WASZA SCENA MUZYCZNA

ZŁOTA PŁYTA portalu Wasza Scena Muzyczna dla piosenki "Niepokonany" - Łukasz Łyczkowski & 5 RANO!

Spośród TOP 10 piosenek, które znalazły się na Liście Przebojów Wasza Scena Muzyczna na Spotify, postanowiliśmy jako portal wyróżnić i nagrodzić utwór „Niepokonany” autorstwa Łukasza Łyczkowskiego i grupy 5 RANO. Utwór „NIEPOKONANY” jest pierwszym singlem z albumu „CREDO”, który ukazał się wiosną 2022 roku. W klipie wziął udział niepokonany przyjaciel zespołu-Armin Meister. 

Dla mnie „Niepokonany” to nie tylko świetna rockowa kompozycja, ale przede wszystkim niesamowity przekaz, jaki niesie ze sobą utwór. Każdy z nas toczy „walkę” ze swoimi problemami i życiem, które nie zawsze jest „kolorowe”. Ten utwór niesie ze sobą nadzieję i siłę, by każdy z nas był tytułowym „niepokonanym”.  Łukasz Łyczkowski to dla mnie wyjątkowy wokalista, którego obserwuje i znam już od dawna, który bezkompromisowo idzie własną muzyczną drogą, konsekwentnie nagrywając prawdziwe, szczere i wartościowe piosenki. Mam nadzieję, że nasza nagroda zajmie ważne miejsce w artystycznym CV 5 RANO. Życzymy wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów! Jesteście super! 🙂

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna. 

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 19 lat.

Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grunge’m rodem z Seattle, klasycznym hard-rockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. Wokalistą zespołu jest Łukasz Łyczkowski, najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. W serwisie YouTube utwory grupy wyświetlono już ponad 33 miliony razy.

Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charakterystycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach Hammonda i okiełznanych przez znakomitą sekcję rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas występów.

Najnowsze wydawnictwo pt. „CREDO” ukazało się 19 marca 2022 roku, a 11 grudnia 2021 r. miał premierę pierwszy singiel zapowiadający ten krążek pt. „Niepokonany”, który wyróżniliśmy. Drugi singiel „Złotobrudny” ukazał się 14 marca 2022 roku.  Najnowszy „Nie jest źle” swoją premierę miał 22 lipca. Na płycie gościnnie udział wzięli Sebastian Riedel i Wojciech Cugowski.

Zespół posiada oficjalny Fan Club „Czarne Anioły”, który wiernie i licznie stawia się na koncertach zespołu w różnych częściach kraju.