WASZA SCENA MUZYCZNA

Maksymilian Belniak - zwycięzca konkursu Bitwy Wokalne 7!

Maksymilian Belniak ma 15 lat i jest aktualnie uczniem pierwszej klasy liceum w Lubelskiej Szkole Realnej w Lublinie. To właśnie ten utalentowany młodzieniec został zwycięzcą w cieszącym się ogromnym zainteresowaniem konkursie wokalnym BITWY WOKALNE. Była to już 7 edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, które mamy przyjemność organizować.

Maks od najmłodszych lat przejawiał wrażliwość artystyczną. Z wielką inwencją tworzył domowe przedstawienia dla najbliższych i sąsiadów. Inspiracją były usłyszane wiersze i piosenki. Wcielał się w role reżysera i aktora. Trafnie przydzielał role rodzeństwu, koleżankom i kolegom. W przedszkolu biorąc udział w przedstawieniach, opanowywał nie tylko swoją rolę, ale cały scenariusz. Chętnie prezentował swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, co zostało zauważone przez nauczycielkę rytmiki w przedszkolu panią Bożenę Ostachowską–Kozerę. To ona zainspirowała Maksymiliana do nauki gry na pianinie, którą kontynuował pod jej okiem od piątego do siódmego roku życia. Wraz z grupą rówieśniczą występował na festynach parafialnych oraz przedstawieniach dla seniorów z domu „Patronus” przy ul. Powstańców Śląskich w Lublinie.

Co było potem? O tym w dalszej części artykułu. Poznajcie młodego, szlachetnego wokalistę, przed którym (nie mamy wątpliwości) mnóstwo sukcesów! 

Utalentowany wokalnie i aktorsko!

Wraz z rozpoczęciem nauki w szkole podstawowej młody wokalista kontynuował naukę gry na pianinie w Ognisku Muzycznym „Talent” Jerzego Olszańskiego (2016 – 2018). Angażował się w szkolne przedstawienia i uroczystości. W 2016 r. podjął naukę tańca nowoczesnego w Studio Tańca UDS w Lublinie. Na lekcjach muzyki z przyjemnością uczył się gry na flecie. W domu chętnie gra na pianinie, flecie, okarynie, bębenku djembe i kastanietach. Od 2019 r. pan Łukasz Rzepecki zachęcił Maksymiliana do nauki gry na ukulele w szkole Ukupuku. Zajęcia te zaowocowały występem w szkolnym przeglądzie talentów (2019 r.). Od roku 2020 r. Maksymilian rozpoczął naukę śpiewu w Ognisku Muzycznym „Talent” Jerzego Olszańskiego. Od września 2020 r. uczy się w klasie śpiewu w Studio Muzyki Rozrywkowej Anety Dąbskiej.

Nasz Dyrektor Generalny-Kamil Koksa-juror konkursu, wybierając Maksa, jako zwycięzcę zwrócił uwagę na jego wszechstronność i otwartość. W szczególności docenił barwę głosu świetnie pasującą do piosenek musicalowych, filmowych czy aktorskich, gdzie szczególnie istotna jest interpretacja i dbałość o słowo.

Ważny rodział w życiu artystycznym!

Maksymilian zakwalifikował się do programu telewizyjnego The Voice Kids 4 edycja, emitowanego przez TVP2 od lutego do kwietnia 2021. Jego talent został dostrzeżony przez twórców programu: na etapie przesłuchań w ciemno – odwróciły się dwa fotele jurorów – Cleo i Dawida Kwiatkowskiego, co było gwarancją przejścia do następnego etapu. Na etapie bitwy Maksymilian Belniak wraz z kolegami Korneliuszem Łakomym i Szymonem Tokarskim brawurowo wykonali przebój Bananowy song – zespołu VOX. Ten etap Maksymilian również wygrał, przez co awansował do etapu sing off, gdzie zaśpiewał piosenkę „Takie tango” – Budki Suflera. Miłym zaskoczeniem okazał się komentarz z gratulacjami pana Krzysztofa Cugowskiego na portalu Facebook. Ponadto Maksymilian został zaproszony do nagrania czołówki otwierającej program tzw. opening. Udział Maksymiliana w programie telewizyjnym TVP – The Voice Kids 4 edycja został dostrzeżony przez media ogólnopolskie: TVP3 Lublin, Kurier Lubelski,  czy radio Eska.

