WASZA SCENA MUZYCZNA

Monika Szostak – Głos Lutego 2023!

Poznajcie GŁOS MIESIĄCA (edycja: luty 2023) naszego portalu. Monika Szostak ma 26 lat. Pochodzi z małej miejscowości o nazwie Krystyna, zaledwie 8 km od Garwolina. Śpiewa, odkąd pamięta. To zawsze była jej największa pasja, ale dopiero w wieku 11 lat świadomie zaczęła uczyć się emisji głosu, na profesjonalnych lekcjach śpiewu.  W wieku 16 lat utalentowana wokalistka wzięła udział w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, w którym pod profesjonalnym okiem trenerki Patrycji Markowskiej szkoliła swój warsztat wokalny oraz nabyła nowe umiejętności sceniczne. Ten czas artystka wspomina z dużym sentymentem… „Swoją przygodę z programem zakończyłam na etapie nokautów, ale i tak jestem przeszczęśliwa, że przeżyłam takie wspaniałe doświadczenie, tym bardziej że byłam wówczas najmłodszą uczestniczką programu”. 

Monika jest także absolwentką Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie na wydziale instrumentalnym – pianino. Rozwijała się także w grupie wokalno-aktorskiej Teatru Buffo. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów muzycznych na szczeblach niższych jak i ogólnokrajowych czy międzynarodowych. Monika to już kolejna wyróżniona przez nas wokalistka z przeszłością w programie „The Voice”. Jesteśmy szczęśliwi, że do grona TALENTÓW WOKALNYCH na naszym portalu dołącza wokalistka z tak dużym doświadczeniem i sukcesami. 

 

Z wysokiego "C".

Monika to przebojowa wokalistka obdarzona nie tylko silnym, pięknym głosem, ale także posiadająca charyzmę i własny image sceniczny. Jest to artystka bardzo aktywna, pomysłowa i wrażliwa.

Przekonała nas do siebie osobowością, sposobem śpiewania. Cudownie „przesyła” emocje prosto do serc słuchaczy. 

W ostatnim czasie Monika zadebiutowała na scenie Polskiego Radia Trójka w koncercie pt. „Późni wnukowie śpiewają Norwida” zorganizowanego przez Fundację „Sztafeta” z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Aranżację piosenki do wiersza poety „W Weronie” stworzyła we współpracy z pianistą Grzegorzem Kasperczykiem. Później z tym samym koncertem w nieco okrojonym składzie artyści wystąpili w Kancelarii Premiera z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Miejsce na takich eventach jest zarezerwowane dla nielicznych. To tylko pokazuje, jak wielki profesjonalizm cechuje Monikę, a jej artystyczne poczynania są imponujące. 

Występy z gwiazdami i duże doświadczenie.

Podczas swojej drogi muzycznej Monika miała przyjemność wystąpić na jednej scenie z takimi osobistościami jak: Patrycja Markowska, Janusz Józefowicz, Edyta Górniak, Michał Bajor, Natalia Kukulska, Natalia Lesz, Halina Kunicka, Monika Urlik, Brian Fentress, Natasza Urbańska. Obecnie nasz najnowszy GŁOS MIESIĄCA szkoli swoją technikę wokalną pod okiem Agaty Wrońskiej oraz jest w trakcie wydania swojego drugiego singla, na który już teraz czekamy z niecierpliwością. 

Artystka w rozmowie z nami „uchyla” rąbka tajemnicy odnośnie nadchodzącej premiery: „Piosenka będzie w języku polskim w zupełnie innym klimacie niż mój pierwszy autorski utwór. Dodatkowo w tym momencie jestem w trakcie nagrań profesjonalnego klipu do utworu. To będzie prawdziwy sztos. Jeśli tak mogę wyrazić swój entuzjazm!”. 

Zatem pozostaje nam czekać na ten kawałek i trzymać kciuki za promocje singla w stacjach radiowych i nie tylko! 

Wróćmy do początków...

Każdy człowiek otaczający się w swoim życiu muzyką, często „zakochuje” się w tym artystycznym świecie, „wsiąka” w niego i chłonie jak najwięcej. A jak to było w przypadku Moniki Szostak? Posłuchajcie… 

„Od dzieciństwa miałam wielkie marzenia związane ze śpiewaniem na scenach i tworzeniem swojej muzyki. Dzisiaj będąc już doświadczoną, dojrzałą, świadomą siebie i swojego głosu artystką, marzenia zamieniłam na cele i z uśmiechem dążę do ich spełnienia. Choć nie zawsze jest łatwo, a na swojej drodze spotykam różne przeciwności, to motywuje mnie fakt, że śpiewanie daje mi tak ogromną radość,  spełnienie i wszechogarniającą radość, jakiej nie znalazłam w żadnym innym zawodzie. Poza tym wierzę, że każdy człowiek jest absolutnie wyjątkowy i ma konkretną misję na tym świecie i jego obowiązkiem wręcz wobec świata jest jej spełnienie. I ja to właśnie robię!”.

Te słowa dają do myślenia. W tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z pasją do śpiewania, muzyki, występowania przed publicznością, ale także z ogromną radością, głębszym sensem istnienia jako artysta i ważności jego roli. Gratulujemy takiej postawy. Moniko, widzimy w Tobie nie tylko wokalistkę, ale również piękną, szlachetną osobę z cennymi wartościami. Z pewnością każdy Twój autorski utwór będzie zawierał ważne, ciekawe treści, których chcemy posłuchać. Brawo! 

Przez dźwięki do serca...

Monika jest przykładem skromnej, jednocześnie świadomej swojego ogromnego talentu wokalistki. Wcześniej zgłaszała się już do naszego konkursu na GŁOS MIESIĄCA, ale nie zaprzestała. Próbowała dalej, konsekwentnie robiąc swoje. Teraz przyszedł czas, by ją wyróżnić. Była zdecydowanie najlepszym wyborem. Urocza barwa, wielki talent, imponująca skala i panowanie nad głosem. Monika to silna, zdecydowana, młoda kobieta, przed którą bez wątpienia wiele sukcesów. Przekonała nas do siebie swoim śpiewem, lekkością głosu, naturalnością, dbałością o szczegóły, wrażliwością. Na Waszą Scenę Muzyczną zagościło „słońce”, pogodna, uśmiechnięta, kochającą śpiewać artystka. Bardzo nas to cieszy i z wielką przyjemnością opowiedzieliśmy o Tobie więcej na łamach naszego portalu. Gratulujemy pasji i talentu. 

Życzymy dalszego rozwoju artystycznego i sukcesów. Czekamy na Twój nowy singiel! 🙂 

Zapraszamy na social media artystki!

Monika to wyjątkowa, utalentowana wokalistka, którą warto wesprzeć. Dlatego już dziś zapraszamy Was do śledzenia jej muzycznych poczynań, zostawienia suba, lajków i komentarzy pod jej nagraniami. Tutaj znajdziecie jej oficjalny profil na FB, tutaj profil na Instagramie. Koniecznie posłuchajcie jej występów i nagrań na jej oficjalnym kanale na YouTube. Gorąco zachęcamy i polecamy! 

Wasza Scena Muzyczna.