WASZA SCENA MUZYCZNA

Fryderyk Festiwal 2024 ponownie na Śląsku!

Jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych roku, Fryderyk Festiwal, ponownie w Gliwicach, aby uczcić swoją 30. rocznicę! Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się 22 marca w nowoczesnej PreZero Arenie Gliwice. Wiemy, kto wystąpi na tej niezapominanej imprezie.

Początki Fryderyków sięgają 1995 roku, kiedy to pierwsze statuetki trafiły do artystów takich jak Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska czy zespołów Hey i Varius Manx. Nikt wtedy nie przypuszczał, że stanie się to najbardziej prestiżową nagrodą na polskiej scenie muzycznej. W 1999 roku Związek Producentów Audio Video powołał Akademię Fonograficzną, której członkowie, pełniły role jury. Pierwotnie około trzystu osób, dzisiaj Akademia liczy niemal dwa tysiące członków, w tym muzyków, dziennikarzy, kompozytorów i innych. Kluczowym i niezmiennym elementem od trzech dekad jest dwuetapowe, tajne głosowanie internetowe, podczas którego wyłaniają nominowanych i wybierają zwycięzców.

Gliwice - gospodarzem Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Po kilku latach przerwy Śląsk ponownie został wybrany na gospodarza tego prestiżowego wydarzenia, co budzi ogromne emocje wśród fanów muzyki. PreZero Arena Gliwice to nowoczesna perła na kulturalnej mapie kraju, odbywały się tam już spektakularne koncerty, przedstawienia i festiwale, w których uczestniczyły imprezowicze z całego świata. Bez wątpienia jest to doskonałe miejsce do uczczenia trzydziestolecia gali rozdania Fryderyków. 

Kto wystąpi na Fryderyk Festiwal 2024?

Jubileuszowa edycja prestiżowego konkursu muzycznego Fryderyki Festiwal, już teraz zapowiada się, jako wyjątkowe wydarzenie z udziałem znakomitych artystów. Organizatorzy udostępnili kilka nazwisk, które tylko zwiastują muzyczną ucztę. Jednak, nie tylko lista artystów budzi ekscytację, ale również fakt, że już teraz ruszyła sprzedaż biletów na tę jedyną w swoim rodzaju galę. Bilety możecie, jak zawsze, bezpiecznie kupić i łatwo odsprzedać na AleBilet!

Na czele listy artystów, którzy wzbogacą tę wyjątkową galę, znajduje się niekwestionowana wokalistka – Doda. Artystka w duecie z utalentowanym Smolastym weszła do historii polskiego popu dzięki przebojowi „Nim zajdzie słońce”. Ich wspólne dzieło od samego początku bije rekordy popularności i zbiera mnóstwo pochwał. Koncerty Dody cieszą się niewyobrażalną popularnością, a bilety znikają w oka mgnieniu, więc festiwal jest wyjątkową szansą na spotkanie się z królową polskiego popu.

Obok tego ekscytującego duetu, publiczność w Gliwicach będzie miała okazję zobaczyć Darię Zawiałow i posłuchać jej niekwestionowany przebój „Dziewczyna Pop”. Piosenka opisuje muzyczną podróż do Stanów Zjednoczonych lat 90., która stała się hitem, a album, o tej samej nazwie, był jednym z najbardziej wyczekiwanych w 2023 roku. Daria Zawiałow koncerty daje bez wątpienia niesamowite, są to zawsze wyjątkowe przeżycia, więc nie możecie tego przepuścić.

Nie zabraknie również laureatów Bursztynowego Słowika na Festiwalu Top Of The Top Sopot Festival, czyli zespołu Kwiat Jabłoni. Ich trzecia studyjna płyta „Pokaz slajdów” zdobyła status złotej, a przebój „Od nowa” przyniósł im prestiżową nagrodę. 

Fryderyk Festiwal 2024 na Śląsku obiecuje być wydarzeniem, które zapisze się w historii polskiej muzyki. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne ogłoszenia dotyczące artystów i niespodzianek, które przygotowali dla nas organizatorzy.