WASZA SCENA MUZYCZNA

Ania Karwan - "Swobodnie" - PREMIERA

„Swobodnie” najnowszy i szalenie ważny album w dorobku Ani Karwan, to pierwszy, w całości autorski materiał artystki.

Dojrzałe kompozycje stworzone wraz z Piotrem Bogutynem i szczere poetyckie teksty to nowe oblicze Ani. Po latach spędzonych na scenie, odważyła się odkryć swoje prawdziwe ja, pozwoliła sobie na podjęcie ryzyka, podejmowania trudnych prób i popełniania błędów.

Ania Karwan o albumie „Swobodnie”:
„Dojrzałam do życia w spokoju i szaleję już tylko w twórczości. Na płycie uwolniłam się od konkretnych gatunków. Jestem silnie związana z analogowym brzmieniem, a jednocześnie podziwiam nowoczesne produkcje. Na płycie wyraża się moja stara dusza, a zarazem dzika kobieta, która nie boi się być nieidealna. Jestem dumna z tego, że znalazłam odwagę. Po niełatwym czasie pandemii, samotności i strachu napisałam teksty i muzykę jakiej nigdy nie doświadczyłabym, gdyby nie te dwa lata kiedy zatrzymał się świat. Album ten jest więc zapisem mojej wdzięczności za ten czas.”

Ania Karwan od lat współpracuje z czołówką polskich artystów, jak również ze światowymi kompozytorami muzyki filmowej w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Zwyciężczyni konkursu Premiery 56 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu „The Voice of Poland”, w którym dotarła do ścisłego finału. Zajęła wysokie miejsce w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu Top Ten Global Voice.