WASZA SCENA MUZYCZNA

Emilia Fibich – Głos Stycznia 2023!

Poznajcie GŁOS MIESIĄCA (edycja: styczeń 2023) naszego portalu. Emila Fibich ma 15 lat, mieszka w Koluszkach koło Łodzi. Od 6 lat uczęszcza na indywidualne zajęcia z techniki wokalnej. Śpiewanie towarzyszy jej już od najmłodszych lat. Na zajęcia z wokalu uczęszczała najpierw do koluszkowskiego MOK, następnie do Centrum Inicjatyw Artystycznych „Muzyczny Moll” w Koluszkach, a obecnie uczy się u p. Olgi Fidrysiak – Myszkowskiej w Rzgowie. Jest uczestniczką i laureatką wielu konkursów i festiwali piosenki na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Na swojej muzycznej drodze miała szczęście zdobywać wokalny szlif od wspaniałych nauczycieli takich jak: Jacek Malanowski (muzyk i kompozytor z zespołu „Trubadurzy”), Tacjana Wojtkowska (wokalistka, dwukrotna zwyciężczyni programu „Szansa na sukces”), a obecnie wspaniała wokalistka jazzowa Olga Fidrysiak-Myszkowska (łódzka solistka Big Band FABRYKA WEŁNY).

Rozpoczynamy rok z nową edycją, więc postanowiliśmy nagrodzić wokalistkę, która ma w sobie ogień, moc i młodzieńczy, wielki talent wokalny. Emilia urzekła nas swoim profesjonalizmem i dojrzałością śpiewania. To bardzo rzadkie w tym wieku. Wiemy, że przyszłość polskich i światowych scen należy do właśnie takich wokalistek. Zapraszamy do dalszej lektury! 🙂 

 

Świetny debiut!

Jej debiutancki utwór „Najlepszy czas” miał premierę w kwietniu 2022. Nagranie singla było nagrodą za pierwsze miejsce na obozie wokalnym THE VOICE KIDS CAMP, organizowanym przez wytwórnię Magic Records z Warszawy. Utwór przez 10 tygodni gościł na podium Listy przebojów Polskiego Radia Dzieciom (w tym 4 razy na 1 miejscu). Pojawiła się także dwukrotnie w TVP 3 Łódź w programie śniadaniowym „Budzi się ludzi” – gdzie zaśpiewała cover L. Capaldi „Someone You loved”, a także swój najnowszy singiel „Pożegnania” oraz udzieliła wywiadów. Emilia dwukrotnie była też gościem w polskim Radio Dzieciom, podczas Listy Przebojów, a także w programie „Gwiadozbiór”.

Uwielbia śpiewać po angielsku. Przyjęła też pseudonim artystyczny – Emily. Jej najnowszy singiel „Goodbyes” (premiera odbyła się w październiku 2022, wytwórnia ID RECORDS z Poznania) i późniejsza jego polska, radiowa wersja – „Pożegnania” (grudzień 2022) –  mimo swoich tytułów, są dla niej przewrotnie – prawdziwym początkiem w jej muzycznej karierze. Bo choć jest dopiero nastolatką wie, że swoją przyszłość chce związać z muzyką, która jest jej największą pasją i sensem życia! Uważa, że najważniejsze jest gdy muzyka płynie z serca, a w jej przypadku tak właśnie jest.

Dreszczyk emocji na scenie muzycznej i poza nią.

W wolnych chwilach Emilia zajmuje się hobbistycznie projektowaniem domów i wnętrz. Uwielbia adrenalinę – dobre horrory i szaleństwo w Energylandii – to jest to co oprócz śpiewania lubi najbardziej! Jej inspiracje artystyczne to Adele i Lana Del Rey  – generalnie gusta muzyczne się zmieniają, aktualnie jest to Lana Del Ray – Emilia lubi bardzo jej twórczość i nagrała 2 covery; od dziecka (Emilia miała wtedy 5 lat) – Tini Stoessel z serialu Violetta – to była pierwsza muzyczna inspiracja – od tego momentu zaczęła się prawdziwa przygoda ze śpiewaniem, a sentyment pozostał do dziś. Emilia na co dzień lubi słuchać zespołów Arctic Monkyes i The Neighbourhood. Pytająca o najbliższe plany na przyszłość w rozmowie z nami, artystka odpowiada, że najważniejszy jest dla niej dalszy rozwój artystyczny, planuje także nagranie kolejnych singli. W sferze marzeń chce realizować się także międzynarodowo. Patrząc na to, jak efektywny jest jej debiut, śmiało można stwierdzić, że to tylko kwestia czasu, wieku i doświadczenia. 

 

Sukcesy artystyczne.

