WASZA SCENA MUZYCZNA

BAZA KONKURSÓW WOKALNYCH W POLSCE #5 Nadchodzące Konkursy i Festiwale dla Wokalistów

Wszystkie polskie konkursy i festiwale dla wokalistów w jednym miejscu?! Proszę bardzo! 🙂 Specjalnie dla Was cyklicznie będziemy publikować w jednym artykule informacje o ciekawych konkursach i festiwalach, w których możecie wziąć udział w najbliższym czasie. Zapraszamy do 5 części serii! 🙂 

Wasza Scena Muzyczna. 

I Ogólnopolski Festiwal Pieśni Polskiej i Patriotycznej "Kwiaty Polskie"

Festiwal rozpoczyna się warsztatami od 26 czerwca 2023 w Domu Pracy Twórczej Villa Hellena w Czarnej Wsi Kościelnej. Przygotowania uczestników do festiwalu trwają do dnia 1 lipca 2023, w którym to dniu odbywają się przesłuchania konkursowe. Dnia 2 lipca odbędą się 2 koncerty galowe: Pieśni patriotycznej i Piosenki polskiej. Szczegółowe informacje o festiwalu znajdziecie pod tym linkiem. 

31. FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ „ZABOBRZE 2023”

Zgłoszenia do 8 czerwca 2023. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie pod tym linkiem. 

V Powiatowy Konkurs Piosenki Filmowej

Uczestnicy wykonują wybrany przez siebie utwór filmowy (piosenki z bajek, baśni, seriali, filmów dla dzieci i młodzieży lub musicali).

Zgłoszenia do 24 maja 2023. Konkurs odbędzie się 27 maja 2022 r. o godz. 9:00 w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku. Wszystkie szczegółowe informacje, kartę zgłoszenia i regulamin znajdziecie tutaj – link. 

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Do konkursu mogą zgłaszać się dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lata powiatu Żabiej Woli (powiat grodziski, województwo mazowieckie). Zgłoszenia do konkursu odbywają się na podstawie karty zgłoszeniowej przesłanej do dnia 28.05.2023 roku. Wszystkie szczegółowe info dostępne tutaj – link. 

Konkurs na aranżację piosenki A. Osieckiej – edycja 2023

Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju zaprasza do udziału w ciekawym konkursie. Konkurs jest adresowany do amatorów i twórców profesjonalnych. Przedmiotem Konkursu jest samodzielnie stworzona przez Uczestnika interpretacja (aranżacja i wykonanie) utworu „Źródło Jan” do tekstu Agnieszki Osieckiej. Zgłoszenia dostępne do 18.08.2023. Tutaj znajdziecie regulamin konkursu – link. Szczegółowe info i strona organizatora tutaj link. 

Ruciane-Nida: Konkurs Piosenki Dziecięcej

Zgłoszenia do 29.05. 2023. Wszystkie info i regulamin konkursu znajdziecie tutaj – link. 

XI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Muzyklandia. Zapraszamy do udziału!

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Zaangażowanej

1 Przegląd Piosenki "Piechotą do lata"

Organizatorzy zapraszają do udziału solistów i zespoły. Zgłoszenia do 6 czerwca 2023. Info od organizatora pod tym linkiem. 

KONKURS WOKALNY – DIAMENTY KRUSZYWA. RUSZYŁY PIERWSZE ELIMINACJE!

Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa S.A w Krakowie są organizatorem konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży „Diamenty Kruszywa”. Wydarzenie skierowane jest do młodych artystów, zamieszkujących Gminy, na terenie których działa KZEK „Kruszywo” S.A. w wieku od 7-18 lat. Pierwszy etap konkursowy odbędzie się w Domu Kultury w Przeciszowie 29.05.2023 roku, o godzinie 12.00 i skierowany jest do dzieci z terenu Gminy Przeciszów. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o bezpośredni kontakt z pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie w celu rejestracji uczestnika – do 25.05.2023 roku. Szczegóły dostępne tutaj – link. 

Konkurs piosenki turystycznej "O złotą nutkę Korony Ustrzyckich Gór"

Konkurs odbędzie się w ustrzyckim rynku, 15.06.2023 r. o godz. 16:00. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie organizatora – tutaj link. 

Piosenki o końcu świata – 12. edycja Festiwalu Miłosza

Niedorosłe Piosenki – II Festiwal Twórczości Dziecięcej

Zgłoszenia należy dostarczyć drogą elektroniczną do dnia 28 maja 2023! Wszystkie szczegółowe informacje dostępne tutaj – link. 

III edycja Konkursu Wokalnego Wokaliza 2023 online

Konkurs Zaspiewajmy.pl 2023

Zadanie konkursowe polega na solowym wykonaniu piosenki wybranej ze śpiewnika Narodowego Centrum Kultury. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 400 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 czerwca 2023 r. Strona konkursu i możliwość zgłoszenia się TUTAJ – LINK. 

Konkurs Najlepszych Muzyków Świata

World’s Best Musicians to największy na świecie konkurs dla muzyków klasycznych: wszystkich instrumentów, zespołów głosowych i kameralnych. Konkurs WBM składa się z dwóch etapów: Pierwszej Rundy i Rundy Finałowej. Udział w pierwszym etapie jest BEZPŁATNY.

Termin składania wniosków: 30 czerwca 2023 r. Możliwość aplikowania i strona organizatora TUTAJ – LINK.