WASZA SCENA MUZYCZNA

SHAKIRA - Las Mujeres Ya No Lloran - PREMIERA

Dwunasty album studyjny Shakiry, wielokrotnej zdobywczyni nagród Grammy i Latin Grammy, nosi tytuł „Las Mujeres Ya No Lloran”. To jednocześnie pierwszy album od siedmiu lat: dowód na niezłomną siłę Shakiry i moc jej muzyki, która potrafi przekształcić nawet najtrudniejsze doświadczenia w niezapomniane chwile. „Tworzenie tego albumu było alchemicznym procesem. Pisząc każdą piosenkę, na nowo odbudowywałam samą siebie. Gdy je śpiewałam, moje łzy zamieniały się w diamenty, a moja wrażliwość – w siłę” – komentuje artystka.

„Las Mujeres Ya No Lloran” to kolekcja 16 utworów: 8 nowych (i remiks) oraz 7 wcześniej wydanych przebojów, w tym „Music Sessions Vol. 53” z Bizarrapem, „TQG” z Karol G, „Te Felicito” z Rauwem Alejandro czy „Copa Vacía” z Manuelem Turizo.

Shakira to kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów. Sprzedała ponad 95 milionów płyt na całym świecie. Jest zdobywczynią wielu nagród, w tym trzech Grammy, dwunastu Latin Grammy oraz World Music Awards, American Music Awards i Billboard Music Awards. Shakira jest jedyną artystką z Ameryki Południowej, która miała #1 na liście przebojów w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie 4 z 20 najlepiej sprzedających się hitów ostatniej dekady i należy do 10 najlepszych wykonawców YouTube z ponad 20 miliardami wyświetleń.

Ostatni album Shakiry „El Dorado” znalazł się na pierwszym miejscu w iTunes w 37 krajach. Zdobył także nagrodę dla najlepszego popowego albumu wokalnego na rozdaniu Latin Grammy Awards 2017 oraz dla najlepszego popowego albumu latynoskiego na rozdaniu nagród Grammy w 2018 roku. Płyta zgromadziła do tej pory ponad 14 miliardów odtworzeń w serwisach streamingowych i znajduje się wśród najczęściej odtwarzanych kobiecych albumów wszech czasów.

Shakira już teraz jest najlepiej sprzedającą się latynoamerykańską artystką w historii, ale jej nadchodzący album „Las Mujeres Ya No Lloran” bez wątpienia przypieczętuje jej status legendy. Wrażliwość, pewność siebie i pasja Shakiry podkreślają zarówno jej osobiste wyzwania, jak i zwycięstwa.