Maks uwielbia śpiewać i występować na ogólnopolskich scenach.

Zwycięzca naszego konkursu ma na swoim koncie wiele występów na arenie ogólnopolskiej, chętnie bierze udział w przeglądach czy festiwalach, także tych o randze międzynarodowej, gdzie odnosi liczne sukcesy. Jednym z najważniejszych dla niego występów był udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w 2022 r. oraz w Festiwalu Vistula Sounds w Ciechocinku, w sierpniu tego roku i było to dla niego nowe, poważne i bardzo wartościowe doświadczenie. Lista wydarzeń, w których uczestniczył Maks, jest bardzo długa. Pozwolimy sobie wymienić kilka wybranych: Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina w Kielcach; IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” Rzeszów; XV Międzynarodowy Konkurs Digi-Talenty Zima 2020 Świdnica 29.12.2020 – I miejsce w kategorii solo wokalne midi; Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Pieśni, zorganizowany przez Fundację Ze Sztuką Przez Świat i Wawerskie Centrum Kultury; Festiwal Piosenki Polskie I edycja – Finałowa Dziesiątka; Pałacowe kolędowanie 2021 – Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Młodzieniec o wielkim sercu!

Maks dzięki swojej pasji lubi pomagać innym. Wokalista brał udział w wielu wydarzeniach o charakterze charytatywnym i kulturalnym, przez co wspierał lokalną oraz ogólnopolską społeczność. Przykładem jest, chociażby Charytatywny Piknik Rodzinny na rzecz Renaty Sączawy – zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Jeżowem czy występ podczas Dożynek Gminno–Parafialnych w Wilkołazie – zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wilkołazie (występ z Korneliuszem Łakomym).

Młody artysta wystąpił również podczas koncertów Cleo. W CSK w Lublinie 6.03.2021 – trenerka z programu The Voice Kids zaprosiła Maksymiliana Belniaka i Korneliusza Łakomego do wspólnego zaśpiewania piosenki „Łowcy gwiazd”. Ponowny występ z gwiazdą miał miejsce w Rewalu 23.07.2021 – trenerka z programu The Voice Kids zaprosiła Maksa do wspólnego zaśpiewania piosenki „Łowcy gwiazd”.

Występy telewizyjne i nie tylko!

Maks wraz z Korneliuszem Łakomym wzięli udział w programie telewizyjnym TVP3 Lublin Lato między Wisłą i Bugiem o poranku. Ponadto chłopaki uczestniczyli w nagraniu teledysku do debiutanckiego singla – „Przyjaźni moc” – Szymona Tokarskiego. Maks w dalszym ciągu pracuje nad emisją swojego głosu, bierze udział w konkursach krajowych i międzynarodowych oraz chętnie występuje na scenach dla publiczności podczas wielu koncertów. Jego inspiracjami muzycznymi są tacy artyści jak: Justyna Steczkowska, Ariana Grande oraz Frank Sinatra. Maks lubi śpiewać piosenki popowe, ale również sięga w swoim repertuarze po klasyki jazzowe. Ponadto lubi aranżować wystroje wnętrz. Kocha podróżować, jego marzeniem jest odwiedzenie Stanów Zjednoczonych. Najważniejsza jest dla niego rodzina, która daje mu nieocenione wsparcie. 

Serdecznie zachęcamy Was do odwiedzenia oficjalnego profilu Maksa na Instagramie oraz jego kanału na youtube-link. Gratulujemy pięknych pasji i talentu do śpiewania. Życzymy Ci kolejnych sukcesów artystycznych i osobistych! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna