WASZA SCENA MUZYCZNA

#5 Praca dla Wokalistów

W tej serii artykułów znajdziecie topowe projekty dla wokalistów realizowane na całym świecie. Są to ogłoszenia skierowane do profesjonalnych wokalistów, chcących realizować się na arenie międzynarodowej i spełniających się zawodowo na najwyższym poziomie! 

Konsultacje/Repertuar napisz TUTAJ

Zapraszam Was do piątej części serii.

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny portalu Wasza Scena Muzyczna

Zostań członkiem zespołu Ensemble OrQuesta i częścią 5-gwiazdkowej produkcji!

Zespół Ensemble OrQuesta oferuje swoją 5-gwiazdkową produkcję L’Incoronazione di Poppea Monteverdiego jako szansę dla młodych artystów w 2023 roku. Zajęcia odbędą się w Hastings z występami w elastycznej, nowoczesnej przestrzeni nowo wyremontowanego Rye Creative Center w Żyto.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaśpiewania przynajmniej jednego pełnego wykonania opery (przedstawienia odbędą się 10 i 11 marca) z profesjonalnym, specjalistycznym akompaniamentem orkiestry.

Śpiewaków poprowadzi dyrektor artystyczny Marcio da Silva. Podczas sesji treningowych i coachingowych szczególna uwaga zostanie zwrócona na dykcję, głos, artykulacje, styl i ruch.

Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ! 

Zespół OrQuesta Barokowa Akademia Operowa

Po raz pierwszy Ensemble OrQuesta daje uczestnikom akademii możliwość wzięcia udziału w jednej z profesjonalnych produkcji firmy. Ta wyjątkowa inscenizacja „Céphale et Procris” wykorzysta własne, nowe wydanie opery Ensemble OrQuesta.

Każdy z uczestników zaśpiewa przynajmniej jedno pełne wykonanie opery (przedstawienia odbędą się w dniach 3-11 lutego) i będą pełnić rolę coverów dla śpiewaków Ensemble OrQuesta Company do wszystkich przedstawień.

Śpiewaków poprowadzi dyrektor artystyczny Marcio da Silva. To okazja dla śpiewaków, którzy mają już pewne doświadczenie sceniczne, ale są zainteresowani odkrywaniem tego niezwykłego barokowego repertuaru i minimalistycznego stylu inscenizacyjnego oraz którzy pragną wystąpić w londyńskim miejscu (The Cockpit – Marylebone). Podczas sesji treningowych i coachingowych szczególna uwaga zostanie zwrócona na dykcję, głos, artykulacje, styl i ruch.

Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ! 

Mistrzowska klasa Antoine'a PALLOC'a, zima 2023, Francja

Doskonal swoją technikę z Antoine PALLOC, podczas najbliższej Akademii Saline royale, od 5 do 12 lutego.

Pianista specjalizujący się w sztuce akompaniamentu wokalnego, będzie w stanie przedstawić Ci profesjonalne i pedagogiczne spojrzenie na Twoją praktykę.

Dlaczego wziąć udział?

–  Ucz się od najbardziej cenionych profesorów
– Pracuj nad wybranymi przez siebie utworami na indywidualnych lekcjach, 1h/dzień
– Spotkaj studentów i poszerz swoją karierę na arenie międzynarodowej
– Nagraj swoje kursy mistrzowskie w profesjonalnych studiach
– Otwarta scena każdego wieczoru
– Ciesz się wyjątkową scenerią: Saline royale, klejnot francuskiego dziedzictwa (UNESCO)

Ta akademia jest dla młodych muzyków, którzy są na początku kariery, a także u studentów wyższych uczelni muzycznych.

GRANT: Tylko studenci zapisani na wyższą edukację muzyczną. Stypendium waha się od 200 do 450 euro.

Zgłoszenia/Szczegóły TUTAJ.

Międzynarodowa Akademia Camerata Bardi

Inicjatywy Międzynarodowej Akademii Don Giovanni Camerata Bardi tworzą przestrzeń, w której młodzi artyści mogą w pełni doświadczyć, co to znaczy być na profesjonalnej scenie w szybko zmieniającym się środowisku, które może onieśmielać młodego piosenkarza. Program został stworzony z myślą o młodych piosenkarzach, którzy ukończyli studia i szukają możliwości wejścia w życie zawodowe. Program jest podzielony na dwa różne etapy:

Etap pierwszy – Laboratorium Lyric

Etap drugi – Występy

Zgłoszenia przyjmowane do: 31 października 2022 r.
Szczegóły/Zgłoszenia TUTAJ.

Program dla praktykantów Monteverdi

Zgłoszenia od śpiewaków na 2023/24 Program dla praktykantów Monteverdi. Program potrwa od marca 2023 do kwietnia 2024. Jest skierowany do osób zainteresowanych śpiewem zespołowym i twórczością chóru Monteverdi, którzy albo kończą studia muzyczne, albo są na wczesnym etapie własnej kariery wokalnej.

Praktykanci chóralni zostaną zintegrowani z chórem Monteverdi, dołączając do dwóch orkiestr z instrumentami historycznymi (angielscy soliści barokowi/Orchestre Révolutionnaire et Romantique), występując w projektach koncertowych w Londynie i na trasach koncertowych w Europie. Ponadto wezmą udział w szeregu warsztatów i kursów mistrzowskich prowadzonych przez Johna Eliota Gardinera i innych ekspertów w swoich dziedzinach.

Zgłoszenia przyjmowane do: 31 października 2022 roku. 
Zgłoszenia/Szczegóły TUTAJ.