WASZA SCENA MUZYCZNA

BAZA KONKURSÓW WOKALNYCH W POLSCE #5 Nadchodzące Konkursy i Festiwale dla Wokalistów.

Wszystkie polskie konkursy i festiwale dla wokalistów w jednym miejscu?! Proszę bardzo! 🙂 Specjalnie dla Was cyklicznie będziemy publikować w jednym artykule informacje o nadchodzących, ciekawych konkursach i festiwalach, w których możecie wziąć udział w najbliższym czasie. Zapraszamy do 5 części serii, w której czeka na Was kolejne 20 konkursów! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna. 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL I KONKURS WOKALNY IM. MONIKI SWAROWSKIEJ -WALAWSKIEJ

Zgłoszenia do Międzynarodowego Festiwalu i Eliminacji Wokalnych im. Moniki Swarowskiej-Walawskiej ŚPIEWANIE BEZ GRANIC do 28 maja 2023. 

Strona i regulamin konkursu tutaj – link. 

X Krakowski Festiwal DEBIUTY 2023

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w X Krakowskim Festiwalu Debiuty 2023 „CHANT-CANTO-GESANG”. Konkurs prowadzony jest w formie hybrydowej – przesłuchania online oraz finał na żywo w dniu 5 czerwca 2023 roku w siedzibie MDK „DH” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie. 

Strona i regulamin konkursu tutaj – link. 

Festiwal Piosenki Muza 2023

11 czerwca w naszej Sali Koncertowej znów zabrzmi muzyka! Zapraszamy do udziału w XVII Festiwalu Piosenki Muza 2023! Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze im. Jana Matejki organizuje: XVII Festiwal Piosenki „MUZA” dn. 11 czerwca 2023 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze. Zgłoszenia do 1 czerwca 2023 r. do godz. 16.00.

Strona i regulamin konkursu tutaj – link. 

II Festiwal Piosenki Literackiej

Zapraszamy do udziału w II Festiwalu Piosenki Literackiej, który odbędzie sie 16 czerwca 2023r. w ramach 710 lecia nadania praw miejskich Ornecie oraz XIV Festiwalu Miast Cittaslow.

Karta zgłoszeniowa i regulamin dostępne tutaj – link. 

Regulamin Festiwalu Piosenki Poetyckiej „KOPORA”

Przegląd odbywa się w ramach wydarzenia pn. Festiwal Piosenki Poetyckiej „KOPORA” 2023 r. w Radzyniu (woj. lubuskie, pow. wschowski, gm. Sława) w terminie 26.05.2023 r.. UWAGA do 12.05.2023 r. – nadsyłanie zgłoszeń konkursowych do I etapu eliminacyjnego na zasadach określonych w punkcie IV regulaminu.

STRONA I REGULAMIN KONKURSU TUTAJ – LINK. 

XIV FESTIWAL PIOSENEK J. GNIATKOWSKIEGO

Organizatorem Festiwalu jest Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju. W Festiwalu mogą brać udział: soliści, zespoły wokalne lub wokalno-instrumentalne (max. do 10 osób). Uczestnicy powinni na cele Festiwalu przygotować dwa utwory: jedną piosenkę z repertuaru Janusza Gniatkowskiego lub autorską, inspirowaną twórczością J. Gniatkowskiego, jedną piosenkę dowolną – możliwe jest również wykonanie piosenki autorskiej. Zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 2 czerwca 2023 r.

Strona i regulamin konkursu tutaj – link. 

III GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Konkurs organizowany jest dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych działających na terenie gminy Skórzec.

Uczestnicy wykonują po 1 piosence w języku polskim.

Strona i regulamin konkursu tutaj – link. 

Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej „Superstar“

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych niemieckojęzyczną muzyką. Szczegóły o konkursie znajdziecie tutaj – link. 

Otwarty konkurs wokalny „Co nam w duszach gra”.

Konkurs organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Różne kategorie wiekowe. 

Wszystkie szczegóły i regulamin konkursu dostępny tutaj – link. 

