WASZA SCENA MUZYCZNA

Ilona - oryginalna artystka o nowoczesnym brzmieniu!

Ilona komponuje muzykę, śpiewa i pisze teksty. Muzyka towarzyszyła jej zawsze, jako mała dziewczynka do znudzenia słuchała każdej płyty i kasety, jaka była w domu, od TLC, Celine Dion po rockowo – metalowe kompozycje jak Mazzy Star, czy Metallica. Od dziecka kochała czytać książki, pisać opowiadania i wiersze, które przekształcała później w teksty piosenek. Do śpiewania zachęciła ją ukochana babcia Nina, która przez przypadek usłyszała swoją wnuczkę śpiewającą w kuchni. Ilona przez wiele lat pisała i nagrywała piosenki „do szuflady”. W pewnym momencie swojego życia uznała, że chce zaryzykować i podzielić się swoimi utworami ze światem.

Jak później się okazało, była to świetna decyzja, ponieważ Ilona jest stworzona do bycia artystką i doskonale udowadnia to swoim pomysłem na siebie na scenie, w klipach i muzyce, którą nas „częstuje”. Potrafi być sensualna i delikatna, przy tym bezpośrednia i poetycka jednocześnie. Jej piosenki są „wciągające” i bardzo nowocześnie wyprodukowane. Teledyski, które możecie obejrzeć, na jej oficjalnym kanale na YouTube są lekkie, zwiewne i stanowią idealne tło do muzyki i treści, które prezentuje. 

Ilona to kreatywna i pomysłowa wokalistka.

Swoją pierwszą piosenkę „Na zawsze” Ilona wydała w 2021 roku. Nie mając budżetu, nakręciła klip telefonem i dodała na Youtube i Spotify. Ku jej zdziwieniu, piosenka spotkała się z ciepłym przyjęciem i Ilona zyskała słuchaczy. Od tego czasu wydawała kolejne utwory, które można również znaleźć na Spotify i Apple Music. Innym utworem, który zyskał pozytywny odbiór publiczności są „Tabletki”, do napisania których zainspirowała ją przyjaciółka. Tekst piosenki został napisany w 20 minut. Świadczy to o dużej kreatywności utalentowanej wokalistki i jej pomysłowości. Zaangażowanie Ilony w produkcje i kreacje piosenek możecie dostrzec, oglądając jej autorskie klipy.
 
W swojej muzyce Ilona chce łączyć tradycyjne dźwięki gitary z nowoczesnym brzmieniem. Jej teksty skupiają się na refleksjach dotyczących miłości i ogólnie pojętej egzystencji. Artystka pracuje obecnie nad debiutancką Epką, którą planuje wydać na początku przyszłego roku. Aby być na bieżąco, zachęcamy Was do obserwowania artystki na jej oficjalnym Instagramie

Wytrawna i słodka jednocześnie.

Kreacja postaci artystycznej to wielkie wyzwanie. To umiejętność panowania nad emocjami, by samemu w szczególny sposób przekazać je odbiorcom. To wszystko potrafi już na początku swojej artystycznej drogi Ilona. To niezwykle samodzielna, pewna siebie, młoda artystka, osłuchana muzycznie z dużą świadomością. To jedna z tych wokalistek, które wiedzą, czego chcą i jaki kierunek muzyczny je interesuje. Piosenki, które serwuje słuchaczowi, są zgrabnie podane zarówno pod względem estetyki brzmienia, jak i w obrazie. Często są to wciągające opowieści, czasami aż hipnotyzujące. Bo taki jest także wokal i barwa głosu Ilony. Chce się jej słuchać, jest to odcień głosu bardzo kobiecy i lekki, przyjemny w odbiorze. Gdy sprawdzicie oficjalny Instagram Artystki, dowiecie się o niej więcej. Wokalistka dba o swój wizerunek i cechuje ją indywidualny, nieszablonowy styl. Ten image świadczy o jej przebojowości niepozbawionej dozy tajemniczości, co powoduje chęć dalszego poznawania wokalistki. Zatem koniecznie sprawdźcie, to co skrywa w sobie dusza artystyczna Ilony. Z pewnością warto! 

Muzyczny świat Ilony.

Jaki to świat? Ciekawy, magiczny, przyjemny, ale także pełen niespodzianek (zwłaszcza w słowie). Wokalistka w autorskiej twórczości jest oryginalna. Faktycznie lubi w swojej muzyce gitary, które zgrabnie pulsują w jej piosenkach. Dzięki temu jej kawałki są bardziej bujające i często zaskakujące. Korzysta także z brzmienia organ à la hammond (patrz: Tabletki). Muzycznie „kołysze się” to pomiędzy nowoczesnym popem, czasem bardziej w stylu vintage, a czasem idzie to w kierunku romantic music (nawet z nutką psychedelic music). 

Już niebawem będziemy mieli okazje zrecenzować na łamach naszego portalu „świeżo upieczony” najnowszy singiel artystki pod tytułem „Nie przywiązuj się”. Teledysk do piosenki zostawiamy dla Was poniżej.

Tymczasem zachęcamy Was do zapoznania się szerzej z twórczością Ilony. Jej muzyka przeniesie Was w nowy wymiar i świat, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. 

Wasza Scena Muzyczna