WASZA SCENA MUZYCZNA

Paweł Lisek - "Życie" - RECENZJA

Paweł Lisek powraca w nowym brzmieniu! Po 6 miesiącach od poprzedniego singla pt. „PIERWSZY RAZ” (o którym więcej przeczytacie tutaj), artysta wydaje nowy utwór pt. „ŻYCIE”. Tekst do utworu napisał sam wokalista natomiast muzykę Wojciech Kania. Singiel opowiada o istocie życia i tym, co nas otacza. Refleksyjny i relaksacyjny utwór ma zabrać słuchacza na kilka minut do świata, w którym odpoczną i zastanowią się nad momentem, w którym się znajdują. Do piosenki powstał klip, za który odpowiada młoda i uzdolniona Wiktoria Dmitruk. Premiera singla odbyła się 24.04.2023. Utwór jest dostępny również na wszystkich platformach cyfrowych. 

Paweł Lisek to wokalista z Nowego Tomyśla. Laureat wielu konkursów i festiwali. Zajął III miejsce na ogólnopolskim konkursie muzyki filmowej w Poznaniu. Dotarł do ścisłego finału międzynarodowego konkursu Aim 2 Fame. W konkursie udział wzięło kilka tysięcy uczestników z 42 krajów. ostatecznie zajął 25 miejsce w Top 100 z piosenką „O niebo lepiej” – Mietka Szcześniaka. Ma na swoim koncie kilkanaście autorskich utworów. Dzięki współpracy z wytwórnią Euphoria Entertaiment zostały wydane utwory: Pierwszy Raz, Mamy Kilka Szans, Bądź Kim Chcesz, Nie zatrzymasz mnie, Zabierz mnie w swój piękny świat. 

Utwór "Życie" jest wyjątkowy i z głębi duszy.

Słuchając najnowszej piosenki Pawła, można poczuć dużo wolności, duchowości i miłości. Nie tylko w tekście, ale również w muzyce. Nasze życie jest wyjątkowe, jedyne i niepowtarzalne. Takie tematy porusza właśnie ten utwór. Paweł to wokalista bardzo wrażliwy, co słychać w jego głosie. W piosence fajnie „podaje” emocje. Tym razem śpiewa spokojnie, zwiewnie, ale potrafi także bardziej energicznie (patrz: fragment „Nadszedł czas, by żyć”), gdzie pokazuje moc swojego głosu. Na pierwszy „rzut ucha” piosenka jest bardzo lekka, zmysłowa, uspokajająca. Gdy zamknięcie oczy lub zapomnicie o tekście i skupicie się wyłącznie na dźwiękach, to bez problemu „przeniesiecie się” w oazę spokoju. Bowiem Paweł śpiewa kojąco, w swoim własnym stylu. Apeluje o to, by każdy z nas docenił wartość życia. Ten swojego rodzaju manifest jest bardzo „grzeczny” i „hipnotyzujący”, nie jest nachalny czy ostry. Artysta pozostaje w swojej własnej, ułożonej estetyce, w której korzysta z narzędzi artystycznych mu znanych i potrzebnych, by wyrazić siebie. 

Każdy ma swoją "rolę do spełnienia".

piosence „Życie” tak samo jak w codziennym tytułowym życiu istnieją energie, które łączą. Taki stan otrzymaliśmy, wielokrotnie odsłuchując najnowszy singiel Pawła. Czy poczuliśmy wolność i miłość, o której śpiewa? Tak. Czy słuchacz odnajdzie swoje miejsce…to właściwe miejsce w życiu? Nie wiemy. Ale ten kawałek to krok w dobrą stronę, by zrozumieć, jak ważne jest życie każdego z nas. 

Medytacja i yoga przez muzykę.

Ta piosenka, to coś więcej niż kolejny singiel do radia. Emocje, jakie w nas wywołała, zabrały nas… do salonu SPA, na warsztaty yogi czy medytacji, w ciche i spokojne góry, do natury. Myślimy tu o stronie muzycznej. To właśnie taka przestrzeń: czysta, piękna, naturalna. To muzyka bardzo spokojna, czuła, uspokajająca. Jeśli w naszym dzisiejszym świecie: szybkim, pędzącym, zwariowanym, szalonym, kogoś stać na tego typu produkcje-to wiele świadczy o świadomości artystycznej i sensie pracy, jaką wykonuje. Gratulacje! 

Między "życiem a życiem".

To porównanie i połączenie słów jest nieprzypadkowe. Bowiem życie każdego z nas różni się diametralnie. Jedni korzystają z niego całymi garściami, inni potrzebują czasu lub leniwie przez nie przemykają. Każdy ma inne cele, jedni więcej, drudzy mniej zrobią w stronę ich realizacji. Wyobraziłem sobie, że piosenkę „Życie” wykonuje śp. Waldemar Goszcz. Myśl nie przypadkowa, jest to bardzo „bliskie” porównanie wrażliwości, lekkości śpiewania i barw głosów. Potem pojawiają się: grupa PECTUS, Stanisław Sojka, Mieczysław Szcześniak czy Kuba Badach. Wniosek jest prosty. Paweł Lisek to bardzo wrażliwy artysta, jak wymienieni wcześniej, którzy stawiają na produkowanie piosenek przyjemnych, gdzie wokal nie jest „przygnieciony” masą instrumentów, gdzie chcesz skupić się na tekście i całym przekazie piosenki. Taka jest właśnie kompozycja „Życie”. 

Zapraszamy Was na social media artysty.

Zachęcamy Was do wspierania Pawła i śledzenia jego muzycznej kariery. Wsłuchajcie się w sedno tekstów, które śpiewa w swoich piosenkach. Znajdźcie czas na jego muzykę, a będzie to z pewnością miłe przeżycie i doznanie. Tymczasem serdecznie zapraszamy Was, do obserwowania social media Pawła. Tutaj znajdziecie jego piosenki.

Tutaj oficjalny Fanpage oraz Instagram tego utalentowanego wokalisty. Dziękujemy za Twoją piosenkę „Życie”. To było kolejne niezwykłe muzyczne „spotkanie”.