WASZA SCENA MUZYCZNA

Misery Joy - jeden z najbardziej perspektywicznych polskich projektów muzycznych ostatnich lat!

Misery Joy to polski duet muzyczny założony w 2021 roku z inicjatywy wokalisty, basisty Jakuba Korzeba oraz wokalistki, pianistki Vanessy Agolli. Pierwszy singiel – „Begging You” był próbą połączenia gustów muzycznych dwójki muzyków, a zarazem początkiem wspólnej przygody. Po nagraniu drugiej i ostatniej dotychczas piosenki anglojęzycznej „Blame” nowe inspiracje duetu przełożyły się na próbę stworzenia utworu w języku polskim. Jakie są tego efekty? Niebawem więcej w naszej recenzji na portalu! Tymczasem poznajcie bliżej projekt wyjątkowy. Gdy pierwszy raz usłyszeliśmy ich twórczość mieliśmy ciarki… Poza profesjonalną produkcją i mądrością kompozycyjną Misery Joy to idealnie uzupełniający się duet. Dwie silne osobowości i dwie interesujące barwy głosów. Swoją muzyką wzruszają, kołyszą, wciągają, poruszają!  

Siła dwóch głosów!

Obecnie zespół pracuje nad serią singli w klimacie i o tematyce wielkomiejskiej, czego pierwszym efektem jest wydana niedawno piosenka pt. „Miasto”. Do największych obecnych inspiracji duetu można zaliczyć, chociażby polską scenę alternatywną, co nie wyklucza poszukiwania natchnienia także w twórczości zagranicznej m.in. w klasyce, hip-hopie, czy wśród twórców muzyki pop. Mimo wszystko zespół tworzy w swoim, osobliwym stylu, wykorzystując przy tym potencjał dwóch głosów i różnych instrumentów. Przy współpracy z producentem Jarkiem Turbiarzem z zespołu Golden Life, planuje już wkrótce podzielić się nowymi utworami.

Poza silną warstwą emocjonalną muzyka duetu niesie za sobą bardzo wysoką jakość. Barwy głosów Jakuba i Vanessy świetnie ze sobą „współpracują”. Zarówno w piosenkach po angielsku, jak i po polsku. Ich siłą jest świeżość i energia. Moc tych utalentowanych twórców to ich prawdziwość w tworzeniu. Słychać, że to wokaliści świadomi, osłuchani. Konsekwencją tego jest oryginalność, jaką prezentują w swoim autorskim projekcie. Dawno nie słyszeliśmy tak uporządkowanych piosenek, spójnych i bardzo dobrze wyprodukowanych. Słuchając Misery Joy wiemy, że są gotowi. Gotowi na dużą karierę w naszej branży, także tą międzynarodową. Kryją w sobie przekaz, emocje, ducha korzennej, alternatywnej muzy połączonej w nowoczesnymi trendami. Na usta cisną się same plusy. Posłuchajcie sami, jacy są wyjątkowi w tym, jak i co podają nam na „muzycznym talerzu”

Miasto - czyli pierwszy singiel duetu napisany w języku polskim, zwiastujący serię singli w klimacie wielkomiejskim.

„Miasto” to utwór, który jest opowieścią o próbie ucieczki od często przytłaczających realiów życia w wielkim mieście. Jednoczenie zwraca uwagę na komplikacje spowodowane chęcią zmiany, ucieczki od rutyny. Pojawia się nostalgia, pewna melancholia i przywiązanie do miejsca, ludzi, niedające zaznać upragnionego spokoju. Utwór można odnieść również do innych aspektów życia, chęci odpoczynku nie tylko od zgiełku, ale od całokształtu dotychczasowego przytłaczającego życia. Singiel opowiada o pozostawieniu pewnej cząstki siebie w innym miejscu, na rzecz dalszej wędrówki.

Czasami trafiają do nas takie muzyczne opowieści, które od razu chcemy zrecenzować. Nie potrafimy czekać. Nie umiemy przestać słuchać. I choć to dopiero początek muzycznej drogi tego projektu, to już tak wiele potrafią i tak wiele dla nas znaczy ich twórczość. Może wydawać się, że jeszcze niepoukładani, nowi na rynku, nieśmiali. Wręcz przeciwnie. Niebawem przyjrzymy się temu „miastu” szerzej w naszej recenzji. Bądźcie czujni! 🙂 

Są zespoły dobre i wyjątkowe.

Misery Joy to zdecydowanie ten wyjątkowy zespół. Dlatego serdecznie zachęcamy Was do udostępniania ich muzyki, słuchania i zapoznania się z ich piosenkami. Zapewniamy, że warto! Tymczasem zapraszamy Was na social media tego projektu. Tutaj ich oficjalny Fanpage, oficjalny Instagram oraz kanał na YouTube. Łapcie też link do ich najnowszego singla na spotify! 

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna