WASZA SCENA MUZYCZNA

Vanessa Szanter - Głos Kwietnia 2023!

Vanessa Szanter ma 15 lat i kocha śpiewać. Pochodzi z małej uroczej miejscowości Żabice w gminie Grębocice w woj. dolnośląskim. Ukończyła pierwszy stopień w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Liszta w Głogowie w klasie fortepianu. A od 8 lat uczęszcza na zajęcia wokalne. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej „Music Intro” w Głogowie u boku Piotra Łopacińskiego oraz pani Ani Piwowarczyk w Centrum Działań Twórczych w Lubinie. Obecnie uczęszcza  do Studia Talentów MOK w Głogowie gdzie instruktorem wokalnym jest Mariusz Szaban oraz do Centrum Rozwoju Muzycznego Vocart w Lubinie do Pani Ani Wołoszyn. 

Poznajcie wyjątkową artystkę, nie boimy się tego słowa, jedną z najbardziej perspektywicznych wokalistek młodego pokolenia w Polsce! Vanessa obdarzona jest piękną barwą głosu, śpiewając, cudownie przekazuje emocje. Potrafi także odnaleźć się w trudnym i zróżnicowanym repertuarze. Jak na swój wiek jest bardzo doświadczona, co słychać także w jej dojrzałych interpretacjach piosenek. Szanowni Państwo przed Wami… Vanessa Szanter – zapamiętajcie to nazwisko! 

Wasza Scena MuzycznaRealizowanie muzycznej pasji i pierwsze autorskie single.

W 2017 roku utalentowana wokalistka zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym , „Gwiazdozbiory” i dzięki temu wydarzeniu podpisała umowę z wytwórnią Delphy Records w Warszawie. W 2018 roku nakładem tej wytwórni wydała pierwszy singiel „Biały Ptak”, wówczas miała niespełna 10 lat. Piosenka opowiada o jej muzycznym świecie i poczuciu wolności oraz klip „Pierwszy Krzyk”, utwór jest formą podziękowania dla rodziców, którzy ją wspierają i pomagają spełniać marzenia. Dwa lata później w 2020 roku powstał trzeci singiel „Hate Storm”. Piosenka o hejcie, nienawiści między ludźmi i jej nadziei, że można to zatrzymać i powiedzieć STOP. Motto piosenki brzmi: ,,Remember Most important thing, never criticize, always encourage” (Pamiętaj najważniejszą rzecz, nigdy nie krytykuj, zawsze zachęcaj). 

Sukcesy, koncerty, nadchodzący singiel.

Obecnie Vanessa współpracuje z producentem muzycznym z Ukrainy, jest w trakcie realizacji i nagrywania piosenki autorskiej z Ruslanem Kvinta, legendą ukraińskiego show-biznesu, producentem muzycznym Ukraińskich TV SHOW – The Voice Kids Ukraine i wyborów krajowych Eurovision Song Contest Ukraine. Tytuł piosenki, która już niebawem się pojawi to „Myself”.  Nagranie autorskiego singla jest nagrodą, którą otrzymała od producenta podczas największego i najbardziej prestiżowego Międzynarodowego Charytatywnego  Festiwalu Dziecięcego ,,UNITED KIDS FESTIVAL”, który odbył się jesienią w Zabrzu. Na ponad 200 zgłoszeń wokalistka dostała się do 46 finalistów, którzy zaprezentowali się na żywo przed międzynarodowym Jury w Zabrzu. Następnie wyłoniono 12 laureatów, których zaproszono na Galę Wielkiego Koncertu Charytatywnego. Vanessa miała tę przyjemność i wystąpiła na Gali Wielkiego Koncertu Charytatywnego, w pięknej, dużej sali koncertowej „Dom Muzyki i Tańca” w Zabrzu u boku takich artystów jak: Kasia Moś, Three Of Us, Alekseev i wielu innych ukraińskich gwiazd. Galę poprowadzili Andrew Voinikov i Dominika Matuszak, a nagrodę wręczył jej sam organizator Ruslan Kvinta.

Śpiewanie, koncertowanie i jeszcze raz... MUZYKA!

