WASZA SCENA MUZYCZNA

Lista stacji radiowych wspierających muzykę niezależną i młodych artystów

Amazing Radio – Wielka Brytania/USA/cały świat. Skonfigurowane radio stworzone specjalnie dla nowej muzyki i zaprojektowane tak, aby pomóc wschodzącym artystom. Artyści mogą przesyłać utwory tutaj. 

Actual Radio Actual Radio to komercyjna stacja radiowa North East Essex, nadająca w całym Essex na DAB z potencjalnym zasięgiem 1,5 miliona słuchaczy. Możesz przesłać swoją muzykę, aby mieć szansę zostać wybranym jako piosenka tygodnia.

Artefaktor Radio: Elektroniczne internetowe stacje radiowe: Na żywo z Mexico City 24/7. Synthwave, Electronica, Retrowave, New wave, Darkwave, Technopop, Synthpop. Tutaj link do zgłoszeń.

Awayday Radio – niezależna stacja radiowa umożliwiająca platformę nowym i wschodzącym artystom. Wszystkie gatunki, możliwe także wywiady. Kontakt: contact@awaydayradio.co.uk Twitter.

Big Satsuma Radio Nowa internetowa stacja radiowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która ma być słyszana na arenie międzynarodowej. Prowadzą programy radiowe i podcasty obejmujące różne style muzyczne, ale skupiające się na nowych talentach. Zgłoszenia do Big Satsuma Radio są prowadzone przez wolontariuszy wyłącznie w celu zapewnienia platformy pomagającej artystom usłyszeć ich muzykę. Mają również kanał YouTube, na którym przesyłane są filmy nowych artystów, a także wywiady.

Bluetorch Radio to brytyjska internetowa stacja radiowa. Blue Torch Radio zostało założone w 2020 roku podczas Covid-19 jako hobby, a teraz stało się pełnoprawną internetową stacją radiową wspierającą niezależnych muzyków.

Catorweb Radio (Call Sign CSNX-9616) to amatorska stacja radiowa nadająca wszystko, od Americana, Tex-mex Los lobos, Joe Ely, The Blasters, Dave Alvin, Flaco Jimenez, Ry Cooder, Texas Tornados, Frank Black po Chuck Prophet. Grają również muzykę rockową, Cajun, bez kontraktów i niezależną. Transmisje radiowe Catorweb na żywo przez Sonixcast.com. Tu prześlij muzykę.

Conquest Hospital Radio (zasięgi na całym świecie). Działa jako samofinansująca się zarejestrowana organizacja charytatywna od ponad 40 lat. Raise by the Sea (2 – 5PM, Tuesdays, Conquest Hospital Radio), to program prezentowany przez Grahama Belchemera – program, który zawiera nową muzykę i transmisje dla sporej publiczności na całym świecie.

Data Transmission Radio to internetowa stacja radiowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii przeznaczona specjalnie dla muzyki tanecznej. Linki do DJ-ów prowadzących ich programy można znaleźć na ich kanałach na Twitterze i Instagramie.

ERB Radio 24/7 brytyjska stacja radiowa, magazyn i blog wspierający wschodzące zespoły rockowe. Link do Twittera

Exile FM– UK/Worldwide – internetowe zbiorowe programy życzeń radiowe wspierające niezależnych i wschodzących artystów w następujący sposób: Neil March prezentuje Trust the Doc Radio Show dla nowej muzyki i wschodzących artystów, transmisje na żywo w Exile FM Radio w każdą sobotę od 17:00 do 19:00 czasu brytyjskiego. Każda edycja jest dostępna przez 7 dni za pośrednictwem podcastu. Trust the doc Extra to comiesięczny program w środku tygodnia, który łączy najważniejsze wydarzenia z poprzedniego sobotniego programu radiowego Trust The Doc na żywo oraz utwory nowych i wschodzących artystów, którzy nie są grani w tym programie. Jest to dwugodzinny wcześniej nagrany program i transmisje co miesiąc w środy.

Niedzielny brunch (niedziele 9:00-12:00) – Martin Haskell prezentuje eklektyczną mieszankę, która zawsze zawiera muzykę nowych i wschodzących artystów.

Monday Night Ride Out (9 – 23:00, Mondays, Exile FM) prezentowany przez Ming Nagela i Jona Reada – program, który aktywnie wspiera nową i niezależną muzykę.

