WASZA SCENA MUZYCZNA

Marcin Wyrostek - Tradycyja - PREMIERA

Marcin Wyrostek z zespołem Corazon i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej czarują w rytm śląskich melodii – „Tradycyja”

„Tradycyja” to opowieść o Śląsku, jego kulturze, przyjętych zwyczajach, a przede wszystkim o ludziach.

„Tradycyja” łączy pokolenia, inspiruje do wspólnego śpiewania i do refleksji nad kulturową spuścizną Śląska. „Tradycyja” to ponadczasowa relacja pieśni śląskich z nowatorskim podejściem do muzyki.
Opracowania utworów powstały przy współpracy z czołowymi polskimi aranżerami: Pawłem Tomaszewskim, Stanisławem Słowińskim oraz Piotrem Zaufalem. Ilustrujące projekt akwarele stworzył wybitny, śląski artysta z katowickiego Nikiszowca: Grzegorz Chudy.
Na płycie Marcinowi Wyrostkowi towarzyszą znakomici wokaliści ściśle związani ze Śląskiem: Cezik, Urszula Dudziak, Frele, Marcin Jajkiewicz, Piotr Kupicha, Wioleta Malchar-Orynicz, Miuosh, Kasia Moś, Renata Przemyk, Sebastian Riedel.; muzycy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Zespół Corazon (perkusja, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, kontrabas, fortepian, instr. klawiszowe, gitara, skrzypce).

Tradycyj’nie nagrania zespołu zrealizowano w śląskim, zaprzyjaźnionym od wielu lat i niezastąpionym studiu nagraniowym Mariusza Ledwocha MAQ Records w Wojkowicach.
Orkiestra symfoniczna została zarejestrowana w ultranowoczesnej sali koncertowej PSM I i Ii st. w Jastrzębiu-Zdroju.

„Od ponad 20 lat mieszkam na Śląsku, gdzie stale obcuję i zachwycam się jego kolorytem. Już jako student Akademii Muzycznej w Katowicach miałem pierwszą styczność ze śląskimi pieśniami ludowymi. Nieprzypadkowo podczas jednej z tras koncertowych zapisałem w notatniku tytuł projektu „Tradycyja”, a po kilku latach stworzyłem skrypt pt. „Podstawy improwizacji na akordeon”, który oparłem na historycznych melodiach z naszej małej ojczyzny. Właśnie wtedy rozpoczęły się intensywne prace nad kompozycją projektu, opartym na tradycyjnych melodiach i motywach śląskich. Przekazuję do Państwa rąk niniejszą płytę życząc niezapomnianych, artystycznych wrażeń – Marcin Wyrostek – Niech Harmonia będzie z Wami!