Największą pasją laureatki naszego konkursu jest muzyka i granie koncertów na żywo. Często bierze udział w koncertach charytatywnych oraz w koncertach na forum miasta. m.in. miała przyjemność wystąpić  podczas świętowania Dni Hutnika KGHM supportując gwiazdy – Ewelinę Lisowską i Kamila Bednarka. Miała też przyjemność  wystąpić w chórkach do utworu „Na szczycie góry” – Grubsona z Narodową Orkiestrą Dętą z Lubina podczas Charytatywnego Koncertu w pięknym koncercie charytatywnym dla Ukrainy „Event charytatywny w Avatarze- czas dla zmysłów”.

Worek sukcesów i nagród, które można wymieniać bez końca!

Vanessa jest laureatką wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Oto ostatnie ważniejsze osiągnięcia międzynarodowe młodej wokalistki. 

Podczas Międzynarodowego Festiwalu ,,Wielkopolskie Paradise-2022” w Ostrowie wielkopolskim zdobyła: I miejsce w kat. Polish, I miejsce w kat. World Hit. Nagroda Dyrektora Festiwalu President WAPA Armando Gukasyan, Nagroda Specjalna zaproszenie do ITALY na Festiwal.      

Super Grand Prix Festiwalu  ,,Super Star 2022 Batumi” w Gruzji oraz Grand Prix w swojej kategorii wiekowej. Ponadto podczas pobytu w Gruzji Vanessa wzięła udział w sympozjum, w którym zaprezentowała swoje autorskie single i zdobyła nagrodę za THE BEST AUTHOR SONG’S SINGER oraz została zaproszona przez jednego z Jurorów (Zurab Bilanishvili) na jego Międzynarodowy Festiwal Sztuki ,,BATUMI WAVE- 2022” oddany pokojowi Ukrainie. Festiwal odbył się w teatrze w Batumi i tam też zdobyła Grand Prix.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu „Viva Italia 2023”, który odbył się w Rzymie zdobyła: Grand Prix z piosenką „Writing’s on The wall”. 

Zajęła I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki SE-Aphrodite Voice 2023 na Cyprze. W Festiwalu uczestniczyli wykonawcy z ponad 30 krajów na świecie m.in. Portugalii, Włoch, Rumunii, Tajlandii, Cypru, Niemiec, USA. 

I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Abanico w Bułgarii 2023. Konkurs odbył się w systemie hybrydowym i uczestniczyło w nim 20 krajów.

I miejsce na ponad 150 finalistów w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rozrywkowej Online „YOUR SONG”.

Lista sukcesów Vanessy jest znacznie dłuższa. Wymieniliśmy tylko kilka z nich. Są to dokonania bardzo prestiżowe, o zasięgu międzynarodowym. Pozostaje życzyć każdej 15-letniej wokalistce tak ogromnej ilości nagród i sukcesów oraz tak wysokiej aktywności artystycznej. Brawo! 🙂 

Niebywała osobowość artystyczna!

Trafiła na Waszą Scenę Muzyczną kolejna wspaniała artystka. Mimo bardzo młodego wieku niezwykle oddana swojej pasji, z wielkim sercem do śpiewania i zaangażowaniem. To wszystko poparte nieopisanym wsparciem rodziców i ciężką, systematyczną pracą. Jestem przekonany, że przyszłość branży muzycznej i kreowania trendów muzycznych na świecie należy właśnie do takich postaci jak Vanessa. Choć zorganizowałem już ponad 400 koncertów na świecie i słuchałem wielu wokalistów na żywo, dawno żadna z wokalistek nie zrobiła na mnie tak wielkiego wrażenia. Jako kompozytor i autor piosenek będę uważnie przyglądał się Twoim dalszym poczynaniom. Jako Dyrektor Artystyczny będę służył radą i wskazówkami. Dziś cieszę się, że trafiłaś do miejsca, które zostało stworzone dla ludzi z pasją, gdzie piszemy o osobach wartościowych, nieszablonowych i oryginalnych. Takich, jak Ty! Do zobaczenia na wielkich scenach na całym świecie! Spełnienia marzeń! 🙂

Kamil Koksa, Dyrektor Generalny, Wasza Scena Muzyczna.