 

Szerokie spektrum muzyczne i wiele zainteresowań.

Amelia uwielbia śpiewać, więc określenie ulubionego rodzaju muzyki jest dla niej trudny. Słucha i śpiewa od popu, rapu, po muzykę ludową (polską i ukraińską).  W jej życiu oprócz muzyki znajduje się jeszcze czas na przyjaciół i bliskie osoby, spacery z ukochanym psem i naukę. Jej social media są na bieżąco uaktualniane o nowe materiały, nagrania czy zdjęcia. Latem uwielbia rolki, rower i spacery, w zimę czeka na adrenalinę związaną z szybką jazdą na snowboardzie. Osoby, które znają Amelię wiedzą, że mogą na nią liczyć. W trudnych momentach mogą zadzwonić, napisać do niej, ona zawsze im odpowie, podtrzyma na duchu, pocieszy. Jak widać, Amelia jest jak kostka Rubika, składa się z małych elemencików, które dają obraz całości.

Dalsze sukcesy to tylko kwestia czasu!

Często planujemy przyszłość, chcemy śpiewać, uczyć się, rozwijać. Mentalnie często dorośli wokaliści nie są gotowi na kolejny krok. Droga przez show-business nie jest prosta, wymaga odpowiedniego nastawienia, wsparcia i szczęścia. Dopóki te elementy mamy pod ręką, możemy ułożyć całość. Te „puzzle” w przypadku Amelii nie są rozsypane, a większość z nich została już połączona. Dlatego jestem spokojny o kolejny artystyczny „krok” tej młodej osoby. Jak pokazuje historia wcześniej nagradzanych w naszych konkursach wokalnych, wielkie rzeczy są na wyciągnięcie ręki. Nie możemy się ograniczać, musimy wierzyć, marzyć i pracować. Wtedy sukcesy przychodzą szybko, często niespodziewanie. Amelka to cudowna młoda osoba, pełna pasji i energii do muzyki. Gdy śpiewa, otula nas swoich głosem, pełnym uczuć, wrażliwości i jednocześnie radości. Widać, że kocha śpiewać i wychodzi jej to doskonale. Porusza słuchacza, jej głos chwyta za serducho. Myślę, że niebawem będziemy mogli napisać o kolejnych sukcesach Amelki. To wielka przyjemność poznawać tak młodych, utalentowanych ludzi, o których trzeba pisać i mówić. Jestem ogromnie dumny, że poziom naszego konkursu „Bitwy Wokalne” jest tak wysoki i życzę naszej świeżo upieczonej laureatce wielkich sukcesów artystycznych, ufam, że także tych na arenie międzynarodowej, do których również my będziemy mogli się przyczynić. 

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna. 

Zapraszamy Was na social media Amelii!

Laureatka naszego konkursu jest bardzo aktywna w social mediach. Serdecznie zapraszamy Was na jej oficjalny profil na TikToku, profil na Instagramie oraz Facebook. Łapcie też link do kanału Amelki na YouTube