WASZA SCENA MUZYCZNA

Roksana Roszkowska - Talent Wokalny Roku 2023!

Z wielką radością prezentujemy Wam TALENT WOKALNY ROKU 2023 portalu Wasza Scena Muzyczna! Została nią niezwykle utalentowana wokalistka Roksana Roszkowska! Wyboru laureatki dokonał Kamil Koksa – kompozytor, muzyk, autor piosenek, właściciel naszego portalu. Roksana Roszkowska mieszka w małym miasteczku na Kujawach z rodzicami i młodszą siostrą Oliwią. Tam też się urodziła i wychowała. Obecnie jest uczennicą klasy IV Technikum Reklamy w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie, gdzie ma możliwość rozwijać swoją kreatywność, ale też zgłębia tajniki wizerunku i promocji. Jak widać, doskonale potrafi przenieść te umiejętności także na scenę, podczas swoich występów, gdzie zwraca uwagę na dobór repertuaru czy stylizacje na scenę. W ten sposób umiejętnie buduje swój wizerunek. Jako młoda osoba jest obdarzona silnym, oryginalnym głosem. Potrafi zaśpiewać nisko i mocno. To ją bardzo wyróżnia. Jej barwa „wpada w ucho” i jest nietuzinkowa. Do grona Talentów Wokalnych dołącza osoba pełna pasji, wrażliwości, artyzmu i umiejętności. To bez wątpienia wokalistka, przed którą duża przyszłość! 

Muzyka był obecna w jej życiu od zawsze.

Dla życia każdego artysty ważne jest to, co wyniesie z domu. Jaką muzykę jej ktoś zaprezentuje, pokaże, o jakich artystach jej opowie. To potem wpływa na ewentualne zainteresowanie muzyką i uczulenie na nią w każdej postaci. Od czynnego korzystania z jej dobroci (gra na instrumentach muzycznych, śpiew) po hobby, jakim jest muzyczne poszukiwanie gatunków, zespołów, piosenek. Tak też było w przypadku Roksany. Od najmłodszych lat pasjonowała ją muzyka, która zawsze była obecna w jej domu. Tak wspomina początki…
 
„Do pierwszych występów zachęcał mnie dziadek, z którym niejednokrotnie tworzyliśmy wspaniały duet podczas wielu rodzinnych uroczystości, zwłaszcza wigilii, gdzie wybrzmiewały najpiękniejsze pastorałki w naszym wykonaniu. To właśnie on był dla mnie pierwszym nauczycielem i inspiracją do moich poczynań muzycznych. Kiedy już byłam pewna, że śpiew odgrywa ważną rolę w moim życiu, rodzice zapisali mnie do Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie, gdzie przez 6 lat uczyłam się śpiewu pod kierunkiem pani dyrektor szkoły, Lili Filutowskiej  i jednocześnie pobierałam naukę gry na saksofonie. Kolejnym muzycznym wyzwaniem była nauka gry na ukulele. Fascynują mnie inni wykonawcy tacy jak: Kasia Cerekwicka, Kuba Badach oraz Alicja Szemplińska”. 
 
Tutaj trzeba zaznaczyć, że właśnie z taką estetyką i wysoką kulturą kojarzą nam się nagrania Roksany dostępne w sieci. Podczas jej występów widać koncentrację i skupienie podczas prezentowanych utworów. Są emocje, jest przeżywanie, jest zrozumienie tekstu, jest „czucie” piosenki. Brawo! 

Pierwsze sukcesy i poczucie odpowiedzialności za "bycie na scenie".

Wśród młodych wokalistów często zauważa się zbyt dużą spontaniczność w prowadzeniu swojej kariery. Często brakuje im pokory, cierpliwości i wreszcie właściwych ludzi wokół siebie, którzy czasem odpowiednio doradzą, poprowadzą. Roksana to już na „pierwszy rzut oka” mądra dziewczyna. Inspirująca się artystami na poziomie, którzy stawiają na przekaz i autentyczność w swojej twórczości. W rozmowie ze nami swoją przygodę ze śpiewem wspomina następująco… Posłuchajcie!

„Zaczynając swoją karierę jako młoda osoba, sukcesem dla mnie było zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej w Piotrkowie. Karierę wokalną kontynuuje w szkole średniej, gdzie pod kierunkiem pana Karola Brzykcego uczestniczę w wielu konkursach i festiwalach z dużym powodzeniem. Na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej zajęłam III miejsce z piosenką Pas Sans Toi, a rok później kiedy w charakterze gościa na tym samym festiwalu wykonywałam utwór A.Zauchy „Jak na lotni”, moim występem zainteresował się dziennikarz z Radia PIK, proponując mi występ w programie rozgłośni. Nagranie zrealizował pan Jacek Domachowski. Jednym z ważniejszych sukcesów było zdobycie I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy im.Henryka Morysa i Andrzeja Litwina w Kielcach. Scena jest dla mnie miejscem wyjątkowym, gdzie staję się aktorem, który za pomocą śpiewu wywołuje najpiękniejsze emocje u odbiorcy, wzruszenie czy zaskoczenie”. 

Nie tylko śpiew!

Roksana potrafi zainteresować sobą słuchacza. Jej głównym atutem jest charakterystyczny, niespotykany niski głos, który pomaga jej być na swój sposób wyjątkową podczas śpiewania jakichkolwiek piosenek. Ponieważ w jej wykonaniu każdy utwór zabrzmi inaczej. To sprawia, że bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Trudno będzie ją zaszufladkować jako artystkę. To, co przykuło naszą uwagę to także jej zamiłowanie do utworów o nutce aktorskiej. Dobrze rozumie tekst, umie go „podać” podczas występu i dobrze „gra” na scenie czy to mimiką twarzy, czy sposobem bycia. Wydaje się, że mimo „romansów” z muzyką nowoczesną czyt. popularną, np. Doda (co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę jej wiek) jej główna droga to właśnie piosenka aktorska, musicalowa, może bajkowa? Na pewno ma do tego spore predyspozycje. 

Pomiędzy słońcem i deszczem.

Z jednej strony Roksana to wokalistka bardzo „słoneczna”, czyt. czuła, ciepła, delikatna i wrażliwa co doskonale słychać w jej śpiewie. Z drugiej strony, obdarzona jest tak mocnym, nisko tonowym głosem, który powoduje różne emocje jak: chłód, mrok, obawę. Przez to bardzo wpływa podczas występów na emocje wśród publiczności. Możecie to zauważyć na przykład, słuchając jej nagrań kolęd. Bardzo podobnie śpiewa momentami do Alicji Szemplińskiej, wchodząc w te właśnie niskie, „głębokie” obszary głosu, bardzo osadzone i pełne wdzięku. 

Roksana to diament na polskiej scenie muzycznej!

Kibicujemy Roksanie w jej dalszym rozwoju. Jest przed nią duża przyszłość muzyczna. Ważne, by chciała zawsze pozostać sobą, bazować na swoich atutach i rozwijać swój talent. Tylko ciężką pracą nad swoim głosem i ogólnym rozwojem wokalnym można osiągać „szczyty”. Wierzymy, że przed Tobą jest wiele sukcesów. A nasze wyróżnienie niech będzie dla Ciebie swojego rodzaju „pieczątką” jakości. To była wielka przyjemność nagrodzić Cię, tak ważnym dla naszego portalu tytułem. Rozwijaj się i spełniaj marzenia! Wszystkiego najlepszego! 🤩

Wasza Scena Muzyczna