WASZA SCENA MUZYCZNA

Alex G - God Save The Animals - PREMIERA

Alex G – wokalista, autor tekstów i producent Alex Giannascoli – wydaje swój długo oczekiwany dziewiąty studyjny album „God Save the Animals”, który ukazuje nakładem Domino. „Ludzie przychodzą i ludzie odchodzą / Tak, ale Bóg ze mną został” – śpiewa Alex Giannascoli, 29-letni muzyk z Filadelfii, najlepiej znany jako Alex G na swoim nowym albumie „God Save the Animals”.

„Bóg” pojawia się w tytule albumu i wielu z jego trzynastu utworów, nie jako konkretny byt religijny, ale jako znak uogólnionego poczucia wiary , które umacnia Giannascoliego lub postacie, w które się wciela, pośród często trudnych sytuacji w piosenkach. W ostatnich latach Giannascoli zwrócił się w stronę muzyków takich jak Gillian Welch i pisarzy takich jak Joy Williams, artystów, którzy balansują pomiędzy tym, co publiczne i hermetyczne, i którzy przedstawiają wiarę bardziej jako wspólny język społeczny niż religijną doktrynę. Przefiltrowując swoje doświadczenia przez fakty i fikcje, Giannascoli otworzył się również na piosenki poprzez bardziej praktyczną metodę: współpracę.

„God Save the Animals” zawiera kilka indywidualnych wkładów w muzykę od kolegów z zespołu (gitarzysta Samuel Acchione, perkusista Tom Kelly i basista John Heywood) lub częstej współpracowniczki Molly Germer na smyczkach i/lub wokalu. Podobnie jak w przypadku płyt nagrywanych od czasów dorastania, Giannascoli pisał i nagrywał piosenki na „God Save the Animals” sam, w domu, ale ze względu na nowe dźwięki i „rutynę, która była poza moim mieszkaniem” podczas pandemii, zaczął odwiedzać wiele studiów w większej części Filadelfii. „God Save the Animals” to w konsekwencji praca około pół tuzina inżynierów, których Giannascoli poprosił o pomoc w uzyskaniu „najlepszej” jakości nagrania, cokolwiek to znaczyło. Rezultatem jest album bardziej dynamiczny niż kiedykolwiek w swojej palecie dźwiękowej i w swojej całkowitej złożoności.