WASZA SCENA MUZYCZNA

Lorein - Próba przeczekania wiatru - PREMIERA

Lorein na swoim koncie ma trzy albumy studyjne i ponad sto koncertów, z piosenkami takimi jak „Fale” czy „Dźwięki rozstania” zespół szturmem zdobywał radiowe listy przebojów i serca fanów w całej Polsce. Po prawie pięciu latach przyszła kolej na następne wydawnictwo.
Na czwartym albumie studyjnym pod tytułem „Próba przeczekania wiatru” pojawiło się 9 piosenek, które układają się w piękną opowieść o pogoni za marzeniami, mierzeniu się z przeciwnościami losu oraz wiecznie ewoluującym/zmieniającym się otaczającym nas świecie. Lorein pozostaje wierny swoim indie-rockowym korzeniom, które tym razem są o jeszcze jeden krok bliższe brytyjskiemu brzmieniu gitarowemu.
Płyta jest albumem koncepcyjnym, który został w całości napisany i wyprodukowany przez zespół, co miało jeszcze mocniejszy wpływ na jego emocjonalność i wrażliwość oraz ilość detali zawartych w muzyce. Większość materiału powstała podczas sesji nagraniowych w Londynie, co stylistycznie odcisnęło swoje piętno na muzyce. Oprócz dźwięków unikatowość albumu stanowi również jego oprawa graficzna, do której wykorzystano zdjęcia Anny Musiałówny z albumu fotograficznego o takim samym tytule jak płyta.