WASZA SCENA MUZYCZNA

Abel Korzeniowski - Till (Soundrack) - PREMIERA.

Mercury Classics Soundtrack & Score wydaje zapierającą dech w piersiach oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu „Till”, wyreżyserowanego przez Chinonye Chukwu, ze scenariuszem autorstwa Michaela Reilly’ego, Keitha Beauchampa i Chukwu.

„Till” to głęboko emocjonalny film opowiadający prawdziwą historię amerykańskiej edukatorki i aktywistki Mamie Till-Mobley, nieustannie dążącej do sprawiedliwości dla swojego 14-letniego syna, Emmetta Tilla, który w 1955 roku został zlinczowany podczas wizyty u kuzynów w Mississippi. W przejmującej podróży Mamie przeżywającej żałobę, widzimy uniwersalną moc matki do zmiany świata.

Poprzez poruszające smyczki, potężna orkiestrowa ścieżka dźwiękowa Abla Korzeniowskiego wspaniale oddaje emocjonalne turbulencje.

O swojej muzyce Korzeniowski mówi: „Tematy muzyczne opowiadają o zmaganiu się ze skutkami przemocy , znajdowaniu siły tam, gdzie nie ma już nadziei, znajdowaniu odwagi tam, gdzie ból jest nie do zniesienia. To hołd dla tych, którzy wbrew wszelkim przeciwnościom i pomimo obojętności świata na ich los, nadal zachowują swoje człowieczeństwo”.

Muzyka Korzeniowskiego zdobyła uznanie krytyków i liczne nagrody, w tym dwie nominacje do Złotego Globu i trzy nagrody World Soundtrack Awards. W dorobku kompozytora znalazły się soundtracki do takich filmów jak „A Single Man” Toma Forda, film fabularny Madonny „W.E.”, chwalony serial telewizyjny Johna Logana „Penny Dreadful” i wiele innych.

W filmie „Till” występują Danielle Deadwyler (Mamie Till-Mobley), Jalyn Hall (Emmett Till), Frankie Faison (John Carthan), Haley Bennett (Carolyn Bryant) i Whoopi Goldberg (Alma Carthan).