Ogólnopolski Festiwal „Rozśpiewajmy Podkarpacie”

Zapraszamy na II edycję Ogólnopolskiego Festiwalu „Rozśpiewajmy Podkarpacie” 2023. Wystarczy, że nagrasz swoją ulubioną polską piosenkę i prześlesz ją do nas używając formularza zgłoszeń dostępnego pod tym linkiem. Nagroda główna: 1000 zł. 

Festiwal Piosenki Turystycznej w Opatowie

W Opatowie w czerwcu odbędzie się Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej. Zgłoszenia do 30 maja 2023. Wszystkie szczegóły tutaj – link. 

VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej

UWAGA – zgłoszenia do 12 maja! Wszystkie szczegóły tutaj – link. 

XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki – Wciąż blisko nas

ORGANIZATOR: Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach. TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 29.05.2023r. do godz. 12:00. Wszystkie szczegóły i regulamin tutaj. 

KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ „RAM-TAM-TAM”

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie karty zgłoszenia do dnia 25 maja 2023 r. Regulamin konkursu i szczegóły tutaj – link. 

Ogólnopolski Konkurs Młodych Zespołów FEST MUZA 2023

Organizatorem konkursu jest  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. W konkursie mogą wziąć udział soliści oraz zespoły muzyczne. Uczestnicy muszą mieć ukończone 16 lat.

Wykonawcy zainteresowani udziałem w konkursie powinni przesłać trzy autorskie utwory muzyczne, nagrane w formacie mp3. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Jury wybierze 6 wykonawców, którzy wezmą udział w koncercie finałowym. Koncert odbędzie się 2 lipca 2023 r. w amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. Występ nie może trwać dłużej niż 30 minut.Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 czerwca 2023 r.

• I miejsce – 3.000 zł
• II miejsce – 1.500 zł
•  Sesja w profesjonalnym studiu nagraniowym
• Nagrody rzeczowe

Strona konkursu

XII Piotrkowski Festiwal Wokalny "Najpiękniejsze są polskie piosenki"

Do 25 maja można nadsyłać zgłoszenia do XII Piotrkowskiego Festiwalu Wokalnego „Najpiękniejsze są polskie piosenki”, który rokrocznie organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury. 8 czerwca rozpoczynają się eliminacje dla wszystkich kategorii wiekowych. W przeglądzie udział mogą brać tylko soliści, według następujących kategorii wiekowych: szkoły podstawowe: klasy I-IV i V-VIII, szkoły ponadpodstawowe oraz dorośli 19+.

Karta zgłoszenia i regulamin konkursu do pobrania tutaj link. 

XXV Konkurs Piosenki Dziecięcej Nutka

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do udziału w Konkursie Piosenki Dziecięcej Nutka 2023. Laureaci wystąpią podczas święta Gminy Oświęcim.

Uczestnicy mogą przygotować interpretację tylko jednego utworu. Zaprezentują utwór samodzielnie, bez pomocy opiekuna.

Karty zgłoszeniowe należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Zgłoszeń można dokonać maksymalnie do piątku 19 maja do godz. 15. 

Regulamin konkursu i zgłoszenia tutaj – link. 

Firaton - Ogólnopolski Festiwal Wokalny w Pucku

Obierz kurs na Miasto Puck , przygotuj piosenkę, wyślij formularz zgłoszeniowy. Duża scena plenerowa, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, fantastyczna atmosfera, niezależne jury, miasteczko festiwalowe, wieczorne koncerty i atrakcje. Konkurs przygotowany jest w 8 kategoriach wiekowych dla solistów oraz w 2 kategoriach dla zespołów wokalnych liczących nie więcej jak 6 osób
 

I FESTIWAL PIOSENKI „NO TO ŚPIEWAJ”

Zapraszamy wokalistów do udziału w I Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „NO TO ŚPIEWAJ”. Zgłoszenia od 28 maja 2023. Wszystkie szczegóły i regulamin konkursu znajdziecie tutaj – link. 

Ogólnopolski Festiwal Sztuki o „Patriotyczną Nutę”

Mobilna Szkoła BABADU Magdalena Kupińska zaprasza do udziału w konkursie wokalnym online. Formularz zgłoszenia i karta zgłoszenia dostępna tutaj – link.