WASZA SCENA MUZYCZNA

Showcase Promocja Artystów - Lista Eventów część 3.

Wielu artystów, których prowadziłem lub obserwowałem zaczynało promocje swoich koncertów zagranicznych od Showcase. Tam mieli realną szansę pokazania się ludziom z branży i nowej publiczności. Często takie koncerty prowadziły do wielu wyjątkowych możliwości. Te spotkania to możliwość dobrej promocji i pokazania się. Oto trzecia część serii, w której otrzymacie „na tacy” podaną listę tego typu wydarzeń odbywających się na całym świecie. 

Zapraszam! Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna. 

Music Biz Annual Conference

Od ponad sześciu dekad Music Biz Conference jest punktem wyjścia dla inspiracji i współpracy w branży muzycznej, ponieważ uczestnicy dzielą się spostrzeżeniami zdobytymi podczas tego wydarzenia ze swoimi rówieśnikami i rozszerzają efekt zmian w całym światowym przemyśle. 

Szczegóły/Rejestracja do edycji w 2023 roku tutaj. 

Canadian Music Week

Canadian Music Week rozpoczął się w 1981 roku i stał się jedną z największych i najbardziej wpływowych konferencji medialnych i muzycznych w Kanadzie. Przyciąga najlepszych profesjonalistów z branży do udziału w czterodniowym programie zajęć. Stworzony, aby zachęcić do wymiany doświadczeń między muzykami z całego świata, zwiększać dialog i zapewniać możliwości nawiązywania kontaktów. Canadian Music Week stanowi idealną platformę dla ponad 3000 delegatów krajowych i międzynarodowych. CMW jest najdłużej trwającym, kilkudniowym kanadyjskim wydarzeniem muzycznym i medialnym. Udaje mu się konsekwentnie gromadzić ponad 3000 profesjonalistów z branży muzycznej. Przez cały czas trwania imprezy wykonawcy występują w różnych miejscach, od popularnych barów i hal po modne sklepy odzieżowe i kawiarnie. Wiele wschodzących nowych zespołów wykorzystuje festiwal jako okazję do bycia zauważonym przez przedstawicieli z branży.

Strona organizatora/szczegóły tutaj. 

Make Music New York

Make Music New York to wyjątkowy festiwal muzyczny w Nowym Jorku. Są organizacją non-profit, ich misja to łączenie muzyków z różnych gatunków między sobą. Podczas tych specjalnych „muzycznych świąt” twórcy muzyki w każdym wieku, o różnym poziomie umiejętności i pochodzeniu mogą zająć centralne miejsce i dzielić się swoimi umiejętnościami i pasjami poprzez występy na żywo na publicznych placach i w parkach, na chodnikach i przed sklepami oraz we współpracy z instytucjami kultury i firmami.

Szczegóły/strona internatowa organizatora tutaj. 

NXNE

NXNE to legendarny coroczny festiwal muzyczny organizowany – prawie – co roku w czerwcu w centrum Toronto od 1995 roku. NXNE triumfalnie powrócił 14-18 czerwca 2022 roku w 18 niesamowitych salach koncertowych z ponad 200 artystami. Festiwal celebruje społeczność i nową muzykę dzięki pokazom, imprezom i nie tylko. W 2023 roku wydarzenie planowane jest na 13-17 czerwca.

Szczegóły/zgłoszenia TUTAJ. 

MONDO NYC

Mondo to Nowojorska konferencja biznesowa i festiwal poświęcony muzyce i technologii. Wydarzenie daje możliwość wymiany doświadczeń i zdobycia bezcennej, wartościowej wierzy dzięki wyjątkowym prelegentom. 

Szczegóły/kontakt do organizatora. 

NAMM

Są to amerykańskie targi przemysłu muzycznego. Odbywają się corocznie w Anaheim w stanie Kalifornia w Anaheim Convention Center. Są to największe tego typu targi na świecie, gromadząc w 2015 roku przedstawicieli 1500 firm. Po raz pierwszy odbyły się w 1901 roku. Impreza ma charakter zamknięty, jest dostępna jedynie dla przedstawicieli branży muzycznej, w tym m.in. dla producentów i dystrybutorów. Impreza gromadzi corocznie ponad 90 tys. odwiedzających.

Szczegóły/kontakt do organizatora tutaj.