WASZA SCENA MUZYCZNA

Gregory Porter - Christmas Wish - Premiera

Ze zwyczajową klasą i elegancją Gregory Porter ogłosił wydanie swojego pierwszego albumu świątecznego w piątek 3 listopada 2023 roku nakładem Blue Note/Decca Records. Album zatytułowany „Christmas Wish” jest pełnym miłości hołdem złożonym ulubionej porze roku oraz wspaniałym kopozytorom, wokalistom i interpretatorom, w tym Steviemu Wonderowi, Elli Fitzgerald, Marvinowi Gaye, Dinah Washington i Nat King Cole’owi. Sam Porter dodał do świątecznego zestawu trzy własne oryginalne kompozycje, które wkrótce mają szansę stać się ulubionymi świątecznymi melodiami.

Album, nagrany ze wsparciem zaufanych muzyków i wyprodukowany przez wielokrotnego  współpracownika Troya Millera, z udziałem orkiestry nagranej w Abbey Road, zawiera autorskie interpretacje kolęd, standardów jazzu i świątecznych utworów z lat sześćdziesiątych, w tym „Silent Night”, „Little Drummer Boy”, „Purple Snowflakes” Marvina Gaye’a, „Someday At Christmas” Steviego Wondera i „What Are You Doing New Year’s Eve?” Franka Loessera, w którym gościnnie występuje zdobywczyni nagrody Grammy – Samara Joy.

Temat dzielenia się, wzajemnej troski, odnowy i odrodzenia podczas Świąt Bożego Narodzenia są zawarte w najbardziej osobistym wkładzie Portera –  trzech nowych, kompozycjach: ‘Christmas Wish’, ‘Heart For Christmas’ i  ‘Everything’s Not Lost’. Ten ostatni to elegancka ballada, która jest apelem Portera, aby pamiętać o tych, którzy mieli mniej szczęścia w życiu niż my. „Zawsze myślę o równowadze” – wyjaśnia. „To we mnie zaszczepiono i stale pojawia się w wielu moich utworach. W najlepszym momencie, w najprzyjemniejszym momencie nie zapomnij o innych cierpiących osobach.”

Album Christmas Wish został nagran pomiędzy Sear Sound Studio w Nowym Jorku i Crossways Studio w Londynie z udziałem przyjaciela i wieloletniego pianisty Gregory’ego Portera, Chipa Crawforda na fortepianie, Emmanuela Harrolda na perkusji, Gregoire Maret na harmonijce ustnej, Jahmala Nicholsa na basie, Ondre Pivec na organach Hammonda i Tivon Pennicott na flecie i saksofonie sopranowym/tenorowym.  Cchórki w wykonaniu Stephanie Fisher-Alvarenga, Chrisa Ashleya Anthony’ego i Sheherazade Holman. Nagrano z udziałem orkiestry Kingdom Orchestra w Abbey Road Studios w Londynie.