Emilia to młoda wokalistka, ale bardzo doświadczona. Lista jej sukcesów jest bardzo długa. To kolejny przykład na to, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Zwłaszcza w życiu artysty. Jej siła to doświadczenie i współpraca z uznanymi w branży nauczycielami i muzykami. To wszystko już teraz przynosi efekty i rezultaty. Sposób prowadzenia swojej artystycznej drogi i budowanie wizytówki jest priorytetem. Zwłaszcza, jeśli patrzymy w przyszłość w kierunku koncertowania na całym świecie i dotarcia do szerszej publiczności. Warto także podkreślić, że tylko ciężką pracą i stawianiem sobie wyzwań można osiągać takie cele. Emilia jest poza tym bardzo charakterystyczna i zapamiętywalna, jak na swój wiek. Przykuwa uwagę i jest charyzmatyczna. Poniżej wymienimy tylko garść jej ważniejszych sukcesów: 

Wybrane sukcesy na arenie międzynarodowej: 2022, lipiec – Międzynarodowy Festiwal Piosenki MY SONG – 2 miejsce; 2022, styczeń – Międzynarodowy konkurs wokalny w Krakowie THE GOLDEN VOICE – 2 miejsce; 2021, lipiec – Międzynarodowy Projekt Festiwalowy KALEJDOSKOP TALENTÓW – DIGI-TALENTY LATO – 1 miejsce; 2021, kwiecień-lipiec – Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  GDYNIA OPEN – 2 miejsce; 2021 – Międzynarodowy Festiwal Piosenki DOLNOŚLĄSKA NUTKA w Bielawie – laureat; 2021, kwiecień – Międzynarodowy Festiwal Piosenki Bez Granic – GOLDEN VOICE w Jędrzejowie – 3 miejsce; 2021 – Międzynarodowy Projekt Festiwalowy KALEJDOSKOP TALENTÓW – DIGI-TALENTY WIOSNA – 2 miejsce. 

Wybrane sukcesy na arenie ogólnopolskiej: 2023, styczeń – singiel „Goodbyes” znajduje się na 13 miejscu spośród ponad 200 zgłoszeń do Plebiscytu na Przebój roku 2022 wg portalu muzycznego Wasza Scena Muzyczna; 2022, grudzień – singiel Pożegnania znajduje się na znanej liście edytorskiej Digster „Piątkowe Premiery” polecanej przez Universal Music Polska na Spotify; 2022, listopad – Festiwal Polskiej Pieśni Patriotycznej w Łodzi – 2 miejsce 2022, listopad – Ogólnopolski Festiwal DŹWIĘKI WOLNOŚCI w Gdyni – wyróżnienie; 2022, wrzesień – singiel Emilki trafia na liście ” Young Polish Artist” WASZA SCENA MUZYCZNA na Spotify; 2022, wrzesień – Emilia jest gościem w programie śniadaniowym „Budzi się ludzi” w TVP3. Udziela wywiadu i śpiewa na żywo; 2022, styczeń – Projekt artystyczny Wytwórni ID RECORDS  – #idcoverartist – 1 miejsce 2022, styczeń – Emilia w finale 20 osób – Muzyczny talent roku 2021 Portalu Wasza  Scena Muzyczna 2021, marzec – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej i Zagranicznej FIROLIZA REKACJA WOKALNA w Warszawie – wyróżnienie; 2020, październik – Ogólnopolski konkurs Piosenki „Wygraj sukces” – finalistka; 2020 – udział w castingu  The Voice Kids 4 – przedostatni etap (300 osób z ponad 6 tys. dzieci); 2021 – udział w castingu THE Voice Kids 5 – ostatni etap „Przesłuchania w ciemno” (96 osób z ponad 3,5 tys. dzieci). 

Emilia ma niepowtarzalny głos, wdzięk i świadomość śpiewania...czyli kilka słów od Jurora konkursu.

„Pomimo prawie 20 lat pracy w branży muzycznej, życie artystyczne nie przestaje mnie zaskakiwać. Mamy w Polsce naprawdę wiele talentów wokalnych, ale czasami trafi się prawdziwa perełka, gotowa podbić świat. Nie mam wątpliwości, że taką wokalistką jest Emilia. Ma wszystko to, by realizować swoje muzyczne marzenia. Jej siłą przebicia jest oryginalny i niepowtarzalny głos, osobowość sceniczna i prezencja. Ma dar do przekonywania słuchaczy i jedna ich w sobie. Jej piosenki są świetnie wyprodukowane, oryginalne. To zdecydowanie przyszłość polskiej sceny muzycznej!”. 

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny portalu Wasza Scena Muzyczna 

Zapraszamy Was na social media Emilii!

Kochani, wspierajmy polskie talenty. Serio, to dla nich bardzo ważne, a takie wokalistki jak Emilia zdecydowanie na to zasługują. Posłuchajcie jej muzyki, głosu, emocji, które przekazuje przez śpiew. Udostępnijcie jej utwory, pochwalcie się nimi. Warto! Tutaj oficjalny profil wokalistki na Instagramie, tutaj jej oficjalny kanał na YouTube. Wpadnijcie, zostawcie coś po sobie. Polecamy! 🙂

Wasza Scena Muzyczna