Stacja radiowa Fantasy Radio UK z muzyką z calego świata „The Unsigned Show” dla nowych artystów. Skontaktuj się z DJ Dazza przez Twitter

Fylde Coast Radio Broadcasts 24/7 Steve Kelly wspiera ciekawe zespoły – środowe wieczory od 21:00 czasu brytyjskiego.

Forest FM to społeczna stacja radiowa non-profit z siedzibą w Dorset (Wielka Brytania). Czwartkowy Rock Show & Breaking RockShow play & nowe i nadchodzące wydawnictwa.

Great Music Stories Strona internetowa i audycja radiowa wspierająca wschodzących artystów. Rockowa audycja radiowa jest emitowana o 17:00 w piątki (Wielka Brytania), koncentrując się na historiach stojących za muzyką. 

Hard Rock Hell Radio– Hard Rock & Metal Radio Station z niezależną i niezakontraktowaną muzyką z całego świata.

Hive Radio to stacja radiowa z siedzibą w Manchesterze, która ma program dedykowany niezależnym i niezależnym artystom.

Indie Music Women to cotygodniowy program radiowy Lindy Garnett wspierający nowe niezależne artystki.

W Moog: online w North Cotswold Community Radio (NCCR). Brytyjski prezenter Chris Watts gra utwory elektroniczne/syntezacyjne. Twitter: @chriswatts1965

KracRadio to darmowa, całodobowa internetowa stacja radiowa obejmująca różne gatunki. Jest prowadzona przez entuzjastów i ma siedzibę w Montrealu. Promuje i wspiera niezależnych artystów, a także prowadzi transmisję wideo na żywo, profile artystów, blog, podcasty. Kreują i tworzą także listy odtwarzania na Spotify.

NCCR (North Cotswold Community Radio, Wielka Brytania). Rob Eden ma show na tej stacji społeczności w Chipping Camden, North Cotswolds. Rob jest wieloletnim mistrzem nowej muzyki.

New Music Saturday to program muzyczny transmitowany na żywo w każdą sobotę z Kanady i Wielkiej Brytanii od 17:00 EST / 22:00 UK (ish!) a następnie dostępne we wszystkich zwykłych aplikacjach podcastowych. Program promuje zespoły na całym świecie i zawiera zupełnie nowe utwory niezależnych zespołów, wywiady, recenzje.

Phoenix Radio to internetowa stacja radiowa. Trek West Show w Queensland w Australii prezentowany przez Chrisa Westa wspiera i szuka nowych i wschodzących artystów.

Phoenix98FM to brytyjska stacja radiowa z siedzibą w Essex z dużą liczbą programów, z których niektóre wspierają nową muzykę.
Eat My Brunch (z Michelle Ward), to codzienny poranny program (10:00-13:00), na którym Michelle łączy bardziej znany materiał z całkiem dużą ilością utworów nowych i wschodzących artystów. Michelle jest również niezależną artystką muzyczną. Publikuje to, co gra również na Facebooku i Instagramie.

PhonicFM: (Wielka Brytania) Społeczność radiowa z siedzibą w Exeter.

Pocztówki z podziemia to program w Cumbernauld FM, licencjonowanej lokalnej stacji radiowej Lanarkshire (Wielka Brytania) obsługującej populację lub 400 000 + . Mark & Gary odtwarzają utwory nowych i wschodzących artystów. Tutaj mają stronę zgłoszeń. 

Q-Burn Radio.com to cotygodniowy konsorcjalny program radiowy Petera Anthony’ego. Jest to program, który można usłyszeć co tydzień, na całym świecie z około 50 stacji radiowych. 

Radio Free Matlock to stacja radiowa on-line z siedzibą w Derbyshire w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu zyskał znacznie szerszą popularność. Transmisja programów na żywo i dostępna na ich stronie Mixcloud.

Radio Kaos Caribou (RadioKC.fm ) to eklektyczna internetowa stacja radiowa z siedzibą we Francji nadająca w 223 krajach. Jest to organizacja non-profit. Zgłoszenia na ich stronie na Facebooku.

