WASZA SCENA MUZYCZNA

The Mars Volta - "The Mars Volta" - PREMIERA

The Mars Volta wrócili po 10-letniej przerwie z imiennym albumem, który radykalnie zmienia ich paradygmat. 

Zespół The Mars Volta, założony przez gitarzystę/kompozytora Omara Rodrígueza-Lópeza i wokalistę/autora tekstów Cedrica Bixlera-Zavalę, powstał w 2001 roku z popiołów punkrockowej grupy At The Drive-In. 

Z misją „uczczenia swoich korzeni i zmarłych” The Mars Volta stworzyli muzykę, która łączyła latynoskie dźwięki, na których Rodríguez-López się wychował, z punkiem i undergroundowym hałasem, w którym on i Bixler-Zavala zanurzali się od lat, przeplatając wszystko futurystycznymi wizjami. 

Po tym, jak grupa zamilkła, rzesze wielbicieli (w tym Kanye West) nie przestawały domagać się powrotu. Cierpliwość popłaciła i w 2022 roku duet wrócił wspierany przez basistkę Evę Gardner, perkusistę Willy’ego Rodrigueza Quiñonesa oraz klawiszowca, Marcela Rodrígueza-Lópeza. 

Imienny album kapeli to „The Mars Volta” w najbardziej dojrzałej i spójnej postaci. Ich brzmienie i wściekłość zostały ukierunkowane, by dać jak najlepszy efekt. Otrzymujemy więc podziemne popowe melodie Rodrígueza-Lópeza, które napędzają mroczne opowieści Bixlera-Zavali o okultyzmie i złych rządach. Destylując całą swoją pasję, poezję i siłę, The Mars Volta prezentują najbardziej przystępną muzyką, jaką kiedykolwiek nagrali.