WASZA SCENA MUZYCZNA

Władysław Komendarek - Promenada - PREMIERA

Pierwszy w historii polskiej fonografii album z elektronicznymi opracowaniami muzyki klasycznej. Prawdziwe „the best of” pełne popularnych motywów zaaranżowanych na szerokie spektrum syntezatorów. Album pierwszy raz na CD, wzbogacony o trzy nagrania dodatkowe.

„Promenada”, wydana przez Polskie Nagrania w 1989 roku, była w dorobku Władysława Komendarka pozycją szczególną, powstałą jakby obok jego regularnej, autorskiej twórczości. Z pomocą rozbudowanego instrumentarium artysta zabiera nas na spacer pełen klasycznych hitów – od Bacha, przez Chopina, po Rimskiego-Korsakowa („Lot trzmiela”, a jakże!) czy Musorgskiego z tytułową „Promenadą” z „Obrazków z wystawy”. Choć opracowania wiernie oddają charakter oryginałów, to muzyk odcisnął na nich swoje piętno, nadając całości nerwu, jaki charakteryzował od zawsze jego muzykę. 

Album ukazuje się pierwszy raz na płycie CD w ramach współpracy Warner Music Poland i GAD Records. Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i uzupełniony o trzy nagrania dodatkowe, w tym pierwszą, pochodzącą z 1982 roku adaptację „Czardasza”. W książeczce krótka historia powstania płyty.