WASZA SCENA MUZYCZNA

#4 Międzynarodowe Konkursy Wokalne i Muzyczne!

Oto kolejna część artykułów, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Jest to lista zaprzyjaźnionych i ciekawych konkursów, które Wam polecamy i zachęcamy Was do udziału! To wyjątkowe wydarzenia dla profesjonalnych wokalistów i muzyków, najczęściej biegle władających językiem obcym, patrzących w przyszłość pod kątem bycia na scenie i realizacji zawodowej. Ale to także furtka dla bardziej amatorskich wokalistów, aktywnych wokalnie czy instrumentalnie, chcących spróbować swoich sił poza Polską. Międzynarodowe projekty są realizowane także u nas, więc czasami trafi się wydarzenie, które być może odbywa się „blisko” Ciebie! Znajdziesz tu listę wydarzeń, które odbędą się w roku 2023 i 2024 roku. Sprawdź się i zadbaj o swój rozwój zawodowy z Waszą Sceną Muzyczną

PRAGUE SUMMER NIGHTS

Festiwal dla mlodych artystów. Zgłoszenia na Praskie Letnie Noce na rok 2023 są teraz PRZEDŁUŻONE do 17 lutego! Wydarzenie odbędzie się w Czechach od 17 czerwca do 17 lipca. Członkowie ich Studia Operowego 2023 wykonają Don Giovanniego i Wesele Figara Mozarta w historycznym, światowej sławy Teatrze Estates. To rozbudowany program Akademii Operowej, dający młodym śpiewakom możliwość zaśpiewania roli w wyjątkowej produkcji Czarodziejskiego fletu. Wszyscy śpiewacy będą trenować z najlepszymi wykładowcami. Prague Summer Nights organizuje również przesłuchania na żywo w  Nowym Jorku, Bostonie i Lexington od 8 do 17 lutego. Złóż wniosek online lub wybierz czas przesłuchania na żywo na stronie – link TUTAJ. 

Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej

28. Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej Spazio Musica 15 – 16 lipca 2023 – Do 30 czerwca PRZESYŁANIE WIDEO Wyniki opublikowane na STRONIE ORGANIZATORA do 3 lipca RUNDY PÓŁFINAŁOWE I FINAŁOWE. 16 lipca Uczestnicy otrzymają zaproszenie uprawniające do podróży i pobytu w Orvieto. Nagrody finansowe w tysiącach euro. Szczegóły i zgłoszenia dostępne tutaj -LINK. 

Pierre Fournier Award - MIĘDZYNARODOWY KONKURS DLA WIOLONCZELISTÓW

Jeden z najwybitniejszych wiolonczelistów świata Pierre Fournier zmarł w 1986 roku i dla uczczenia jego pamięci Ralph Kirshbaum zorganizował koncert, który odbył się w czerwcu tego roku. Z dochodów z tego koncertu ufundowano Nagrodę Pierre’a Fourniera, a pierwsze przesłuchania odbyły się w 1988 roku. Celem nagrody jest pomoc wyjątkowym talentom poprzez promocję recitalu w londyńskiej Wigmore Hall, uzupełnionego profesjonalnym nagraniem filmowym tego wydarzenia oraz jak inne znaczące występy orkiestrowe i kameralne, takie jak z Oxford May Music i Philharmonia Orchestra. Zwycięzca z 2023 roku będzie miał również możliwość nagrania profesjonalnie wyprodukowanej płyty CD w wytwórni Champs Hill.

Zgłoszenia i szczegóły wydarzenia dostępne TUTAJ – link. 

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Arnolda Rosé w Wiedniu to konkurs online przeznaczony wyłącznie dla skrzypków. Możesz wygrać 1., 2., 3. nagrodę i specjalne wyróżnienia w zależności od wyniku uczestnika w Twojej kategorii wiekowej, a dla absolutnego zwycięzcy przewidziana jest nagroda Grand Prix (występ na żywo w Mozarthaus Vienna oraz nagranie audio i wideo). Głównym celem konkursu, obok nagród, jest walor edukacyjny. Zaoferowanie młodym muzykom w trakcie szkolenia i na początku kariery platformy, na której będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i zaprezentować się publiczności. CultureMeetingPoint Vienna tworzy również własne produkcje koncertowe oraz opracowuje nowe formy i koncepcje spotkań muzyków z dziećmi i młodzieżą. Oprócz koncertów ważną częścią ich działalności są warsztaty muzyczne i wykłady. Termin składania wniosków: 23 kwietnia 2023 roku. Wyniki: 30 kwietnia 2023 rokuSzczegóły i możliwość zgłoszenia tutaj – link.