WASZA SCENA MUZYCZNA

Milena Bogaczyk – Głos Października 2022!

Milena Bogaczyk ma 16 lat i właśnie została naszym nowym „Głosem Miesiąca”. Tym samym, dołączyła do grupy wspaniałych wokalistów, których wyróżniamy w ramach konkursu i o których piszemy w dziale „Talenty Wokalne”. To grono wyjątkowych osób, które jak pokazuje przyszłość po naszym wyróżnieniu rozwijają się, wydają single, koncertują i odnoszą sukcesy np. wygrywają Opolskie Debiuty! 🙂 Nie mamy wątpliwości, że Milenka również pójdzie tą drogą.

Utalentowana wokalistka chodzi do Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie (profil psychologiczno-pedagogiczny). Odkąd pamięta, szukała pasji, która zostałaby z nią na dłużej. Miała ogromne szczęście, że dzięki swoim rodzicom mogła wypróbować wiele rzeczy i uczęszczać na różne zajęcia. Często się wypisywała i poddawała, lecz to śpiew z nią został i jest z nią nadal, łącznie już około 6 lat. Dla nas to bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu, po raz kolejny trafiła na Waszą Scenę Muzyczną, wspaniała, szlachetna, młoda osoba o pięknym głosie, wrażliwości i wielkiej pasji do śpiewania. 

 
 

Początki, studio piosenki i właściwe osoby spotkane na drodze muzycznej.

W rozmowie z nami Milena opowiada o swojej muzycznej przygodzie… „Całe swoje dzieciństwo spędziłam w RCKP w Krośnie (czy to na balecie, tańcu współczesnym, rysowaniu itp.). Zatrzymałam się jednak w Studiu Piosenki SWING, do którego dalej uczęszczam. Uczy nas wspaniała pani Lucyna Durał, której zawdzięczam wszystkie swoje muzyczne sukcesy. Nie mogę także pominąć mojego pana od muzyki z podstawówki, pana Roberta Mercika – to on wysyłał mnie na moje pierwsze konkursy. W moim albumie mam mnóstwo dyplomów, od małych szkolnych konkursów po międzynarodowe. Jednak najwięcej wspomnień mam z koncertów organizowanych przez nasze studio. Nie ma w nich rywalizacji czy zazdrości tak jak w konkursach, jest tylko szczęście po udanym występie, co ma dla mnie o wiele większą wartość niż nagrody czy dyplomy”. 

Mimo młodego wieku Milena to bardzo inteligentna i świadoma wokalistka.

Milena nie wie, jak potoczy się przyszłość. Obecnie nie jest myśli o tym czy pójdzie na studia i jaki zawód będzie wykonywać w przyszłości. Jednak jest pewna, że dzięki śpiewaniu jej życie będzie „pełniejsze”, ciekawsze i piękniejsze. W rozmowie z nami wyznaje…

„W mojej głowie zawsze po prostu była myśl: „do tego czasu to będę już śpiewać, na znanych scenach więc nie muszę się tym martwić!”. Dla mnie zawsze śpiew był moją przyszłością, chociaż nawet nie umiem czytać nut, ani nie potrafię grać na żadnym instrumencie. Moim ulubionym artystą oraz największą inspiracją jest Harry Styles. Szczególnie inspiruje mnie to, jak bardzo wspiera swoich fanów, uważa ich za swoich przyjaciół i nie pozwala, by ktokolwiek czuł się pominięty. Jego znanym cytatem jest: ,,Treat people with kindness” –  (”Traktuj ludzi z życzliwością”). To bardzo ważne, aby podchodzić do każdego z szacunkiem, takie jest także moje życiowe motto.

Takie wyznania od nagradzanych przez nas wokalistów, często potwierdzają słuszność naszych wyborów. Utwierdzają nas, że dana osoba reprezentuje nie tylko wysokie umiejętności wokalne, ale także posiada bogate wnętrze. Składa się na to wiele czynników jak np. wsparcie bliskich, odpowiednia edukacja czy „mądre” inspiracje muzyczne. Milena to dziewczyna posiadająca cechy dawnych wokalistów na polskiej scenie jak np. Alicja Majewska czy Irena Santor. To są szlachetne cechy jak np. szacunek do innych wokalistów i artystyczna pokora. Ta młoda dziewczyna już to w sobie ma. Bardzo to doceniamy! 

Wokalistka w "starym stylu" z nutką nowoczesności.

Wybrałem Milenę naszym nowym „Głosem Miesiąca”, bo jestem pewien, że w pełni na to zasługuje. Co miesiąc w konkursie bierze udział od 50-100 wokalistów (czasami więcej). To często bardzo trudny wybór. Jednak jak pokazuje doświadczenie i kolejne kroki artystów, których wyróżniamy, są to słuszne decyzje. Chcemy, by każda osoba, na którą traficie w dziale „Talenty Wokalne” zaskoczyła Was swoim talentem i osobowością. Każdy jest inny, kolorowy, wyjątkowy. Milenka jest cudowną, młodą, wszechstronną wokalistką. Dobrze dobiera utwory, które potem chce we własny, indywidualny sposób zaśpiewać. Czuje te piosenki i to słychać. Nie szuka drogi na skróty. Ma w sobie ogromny spokój i opanowanie. Jest szlachetna i wrażliwa. Na scenie zachowuje się w pełni profesjonalnie jak rasowa wokalistka śpiewająca wiele, wiele lat. Jednak jej największym atutem jest jej mądrość artystyczna i delikatny, zmysłowy głos, którym mnie ujęła. Gratulacje! 

Koniecznie zajrzyjcie na oficjalny kanał Mileny na YouTube – tutaj link. 

Wiem, że przed Tobą wiele wspaniałych chwil na scenach polskich i nie tylko. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy artystyczne!

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna.