WASZA SCENA MUZYCZNA

Jean-Michel Jarre - "Oxymoreworks" - PREMIERA

„Oxymoreworks” to album będący kolekcją dziewięciu utworów osadzonych w szerokim spektrum gatunków elektronicznych, napisanych na wydany w 2022 roku krążek Oxymore, tym razem w wersjach, które powstały we współpracy z innymi artystami. Każdy utwór został skrupulatnie skomponowany i wyprodukowany przez Jarre’a oraz wyróżnionego artystę, dzięki czemu nowa wersja prezentuje zbiorowy kunszt obu muzyków.

Jean-Michel Jarre komentuje: „Oxymore zajmowało szczególne miejsce w moim sercu, ponieważ to była naprawdę wyjątkowa podróż dźwiękowa. Ogromną radość sprawiła mi też współpraca z innymi artystami o wyjątkowych talentach. Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku mojego poprzedniego przedsięwzięcia, „Electronica”, współprace te nadały świeżości i nowego, intrygującego wymiaru mojej muzyce. „Oxymoreworks” to moje świadectwo piękna pracy zespołowej, tętniące życiem zestawienie dialogu za pomocą muzyki.”

Pod względem koncepcyjnym Oxymore jest to najbardziej ambitny i przełomowy album w karierze Jeana-Michela Jarre’a, a także pierwsze komercyjne wydawnictwo na taką skalę, w pełni wykorzystujące dźwięk wielokanałowy i binauralny (przestrzenny 3D). Jarre wyprodukował, skomponował, nagrał i zmiksował dźwięk 360 stopni w studiach „Innovation” w Radio France.