WASZA SCENA MUZYCZNA

Lordofon - Passé - PREMIERA

„Po prawie trzech latach przerwy, kilkunastu miesiącach kreatywnej posuchy, jednym pożarze w studiu i dziesiątkach kawałków, które trafiły do szuflady, wracamy z drugą płytą. Postaraliśmy się pokazać na niej jeszcze więcej niż dotychczas. Czy jest przełomowa? Raczej nie. Czy za kilka lat będzie produktem passe? Już nim jest.” – Lordofon, 2023.

„Passé” to zbiór 12 utworów, które sprawnie łączą w sobie cechy gatunkowe indie rocka, punku i rapu, chwytliwość popowych hitów z autoironicznymi, słodko-gorzkimi i, nierzadko mocno nostalgicznymi, tekstami piosenek w których aż roi się od nawiązań do szeroko pojętej popkultury.

Choć rejony zainteresowań muzycznych zespołu założonego przez Macieja Poredę (wokal) i Michała Jurka (produkcja) sięgają bardzo szeroko, to przez ostatnie lata udało im się wypracować swój własny indywidualny vibe, a tym samym zbudować oddane grono fanów, czego dowodem jest odbiór singli promujących wydawnictwo – „Pętla” oraz „chatGPT”.

Przedpremierowo, latem 2022 roku, chłopacy mieli okazję zaprezentować namiastkę materiału z „Passe” na scenach OFF Festival, Enea Edison, Stay Wild czy Polish Hip Hop Festival. Materiał stworzony na nowy album chłopaków sprawdzi się nie tylko na najbliższych letnich festiwalach, ale także w klubowym anturażu.

Do pracy nad komunikacją nowego projektu, która bazuje na nieco kiczowatej, internetowej estetyce lat 00s i 10s w połączeniu z grunge’owym i nieco kwasowym klimatem lat dziewięćdziesiątych, grupa Lordofon zaprosiła grafika Dollar Moda (ĆPAJ STAJL, Szczyl) oraz fotografa Karol Gustavva Małeckiego (Rubens, Daria Zawiałow).