WASZA SCENA MUZYCZNA

Katarzyna Parszuta – Głos Listopada 2022!

W listopadzie z 10 wokalistów i wokalistek, którzy otrzymali najwięcej głosów w naszej ankiecie, jako Dyrektor Generalny naszego portalu wybrałem najlepszy głos. Poziom był bardzo wysoki, a wybór nie był prosty. Zwyciężyła Katarzyna Parszuta – wyjątkowa wokalistka, obdarzona ciepłym, delikatnym i magicznym głosem. Jak wyznaje w rozmowie z nami utalentowana artystka, jest to dla niej duże wyróżnienie. Dla nas natomiast to wielka przyjemność móc gościć na naszym portalu wspaniałą wokalistkę, która czaruje swoim głosem. Kasia dołączyła tym samym do wyjątkowego grona solistów w dziale „Talenty Wokalne”. To profesjonalni wokaliści zdobywający sukcesy na arenie polskiej (między innymi zwyciężczyni Opolskich Debiutów) oraz międzynarodowych (trasy koncertowe na całym świecie). Powitajcie na Waszej Scenie Muzycznej kobietę, która przez muzykę przekazuje emocje i uczucia…i robi to fantastycznie! 

Kamil Koksa, CEO Wasza Scena Muzyczna. 

Zamiłowanie do poezji śpiewanej.

Znajomi mówią na nią po prostu… Kasia. Ma 26 lat, pochodzi z niewielkiej miejscowości koło Wilna, na Litwie. W rozmowie z nami opowiada o swoich początkach i jej „spotkaniu” z muzyką.

„W związku z moim miejscem urodzenia od dzieciństwa rozmawiam i po polsku i po litewsku. Muzyka w moim życiu jest od zawsze. Skończyłam szkołę muzyczną, klasę fortepianu, później ukończyłam też konserwatorium (to coś w stylu szkoły muzycznej drugiego stopnia), studiowałam na UMCS w Lublinie, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, tam poznałam gatunek poezji śpiewanej i się w nim zakochałam. Po studiach wróciłam na Litwę, tu wyszłam za mąż. W centrum kultury w Podbrodziu założyłam chór dziecięco-młodzieżowy, zespół kameralny „Cantabile” oraz studio piosenki dla wszystkich chętnych do muzykowania. Śpiewamy po litewsku, polsku, angielsku, ukraińsku i wielu innych językach. Od prawie półtora roku jestem mamą małej Kamili, co wcale mnie nie powstrzymuje od muzykowania. Wręcz przeciwnie, urlop macierzyński posłużył mi i dał motywację, by jeszcze więcej śpiewać i spróbować własnych sił w większych projektach muzycznych”.

Sukcesy artystyczne i własne kompozycje.

Kasia uwielbia śpiewać poezję śpiewaną: Osiecką, Młynarskiego. Wygrała konkurs „do słów Agnieszki Osieckiej” w Wilnie oraz „Metamorfozy Sentymentalne Open Stage” w Lublinie. Artystka pisze teksty piosenek i komponuje muzykę chóralną. 

Opowiada o tym szerzej w rozmowie z nami: 

„Na Wileńszczyźnie już 30 lat istnieje festiwal „Ciebie, Boże, Wysławiamy”,  dla tego festiwalu napisałam hymn. Największym wydarzeniem muzycznym na dziś, jest projekt „Czas na Przebój”, tydzień temu zostałam jego finalistką, finał 25 grudnia w TVP Wilno. W tym projekcie reprezentowałam takie gatunki muzyczne jak BigBit, Poezja śpiewana i piosenka Kabaretowa. Różnorodność gatunków pozwoliła pokazać moją wszechstronność, a ja czerpałam z tego ogromną przyjemność i świetnie się bawiłam. Najbardziej się cieszę, że akurat z poezją śpiewaną trafiłam do finału z piosenką maestro Młynarskiego „Róbmy swoje”. Teraz usłyszą ten utwór „Wilniuki”, którzy być może jeszcze tego genialnego tekściarza nie znają”. 

Piękno i wrażliwość na scenie.

Bez wątpienia za chwilę Kasia osiągnie kolejne sukcesy, a my naszym wyróżnieniem, z ogromną radością zostawiamy „pieczątkę jakości” na przyszłym autorskim krążku tej utalentowanej wokalistki! 

Jakie są największe walory naszego nowego GŁOSU MIESIĄCA? 

Z pewnością jest to prawda, szczerość i naturalność. Kasia posiada bardzo interesującą barwę głosu, delikatną, zmysłową, czystą i czasami „hipnotyzującą” słuchacza. Na scenie wykazuje się także otwartością na różnorodny gatunkowo repertuar. Posiada ogromny talent, umie „porwać” ze sobą słuchacza. Jej śpiew jest lekki jak piórko, przyjemny i nastrojowy. To właśnie takiej swobody śpiewania często szukam u wokalistów, którym przyznaje nagrody w naszych konkursach. Do tego wszystkiego Kasia posiada w sobie przebojowość, charakter i charyzmę. Jest oryginalna i ciekawa dla odbiorcy, mówiąc wprost: ma „to coś”! 

Wyjątkowa dusza artystyczna.

Pośród nas funkcjonuje wielu artystów. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób. Kasia to dla mnie osoba ciepła, dobra i otwarta. Jej śpiew opowiedział mi… kim jest. Nie po raz pierwszy, tak się zdarza w konkursie na GŁOS MIESIĄCA naszego portalu. Chociaż organizowałem już koncerty w USA i całej Europie oraz pracowałem z gwiazdami, zawsze w pierwszej kolejności zwracam uwagę na przekaz i wartości, nie show. Odczucia, które mi towarzyszą, gdy widzę na scenie radość i miłość do muzyki to najpiękniejsze co można dostrzec u artysty. Tak jest u Kasi. Śpiewa całym sercem, oddaje na dłoni cudowne emocje, jest niezwykle delikatną i naturalną artystką, ceniącą wartości i „korzenie” muzyczne swojej ziemi. Dzięki temu opowiada nam magiczne muzyczne historie. Dziękuję za to w imieniu swoim i naszej publiczności! 

Życzę spełnienia marzeń i kolejnych sukcesów! 🙂 

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna.