WASZA SCENA MUZYCZNA

Lena Bryja - zwyciężczyni konkursu Bitwy Wokalne 8!

Lenka Bryja ma 12 lat i mieszka w małej, ale bardzo atrakcyjnej miejscowości Krasiejów, w województwie opolskim. Krasiejów słynie  z tego, że od 1993 roku, prowadzone są tam największe wykopaliska paleontologiczne, odnaleziono tutaj kości dinozaurów szacowane na około 230 mln lat. Lenka śpiewa nieco krócej 🙂 bo jak mówi sama: „Przygodę ze śpiewaniem zaczęłam, gdy w wieku 7 lat wstąpiłam w szeregi wokalnego zespołu dziecięcego Akces. Było to dla mnie sprawdzenie siebie, a także chęć integracji i poznania koleżanek, ale przede wszystkim rozwijanie swoich możliwości wokalnych”. W naszym konkursie wszyscy finaliści zaprezentowali bardzo wyrównany i wysoki poziom. Wsłuchaliśmy się w głos publiczności, który wzięliśmy pod uwagę, wybierając zwycięzcę. Szczególną uwagę zwróciliśmy także na dobranie repertuaru do wieku wykonawcy. Tym razem postawiliśmy na rodzimy folklor i żywiołowość wykonania. Lenka to bardzo naturalna wokalistka, która czuje ten repertuar i świetnie się w nim odnajduje, co widać na scenie. Jej energia i uśmiech podczas występowania wywołuje pozytywne emocje. To bez wątpienia dziewczynka, która uwielbia śpiewać! Zapraszamy! 🙂 

Wsparcie najbliższych i sukcesy artystyczne.

Rodzice bardzo wspierają Lenkę w tym, co kocha. Poświęcają swój czas, aby córka mogła rozwijać swoje pasje, w tym bez wątpienia wielki talent do śpiewania, a także brać udział w wielu festiwalach, czy przeglądachDebiutując na dużej scenie w wieku 7 lat, ta młodziutka solistka wygrała Festiwal Śląska Nutka, gdzie zaprezentowała piosenkę „Te Opolskie Dziołchy”.

Lenka uwielbia być na scenie i występować, nieważne czy dla dużej, czy małej widowni, solowo czy w zespole. To bardzo cenna cecha i warta uwagi.  Na szczególną uwagę zasługuje tutaj radzenie sobie ze stresem, ale przede wszystkim szczęście i radość ze śpiewu i ogromna chęć dzielenia się swoją pasją z innymi.

Młodziutka wokalistka ma za sobą wiele sukcesów. 

Jako podopieczna Stowarzyszyszenia na rzecz promocji talentów Akces występowała na wielu konkursach ogólnopolskich, zdobywając czołowe miejsca i Grand Prix. Wspólnie z zespołem nagrała 4 płyty promocyjne, można ją także usłyszeć i zobaczyć w teledyskach Zespołu Akces.

Świadomość artystyczna i różnorodne zainteresowania.

Lenka to bardzo towarzyska i otwarta wokalistka o wielu zainteresowaniach. Kocha zwierzęta, przede wszystkim swojego pupila-kota Amira, podróże oraz taniec.

Lenka jest bardzo towarzyska i otwarta. Jest wyróżniającą się uczennicą szkoły podstawowej w Krasiejowie. W przyszłości chciałaby ukończyć Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim i być aktorką musicalową, ale również występować na dużej scenie muzycznej.  

Kocha swojego 8-letniego brata Bartka, który, mimo że ma inną pasję, jaką jest piłka nożna, często wtóruje siostrze.

Jej marzenia bezpośrednio nawiązują do śpiewu i kształcenia się w tym kierunku. Obecnie już kształci się prywatnie u Pana Damiana Szymańskiego-muzyka, wokalisty.

To potwierdza, że mimo młodego wieku, Lenka już teraz jest na swój sposób świadoma artystycznie. Warto tu zwrócić także uwagę na aspekt wsparcia rodziców w dążeniu do spełniania marzeń oraz na ciekawy i różnorodny dobór repertuaru, jaki wykonuje.

Słowo od opiekuna artystycznego.

Jak mówi Pani Ela Bieniecka, założycielka Stowarzyszenia i opiekunka artystyczna Leny, to wyjątkowo skromne, niezwykłe dziecko. 

„Już dziś mogę z całą odpowiedzialnością  powiedzieć, że z pewnością będzie śpiewać dalej, bo wyróżnia się spośród innych dzieci w jej wieku. Ma piękny głos i lekkość śpiewania. Jest mądrze prowadzona. Covery, które można posłuchać w jej wykonaniu, są dobrze dobrane i zaśpiewane bez maniery, naturalnie. Śpiewa to, co lubi, ale też słucha uwag i podpowiedzi. Śpiewa z pasją i emocjami. Obecnie myślimy o autorskiej piosence dla niej, w czym niewątpliwie pomaga nam Pan Jan Konopka, kompozytor, autor tekstu, wolontariusz naszego stowarzyszenia. Wszyscy życzymy Lenie wielu sukcesów, bo na to swoją pracowitością i skromnością w pełni zasługuje!”. 

Naturalność, wigor i energia.

W 8 edycji naszego konkursu wokalnego dla najmłodszych pasjonatów śpiewu, nagrodziliśmy statuetką i artykułem promocyjnym naturszczyka. Widać, ze Lenka uwielbia scenę. Śpiewa z lekkością, naturalnie, żyje muzyką. To bardzo dla nas ważne. Nasze wyróżnienia to często „motor napędowy” do dalszego działania. Właśnie taki był cel tego wyróżnienia. Chcemy dodać skrzydeł tej młodej utalentowanej osobie, pełnej pasji, obdarzonej ciekawą, przyjemną barwą głosu. Życzymy dlaczego rozwoju, wierzymy w dalsze sukcesy i w to, że nasza nagroda spowoduje, ze jeszcze nie raz o Tobie usłyszymy. Życzymy wszystkiego najlepszego! 🙂

Wasza Scena Muzyczna