WASZA SCENA MUZYCZNA

FOOL’S GOLD

Fool’s Gold Records wyróżnia się jako pionierska wytwórnia płytowa zajmująca się ciągłym „przesuwaniem” granic dźwięku. A-Trak i Nick Catchdubs założyli Fool’s Gold w 2007 roku i łączą w swojej firmie kilka gatunków, w tym hip hop, muzykę elektroniczną i nie tylko. Fool’s Gold zyskał reputację dobrej platformy startowej dla niektórych artystów, ponieważ idęą ich pracy jest szukanie wschodzących talentów i przekształcania ich w prawdziwe gwiazdy. Fool’s Gold Records ma na swoim składzie wielu imponujących artystów muzyki tanecznej i hip-hopu, w tym heavy-hitterów, takich jak Kid Cudi i Run The Jewels.

BA DA BING

Od momentu powstania Ba Da Bing Records wyłoniła się jako charakterystyczna i znacząca wytwórnia płytowa. Ben Goldberg założył wytwórnię w 1996 roku i od tego czasu stał się znany z wspierania kreatywnych i przeczących standardowym gatunkom talentów muzycznych w różnych dyscyplinach, głównie w eksperymentalnym rocku i popie. 

CULT RECORDS

Cult Records, które Julian Casablancas założył w 2009 roku, rozwinęło się świetnie. Dziś to dom dla innowacyjnych artystów, którzy wykraczają poza konwencje gatunkowe. Cult Records doskonale oddaje ducha niezależnej muzyki, ze szczególnym uwzględnieniem zachęcania do wolności twórczej i wspierania poszczególnych oryginalnych artystów. Wytwórnia ugruntowała swoją pozycję jako kluczowy gracz na nowojorskiej niezależnej scenie muzycznej, wspierając prawdziwą twórczą ekspresję i posiadając alternatywny etos. Zapewnia również przestrzeń, w której kreatywność i wyjątkowość mogą rozkwitnąć.

I SURRENDER RECORDS

I Surrender Records ma długą historię bycia tętniącą życiem, zgraną rodziną muzyczną. Wytwórnia emanuje poczuciem solidarności i koleżeństwa, każdego członka łączy wspólna pasja do muzyki. Zespół I Surrender to grupa pasjonatów, która szuka w muzyce emocji i pasji.

FRENCHKISS RECORDS

Syd Butler założył tę wytwórnię płytową w 1999 roku i od tego czasu niestrudzenie pracuje nad podkreśleniem szerokiej gamy szczerych, kreatywnych artystów. Frenchkiss rozwinął się w czasie w dynamiczną platformę, która wspiera rozwój zarówno uznanych, jak i wschodzących artystów, jednocześnie podtrzymując nierozerwalny etos artystycznej integralności. Wytwórnia zbudowała reputację wybierając muzykę, która ma głęboki emocjonalny rezonans dzięki swojej kolekcji artystów, którzy przekraczają granice gatunkowe i są oryginalni. 

MEXICAN SUMMER

Mexican Summer to wytwórnia, która została stworzona z głębokim uznaniem dla jakości dźwięku i prawdy w muzyce. Mexican Summer sprzyja kreatywnym artystom i pomaga im w rozwoju. To jedna z najbardziej kultowych, alternatywnych wytwórni w NY.

COALMINE RECORDS

Matt Diamond założył swoją hiphopową wytwórnię Coalmine Records w 2005 roku, która wywarła znaczący wpływ na nowojorski krajobraz muzyczny. Ta wytwórnia wyrosła ze swoich skromnych początków w sercu Brooklynu, stając się rajem dla zwolenników Złotej Ery i Prawdziwego Szkolnego Rapu. To nie tylko wytwórnia ale już kultowe miejsce dla sceny rapowej. Umożliwiają budowanie relacji światowych z majorsami i są domem dla kreatywnych twórców rapowych. 

EARACHE

Od momentu powstania w 1986 roku Earache Records jest w czołówce wytwórni wydających rock i metal. Digby Pearson założył wytwórnię w Nottingham w Anglii i natychmiast zyskała rozgłos, przyjmując i promując artystów z gatunków: death metalu i grindcore’u. Innowacyjne zespoły znalazły swoje miejsce w Earache, co pomogło stać się im dziś legendarnymi. Przykłady: Napalm Death, Morbid Angel i Carcass. Wytwórnia przetrwała zmieniającą się scenę muzyczną swoją kreatywnością, rozszerzając swoją ofertę poza metal na kilka podgatunków. Earache Records to pionierska instytucja, która od zawsze wpisywana jest w annały historii muzyki, wpłynęła na rewolucję grindcore’ową i tworząca nowe twórcze granice. Jest to również jedna z niewielu większych wytwórni akceptujących niechciane dema! 

MUTE

Daniel Miller założył Mute Records w 1978 roku, a firma ma fascynującą historię w branży muzycznej. Londyńska wytwórnia szybko ugruntowała swoją pozycję pioniera w dziedzinie muzyki eksperymentalnej i elektronicznej. Przedstawiając światu takie gwiazdy jak: Depeche Mode, Yazoo i Erasure. Wizja i zaangażowanie Millera w innowacje znacząco wpłynęły na rozwój sceny muzyki elektronicznej na świecie. 

  • GATUNEK: alternatywny, rockowy, elektroniczny, eksperymentalny
  • KONTAKT: demos@mute.com

PACK RECORDS

Pack Records to niezależna wytwórnia płytowa i firma współpracująca z artystami zakorzeniona w sercu Nowego Jorku. Jest to dość nowa firma na światowej scenie muzycznej, założona w 2020 roku. 

  • GATUNEK: indie, alternatywa, rock, pop, elektronika, eksperymentalna
  • KONTAKT: pack@packrecords.co

CAPTURED TRACKS

Od początku uznana wytwórnia płytowa Captured Tracks odcisnęła piętno na przemyśle muzycznym. Firma z siedzibą w Brooklynie, która zapewnia scenę dla początkujących muzyków, aby odnieść sukces, stała się rajem dla fanów muzyki niezależnej. Captured Tracks zebrał ciekawy skład, który obejmuje artystów z różnych gatunków, takich jak dream pop i post-punk. Niezachwiane zaangażowanie wytwórni w pielęgnowanie pojedynczych narracji muzycznych ugruntło jej pozycję lidera na rynku muzyki niezależnej.