WASZA SCENA MUZYCZNA

Showcase Promocja Artystów - Lista Eventów część 1.

Wielu artystów, których prowadziłem lub obserwowałem zaczynało promocje swoich koncertów zagranicznych od Showcase. Tam mieli realną szansę pokazania się ludziom z branży i nowej publiczności. Często takie koncerty prowadziły do wielu wyjątkowych możliwości. Te spotkania to możliwość dobrej promocji i pokazania się. Oto pierwsza część serii, w której otrzymacie „na tacy” podaną listę tego typu wydarzeń odbywających się na całym świecie. 

Zapraszam! Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna. 

Reeperbahn Festival - Hamburg, Niemcy

Program Reeperbahn Festival realizowany jest we wrześniu każdego roku. Łączy zróżnicowany skład nowych, międzynarodowych talentów z tematyczną różnorodnością progresywnego rynku muzycznego. Wszelkiego rodzaju wydarzenia czekają, aby oczarować i zainspirować fanów, dziennikarzy i profesjonalistów z branży w wielu miejscach. Od czasu swojego debiutu w 2006 roku Reeperbahn Festival stał się jednym z najważniejszych spotkań świata muzyki i pokazuje, jak bardzo obfity skład muzyczny można powiązać z interesami biznesu muzycznego i zaangażowaniem społeczeństwa obywatelskiego.

Oprócz koncertów międzynarodowych artystów w programie festiwalu znalazły się również spektakle z dziedziny sztuk wizualnych czy wirtualnej rzeczywistości oraz zróżnicowany tematycznie program filmowy i literacki. Centralnym punktem jest Wioska Festiwalowa na Heiligengeistfeld. Sesje, pokazy, wydarzenia networkingowe i wręczenia nagród pozwalają profesjonalistom z branży muzycznej odwiedzającym Festiwal Reeperbahn myśleć o muzyce, doświadczać jej i słuchać jej w nowy sposób.

STRONA INTERNETOWA/ZGŁOSZENIA TUTAJ. 

Waves - Wiedeń, Austria

Podczas tego wyjątkowego festiwalu występują międzynarodowe zespoły alternatywne, elektroniczne, rockowe nie tylko. Ponadto istotną część programu festiwalu stanowią lokalni artyści i wyrafinowani muzycy z Europy Wschodniej. Co roku Waves Festival zaprasza dwa kraje jako gości specjalnych. Zgodnie z mottem „Wschód spotyka się z Zachodem” w centrum uwagi kraj reprezentuje Wschód i inny Zachód. Waves Festival Conference poświęca część swojego programu odpowiednim rynkom muzycznym i scenom tych dwóch krajów. KONFERENCJA Konferencja Waves Festival jest częścią festiwalu i oferuje możliwość uczestniczenia w wykładach i panelach oraz uczestniczenia w warsztatach. Program tematyczny jest inspiracją dla wieloletniej współpracy muzyków z całego świata. 

STRONA INTERNETOWA/ZGŁOSZENIA TUTAJ.

The Great Escape Festival - Brighton, Anglia

Great Escape Festival to trzydniowy festiwal muzyczny organizowany co roku w maju w Brighton i Hove w Anglii. Jest obsługiwany przez festiwale MAMA i prezentuje nową muzykę z różnych gatunków. Festiwal powstał w 2006 roku i gości około 300 zespołów w 30 miejscach w całym mieście. 

„Niezależnie od tego, czy jesteś zespołem, piosenkarzem, autorem tekstów, raperem, DJ-em, kolektywem czy duetem, nie ma znaczenia, chcemy usłyszeć Ciebie!.

Będziesz występować w pięknej nadmorskiej scenerii Brighton, gdzie ponad 450 wykonawców wypełni ponad 30 scen. Wszystko wydarzy się w dniach: 10-13 maja 2023,

Dotychczasowi artyści, którzy występowali w The Great Escape to Adele, Stormzy, Ed Sheeran, HAIM, AJ Tracey, Skepta, Charli XCX, Wolf Alice, Dave, Foals, Rag 'n’ Bone Man, Lewis Capaldi i wielu innych!”

WŁAŚNIE TRWA MOŻLIWOŚĆ APLIKOWANIA DO EDYCJI W 2023 ROKU! Tutaj szczegóły! 

Brighton Music Conference - Brighton, Anglia

Najważniejsza w Wielkiej Brytanii konferencja poświęcona muzyce elektronicznej i wydarzenie networkingowe. Brighton Music Conference (BMC) koncentruje się na innowacjach, edukacji i kluczowych kwestiach stojących przed sektorem elektronicznej muzyki tanecznej. Uczestniczy w nim tysiące doświadczonych profesjonalistów z branży muzycznej, kolejne pokolenie DJ-ów, producentów, a także entuzjastów muzyki elektronicznej.

Uczestnicy i delegaci mają możliwość obejrzenia i przetestowania szerokiej gamy najnowszego sprzętu #DJ i innych produktów wiodących światowych producentów oraz występu LIVE. 

Szczegóły TUTAJ. 

by:Larm - Oslo - Norwegia

by:Larm to festiwal muzyczny i konferencja odbywająca się w Oslo w Norwegii. Po raz pierwszy odbył się w 1998 roku i przez pierwsze dziesięć lat swojego istnienia organizowany był w różnych miastach, zanim na stałe osiedlił się w Oslo w 2008 roku.

by:Larm powstał, by nordycki biznes muzyczny zebrał się razem na obu konferencjach i programie koncertowym, składającym się z nowej muzyki z krajów nordyckich, często na progu sukcesu. Od początku w 1998 roku festiwal stopniowo zyskiwał na znaczeniu i wielkości, a od 2019 roku gromadzi 5000 gości festiwalowych wraz z 3000 delegatami z nordyckiego i międzynarodowego przemysłu muzycznego, co czyni go najważniejszym miejscem spotkań dla skandynawskiego biznesu muzycznego i największym festiwalem muzyki. swego rodzaju w Skandynawii.

Strona Internetowa TUTAJ. 

Yorkshire Music Forum - Leeds, Anglia

Yorkshire Music Forum to konsorcjum organizacji działających na rzecz rozwoju artystów i przemysłu muzycznego w całym regionie – w celu zapewnienia głębszego połączenia z krajowymi reprezentatywnymi organami muzycznymi oraz ułatwienia komunikacji i podnoszenia świadomości na temat możliwości w regionie Yorkshire. Zapraszani są artyści z całej Europy w celu budowania relacji branżowych. 

Strona Internetowa TUTAJ. 

SXSW USA - Austin, Texas

Na tym wydarzeniu gościli już także artyści z Polski, sam miałem okazję słuchać ich występów. South by Southwest, w skrócie SXSW i potocznie określane jako South By, to coroczna seria równoległych festiwali i konferencji filmowych, interaktywnych oraz muzycznych, które odbywają się w połowie marca w Austin w Teksasie w Stanach Zjednoczonych.

Strona internetowa/Zgłoszenia/Aplikacje TUTAJ!