RadioReverb to lokalna stacja radiowa non-profit w Wielkiej Brytanii (Brighton & Hove) (która wita również nowych twórców programów). Chociaż głównie stacja lokalna ma również zwolenników krajowych i międzynarodowych. Nadawane są na 97.2FM, na DAB+ i online. Musisz skontaktować się bezpośrednio z odpowiednimi producentami, ponieważ nie mają oni list odtwarzania, a wszyscy producenci mają wolny wybór tego, co grają. Możesz skontaktować się bezpośrednio z producentami za pośrednictwem ich stron pokazowych, które są wymienione w katalogu pokazów tutaj.

Radio Wigwam – stacja radiowa on-line odtwarzająca mieszankę współczesnych i klasycznych utworów – Rock, Indie, Funk, Electro, Heavy Metal itp. Tutaj zgłoszenia.

Radio RAK Rock. Z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Usługa strumieniowego przesyłania radiowego 24/7 poświęcona odtwarzaniu rocka, bluesa i muzyki country. Grają nowych artystów.

Ridge Radio: internetowa stacja radiowa z siedzibą w Surrey w Wielkiej Brytanii. Electro z Russem Evansem, w każdą sobotę od 22:00 do północy z optymistycznymi, chłodnymi dźwiękami ze świata electro, tańca, synthpopu i indie. Zgłoszenia z muzyką MP3 można wysyłać na adres russevansmusicshow@aol.com

Rock on the Rise Radio: internetowa stacja radiowa z siedzibą w Denver dla zespołów z pogranicza hard rocka i metalu. Prześlij MP3 tylko na ROTRsubmissions@gmail.com (również wywiady z artystami). https://twitter.com/RockOnTheRise

Rodeo FM to stacja radiowa Country i Americana. Z siedzibą w Berlinie w Niemczech.

Resonance FM: całodobowa stacja radiowa, która nadaje na 104,4 FM do centrum Londynu, DAB do Wielkiego Londynu, w całym kraju w Radioplayer i transmitowana na żywo do reszty świata.

Scotland Rocks Radio to niezależna internetowa stacja radiowa obsługująca Rock and Metal. Ma siedzibę w Szkocji, ale obejmuje całą Wielką Brytanię. Zgłoszenia za pośrednictwem ich strony kontaktowej. Hot from the Forge Radio Show to program mający na celu wspieranie młodych i zdolnych  artystów.

Slack City Radio to stacja internetowa z siedzibą w Brighton (Wielka Brytania) z programami na żywo, które są również dostępne do odtwarzania w Totally Radio. Zgłoszenia można składać do poszczególnych gospodarzy programów w Slack City Radio.

Soho Radio to szanowana stacja radiowa społeczności on-line z siedzibą w Soho w centrum Londynu. Transmituje lokalnie i na całym świecie z 250 programami miesięcznie transmitowanymi na żywo na 2 kanałach – muzykę i kulturę. Programy obejmują bardzo szeroki zakres gatunków, a DJ-e mają swobodę nadawania tego, co chcą.

Pokaz Po Ósmej. Hasło to „muzyka, której nie słyszysz nigdzie indziej”. Transmisje w 15 stacjach radiowych – 9 w Wielkiej Brytanii, 3 w Kanadzie i po 1 w USA, RPA i Irlandii. Twitter tu.

The Heavy Rock Show to brytyjski program radiowy nadający w East London Radio i ERB Radio Twitter link.

The Big Sound Machine (z Martinem Lumsdenem), 365 Radio – stacja internetowa w środy 19:00-21:00. Podcast z inżynierem studia i doświadczonym DJ Martinem grającym różnorodne spektrum nowej muzyki z dużym wsparciem dla nowych i wschodzących artystów. Strona tutaj. 

Punk i The Princess Radio Show. Niezależny program muzyczny, który nadaje w każdą niedzielę i gra muzykę Punk i Post-Punk. Prowadzony przez dwóch muzyków. Ich strona internetowa zachęca artystów do wysyłania swoich utworów. i zawiera instrukcje na stronie zgłoszeń. Twitter tu. 

Windrush Radio to stacja radiowa z siedzibą w hrabstwie Oxfordshire. Ady Hanson, E-mail: AtoDofIndie@outlook.com do przesyłania muzyki.

Radio XRP. Stacja internetowa w Wielkiej Brytanii skupiła się na nowych i niepodpisanych artystach.